• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój tabor w skali tt

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#8
A jajco, trzeba było zrobić porządne fotki, te niestety nie robią wrażenia, jakie mogłyby zrobić.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#11
Ładna kolekcja. Szkoda, że tak mało PKP wychodzi seryjnie w skali TT, nie wspomnę o IVb/c epoce (wartych zainteresowania z tej IV epoki naliczyłem kilka wagonów: węglarka Es, kilka numerów YB/70 i jakiś niebieski Wars WLABd). Gdyby nie to, to może bym się i przerzucił :) Kiedyś kupiłem ST44 z manufaktury, ale poodpadały mi z niej drobne części. Zniechęciłem się.
Mimo wszystko TT uważam za fajną, godną zainteresowania skalę.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
piottrw

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#12
Od czasu gdy nauczyłem się czytać na katalogu bttb (taki niebieski z motywem Ludmiły) z 1979 roku zawsze chciałem mieć DR i DB. I tak zostało. Do jazdy mam po 10 lokomotyw z zestawami wagonów z DR, DB, DBAG, i PKP. Tak ogólnie przyjąłem. W pociągach osobowych udaje się zestawić w miarę realny skład, ale już przydziałami rewizjami taboru nie, ale inaczej bym w TT prawie nic nie zestawił. Jest na DB ogólnie rok 1968, 1980, na DB AG 2000 i 2015, na DR 1970 i 1980, Na PKP 1968 i 2012. Tak około z tymi datami oczywiście, Grunt żeby się tabor malowaniem i oznakowaniem zgadzał.
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#13
W pociągach osobowych udaje się zestawić w miarę realny skład, ale już przydziałami rewizjami taboru nie, ale inaczej bym w TT prawie nic nie zestawił.
I nie ma co sobie życia zatruwać tym faktem. Takie problemy to tylko w H0 mamy (wysyp modeli) :) W skali TT i tak napisy są tak malutkie, że kto by się tam aż tak przyglądał. Ważne, że epoki są zgodne i zestawienia realne i to się chwali (y)
 

Marcin R

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#14
Można z przydzialami się bawić i przykładać do tego dużą wagę oraz do dat rewizji ale to już chyba przesada mała. Będę chciał mieć wagony wrocławskie a dostepne będą tylko np poznańskie i co wtedy? To hobby ma sprawiać przyjemność a nie stres. Pozdrawiam.
 

oelka49-26

Aktywny użytkownik
Reakcje
75 0 0
#15
Można z przydzialami się bawić i przykładać do tego dużą wagę oraz do dat rewizji ale to już chyba przesada mała. Będę chciał mieć wagony wrocławskie a dostepne będą tylko np poznańskie i co wtedy?
Można pomyśleć na przykład o kalkomaniach - jak komuś bardzo zależy na konkretnych numerach wagonów czy przydziałach taboru.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#16
Kolego Piotrze. Taka mała uwaga dotycząca zestawienia parowozu oraz wagonów osobowych Donnerbuchsenów z tym wagonem garnkowym ze zdjęcia o numerze 113828 który wstawiłeś dnia 7 lipca, pierwszy zestaw zdjęć, zdjęcie nr. 3, uważam że taki skład z takim wagonem towarowym przewożącym materiały żrące nie mógł być zestawiony ze względów bezpieczeństwa przewożonych pasażerów, mógł być dołączony do takiego składu osobowego wagon do przewozu gazu świetlnego, który był umieszczany na końcu składu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor TT/TTm/TTe 88
Tabor TT/TTm/TTe 51
Tabor TT/TTm/TTe 13

Podobne wątki