• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Mój tabor" waloryzacja, przemalowania, konwersje....

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
804 0 0
#1
Warto założyć nowy temat związany z przeróbkami firmowych modeli.
W temacie "Mój tabor" "giną" wartościowe fotki modeli po konwersji, przemalowaniu etc.
Proponuję pokazywać modelarstwo w dosłownym tego słowa znaczeniu.
Proszę nie chwalić się fotkami, typu "zrobiłem dziurki w trąbce".
Najlepiej, aby modele pokazywali modelarze, którzy sami je wykonali.
Niech to będzie modelarstwo przez duże M.
Dobrze będzie wyglądać wypunktowanie, co zostało zrobione w modelu, bez pisania "elaboratu" lub pokazywania tylko zdjęć.
Sugeruję pokazywać swoje fotografie jako miniaturki, (nie "krzyczeć" pełną grafiką). Irytujące jest ponownie ładowanie pełnej grafiki podczas kolejnego oglądania tego samego wątku. Przy okazji uszanujemy transfer tych co oglądają forum mobilnie.
Jak ktoś pokazał swoje modele w temacie "Mój tabor", to proszę wkleić jeszcze raz, myślę, że serwery i moderatorzy to wytrzymają.

Na początek mój Gagarin.
1. Dawca Roco 62767 M62 Rail Polska.
2. Trawione żaluzje, wloty powietrza, ramki okien, wentylator z siatką, dodatkowa pokrywa na dachu, klimatyzatory, wycieraczki i uchwyty lusterek, ramki reflektorów, osłony mocowań zderzaków. Trawione pełne kabiny (zmniejszona wysokość ostoi pod kabinami). Metalowe zderzaki.
3. Żywiczne reflektory z wykonanymi "zezami".
4. Pełne oświetlenia E1. Oświetlenie kabin z podświetlanymi pulpitami.
5. Szybki w całym modelu z folii, otwarte okna w kabinach.
6. Ślady eksploatacji.

m62-1007_1.jpg m62-1007_2.jpg m62-1007_3.jpg m62-1007_4.jpg m62-1007_12.jpg m62-1007_14.jpg m62-1007_15.jpg m62-1007_16.jpg m62-1007_17.jpg m62-1007_22.jpg
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#2
Pomysł dobry będzie można obejrzeć wreszcie kawałek modelarstwa. Wracając do Twojego modelu, kabina po modernizacji robi wrażenie. Gagarin jest wdzięcznym modelem do przetwarzania na wiele innych malowań. Trzeba jednak poświęcić wiele czasu na przeanalizowanie zmian jakie przechodzą te lokomotywy w czasie modernizacji, by wiernie odtworzyć je w modelu. Udało Ci się stworzyć ładny model, który na pewno będzie się dobrze eksponował na makiecie. Ma kilka drobnych rzeczy, które można by zrobić inaczej ale nie wielu je zauważy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 96
Tabor 24
Tabor 7
Tabor 107
Tabor 1

Podobne wątki