• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój tabor

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Reakcje
45 1 5
@Tomasz Czapik - Dziękuję za cenną informację i pomoc. O ile reszta wagonów to nie problem to z pocztowym będzie ciężko ale może uda się jakiś pasujący kiedyś trafić na Allegro. Co do lokomotywy to raczej nie będzie to Oi1 tylko albo Pm2-32 albo Ty5-31. Z takim składem ładnie by się prezentował długi i duży parowóz.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
Do hucianego taboru dołączyła kolejna gruszka tym razem 10osiowa. Do budowy wykorzytałem elementy zestawu Walters -gruszka 6 osiowa.
Mimo długości jeździ po bardzo ostrych łukach i rozjazdach.
torpedo.jpg
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
Niedaleko mojej mieściny taki jeden klient ma sklep z modelami z drugiej ręki:). Dziś będąc u niego nabyłem o to takie dwa wagony. Jeden jest restauracyjny drugi pocztowy i na tym kończy sie moja wiedza na temat tych wagonów(n). Facet ma tanio i można ciekawe rzeczy tam wygrzebać, a przy okazji się potargować:).
Wagon pocztowy niemieckich kolei ale których to nie wiem:
[DOUBLEPOST=1419974445][/DOUBLEPOST]
20141230_175703.jpg


20141230_175710.jpg

[DOUBLEPOST=1419974496][/DOUBLEPOST]
No one są świetne, szkoda tylko że takich u nas nie było
To znaczy, że te wagony są fikcyjne?o_O
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
Fajnie, że się sprzedał, ale w żaden sposób nie dodaje to uroku temu wagonowi ;) Kiedyś byłem gotów za niego oddać majątek.
No właśnie :). To co napisałem powyżej nie miało być w żadnym razie wyrazami uznania za odwzorowanie tego "modelu", czy też pochwałą tego rodzaju praktyk. Chciałem jedynie zwrócić uwagę na fakt, że kolekcjonerstwo (w tym również modeli kolejowych !) "nie jedno ma imię" i nie zawsze jest tak, że model w pełnym tego słowa znaczeniu (czyli odwzorowany perfekcyjnie) będzie sprzedawał sie dobrze, podczas gdy kolorowa zabawka będzie sprzedawała się źle.
Na przykładzie tego "modelu" widać szczególnie wyraźnie, że model wagonu zupełnie niezgodny z rzeczywistością sprzedawał się wręcz rewelacyjnie, podczas gdy wiele modeli wagonów (czy lokomotyw !) rzeczywiście dobrze odwzorowujących oryginał, nie sprzedawało się właściwie wcale...

Nasuwa się w tym przypadku jeszcze inna refleksja. Otóż opinie na temat tego np. "modelu" wagonu pocztowego firmy Tillig, wyrażane na tym forum, mają się nijak do wyników sprzedaży tego modelu. Ciekawe, nieprawdaż... :) ?
[DOUBLEPOST=1419978563][/DOUBLEPOST]
Świetne te wagony PKP Cargo. U mnie są dostępne tylko takie i przy okazji cena powala na kolana:


źródło: www.gaugemaster.com
No właśnie. To kolejny przykład tego, o czym przed chwilą pisałem...:).
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Z tym pocztowym to jest inny problem, jest on w bardzo atrakcyjnym malowaniu i to jest podstawą jego sukcesu sprzedażowego. Sam chciałbym mieć takie wagony pocztowe, ale trochę bardziej pasujące do rzeczywistości. Zresztą w zielonym malowaniu rownież.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
Z tym pocztowym to jest inny problem, jest on w bardzo atrakcyjnym malowaniu i to jest podstawą jego sukcesu sprzedażowego. Sam chciałbym mieć takie wagony pocztowe, ale trochę bardziej pasujące do rzeczywistości. Zresztą w zielonym malowaniu rownież.
To prawda, ale dotyczy to również innych modeli, np. wspomnianych wyżej "talbotów" PKP Cargo. Te modele są również w malowaniu uważanym dzisiaj za bardzo atrakcyjne, nawet jeśli komukolwiek z nas wydaje się , że jest inaczej.
A swoją droga, zarówno "model" wagonu pocztowego, jak i "talboty" mają przynajmniej prawidłowe, zgodne z rzeczywistością oznakowanie. To zawsze coś...:).
Poza tym, "model" wagonu pocztowego firmy Tillig ma w sobie jeszcze coś, co wydaje mi się fajne, chociaż absolutnie nie zmienia sedna sprawy. Otóż wagony pocztowe Deutsche Reichspost, które odwzorowuje (skrócony niestety) model firmy Tillig, wyprodukowane zostały przez jugosłowiańską firmę "Janko Gredelj" z Zagrzebia, a więc podobnie jak polskie wagony pocztowe "Gosa 90" (którego oznaczenie nosi na sobie model Tillig'a), były zbudowane w byłej Jugosławii. Ot, taka ciekawostka :).
 
Ostatnio edytowane:

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
To może mi napiszecie przy okazji o co chodzi z tą Mitropą:niepewny:? Co do owych wagonów PKP Cargo niebieskich, które jak widzę nie istnieją w realu to podobnie HORNBY w mojej skali wypuścił spalinówkę, której również nie ma w realu:D. Okazuję się, że lokomotywa w tym malowaniu nigdy nie istniałao_O.
Zastanawiam się jaki jest sens wypuszczania modeli, które w realu nieistnieją.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolekcje 15
Kolekcje 29
Kolekcje 0
Kolekcje 13
Kolekcje 296

Podobne wątki