• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
100% pewności nie mam bo zdjęcia tych konkretnych egzemplarzy nie znalazłem ale... tak 90%;)

Zanim pomalowałem stopnie przejrzałem kupę zdjęć tego wagonu. Czasy obecne, i state zdjęcia. Wszystko na co natrafiłem. Tylko w jednym przypadku na zdjęciu wagonu trudno było to zidentyfikować. Widać było że dawno nie był on odnawiany.
Na pozostałych fotkach nie miałem żadnej wątpliwości, że krawędzie stopni były pomalowane.

Druga sprawa to bezpieczeństwo. 120A to wagon przeznaczony do ruchu lokalnego, przystosowany do współpracy z niskimi peronami, więc na mój gust z przyczyn bezpieczeństwa (a raczej lepszej widoczności) malowali krawędzie stopni wejściowych.

Według mnie, tak to wygląda... ale mogę się mylić. Dobrze by było gdyby ktoś z lepszą wiedzą potwierdził lub zdementował moją wysnutą teorię...
Również się nad tym tematem zastanawiam.
Czy mógłbyś Karolu podać linki lub wstawić zdjęcia do których udało Ci się dotrzeć?
Pzdr.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Na zdjęciu poglądowym w ulotce Piko stopnie nie mają pomalowanych krawędzi, więc chyba różnie to było :)
... i to było właśnie jedno z dwóch zdjęć na jakim wagon faktycznie nie miał pomalowanych tych krawędzi na jakie natrafiłem.

Również się nad tym tematem zastanawiam.
Czy mógłbyś Karolu podać linki lub wstawić zdjęcia do których udało Ci się dotrzeć?
Pzdr.
Tu nie mam co linkować. Wpisałem w google grafika "wagon 120a" i przeglądałem po kolei zdjęcie po zdjęciu. Potem wpisałem "wagon bonanza" i przeglądałem. Potem "wagon Bh"... itd.

Panowie, nie upieram się że te krawędzie powinny być pomalowane bo niestety zdjęć oryginału (konkretnie tych egzemplarzy) nie widziałem, jednak statystycznie na tyle zdjęć co przejrzałem tylko dwa nie miały pomalowane więc u siebie też pomalowałem .
Jeśli jednak ktoś przedstawi mi solidne argumenty że jestem w błędzie... przemaluje je na czarno, nie stanowi to dla mnie problemu.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
... i to było właśnie jedno z dwóch zdjęć na jakim wagon faktycznie nie miał pomalowanych tych krawędzi na jakie natrafiłem.



Tu nie mam co linkować. Wpisałem w google grafika "wagon 120a" i przeglądałem po kolei zdjęcie po zdjęciu. Potem wpisałem "wagon bonanza" i przeglądałem. Potem "wagon Bh"... itd.

Panowie, nie upieram się że te krawędzie powinny być pomalowane bo niestety zdjęć oryginału (konkretnie tych egzemplarzy) nie widziałem, jednak statystycznie na tyle zdjęć co przejrzałem tylko dwa nie miały pomalowane więc u siebie też pomalowałem .
Jeśli jednak ktoś przedstawi mi solidne argumenty że jestem w błędzie... przemaluje je na czarno, nie stanowi to dla mnie problemu.

powiem tak.. Twój wagon, za Twoja kasę... podoba Ci się? możesz z nim robić co zechcesz :) ...
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
powiem tak.. Twój wagon, za Twoja kasę... podoba Ci się? możesz z nim robić co zechcesz :) ...
Teoretycznie masz rację, ale z drugiej strony kolekcjonujemy modele a nie zabawkowe wagoniki, więc na pewno chodzi nam wszystkim o to aby nasze modele były jak najwierniej odwzorowane względem oryginału.

...a wracając do tematu...
ET41-149 po małej modyfikacji zgarniacza.
W planach są jeszcze do zrobienia lampy, ale to już nie przeze mnie, a przez jeden z ZNTK ;)
20150912_190306.jpg
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Widzę, że pomalowałeś krawędzie stopni w wagonach na biało.
Masz pewność, że powinny być białe?
Długo mi to nie dawało spokoju.
Grzebałem, grzebałem i chyba mam!

Jak twierdzi autor, film z 1992 z okolic Wolsztyna.
Na filmie widać 4 wagony 120a w tym 3 wagony w malowaniu z oliwkowym dachem. Żaden z tych trzech nie ma pomalowanych na biało krawędzi stopni wejściowych.
Dla mnie to wystarczający argument i już wiem, że przegiąłem. Muszę usunąć białą farbę.

Sami zobaczcie... dla mnie to wystarczający dowód!
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
A nawet możnaby wysnuć wnioski o białych krawędziach :). Białe krawędzie stopni bardzo szybko ulegają zabrudzeniu..... Podobna sytuacja jest z kolorem dachu, który w/g mnie na zdjęciu poglądowym bardziej jest szary niż oliwkowy. Całą nadzieję pokładam jedynie w wiedzy osoby mającej niebagatelny wpływ na wygląd tych modeli i ufam, że są zrobione tak jak powinny wyglądać.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Jak dla mnie, jakość nagrania nie pozwala jednoznacznie tego stwierdzić
A nawet jeśli, to byłby to jedynie dowód na to, że wagony jeżdżące w 1992 roku w Wolsztynie miały bądź nie miały białych krawędzi stopni. Co wcale nie oznacza, że wszystkie inne zawsze miały tak samo...
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
A nawet możnaby wysnuć wnioski o białych krawędziach :). Białe krawędzie stopni bardzo szybko ulegają zabrudzeniu..... Podobna sytuacja jest z kolorem dachu, który w/g mnie na zdjęciu poglądowym bardziej jest szary niż oliwkowy. Całą nadzieję pokładam jedynie w wiedzy osoby mającej niebagatelny wpływ na wygląd tych modeli i ufam, że są zrobione tak jak powinny wyglądać.
Można też wysnuć wniosek że mogli potrącić młynarza i stąd białe mazy na stopniach... a tak na poważnie to widać że część ewidentnie miała białe stopnie, tylko trzeba by znaleźć te konkretne wagony żeby wnioski wysnuwać...
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
Stopień na czole w SM również bardziej wysunięty.
Poza tym oba modele są do siebie bardzo zbliżone. Wiadomo, SM ma więcej detali co widać gołym okiem, ale oba prezentują się świetnie.
Odcień farby bardziej podoba mi się w modelu Schlesienmodelle.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Przede wszystkim zamontowany jest pełny zgarniacz, a to czyni ogromną różnicę, pomijając że jest on bardziej szczegółowy, świetnie prezentuje się gniazdo sprzęgu... po prostu w mole piko trzeba by jeszcze trochę pracy zainwestować, tak na zewnątrz jak i wewnątrz, aczkolwiek bardziej trafne było by chyba jednak porównanie np 541 z wychodzącą właśnie białostocką 345 od piko...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.842 386 20
"Gary" u SM zdecydowanie dłuższe. Jak jest prawidłowiej?
Patrząc na ten model bardzo ortodoksyjnie to wystarczy popatrzeć na fotki oryginału zamieszczone w internecie i od razu widać jak jest prawidłowiej i jakie powinny być np. kolory trąbek, czy też kolor napisu PKP i EU07-408 na boku. Ale patrząc na ten model, tak trochę luźniej i uwzględniając konieczne uproszczenia związane ze skalą modelu to wykonanie jest naprawdę bardzo dobre, i nie ma co narzekać. :)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 15
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki