• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój PRL -lokfan

OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Dzisiaj kategoria tzw "light commercial" czyli...Nysy 502 od kolegi Trebesza :) . Jak najbardziej kultowe i kojarzące się z minionym okresem błędów i wypaczeń :) Nie są to oczywiście modele jakości do jakiej przyzwyczaił nas SAW, ale mnie się bardzo podobają :)

IMG_1006.JPG
IMG_1008.JPG
IMG_1009.JPG
IMG_1013.JPG
IMG_1017.JPG
IMG_1004.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Nysy są ciekawe, ale jeszcze im trochę brakuje. Mam na myśli mleczne szyby, bo kształt i wymiary są bardzo dobre. W takim stanie nadaje się idealnie na dioramkę zimową z zamarzniętymi szybami. :D
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Dzisiaj, przed samym weekendem, warto usunąć brudy by czysto wejść w sobotnio- niedzielny klimat! Hołdując temu zwyczajowi podsyłam zestaw wozów do zadań specjalnych, trochę mało elegancki, lecz jakże przydatny. ;) Oczywiście Skody/Liazy to już prehistoria, czyli stare NRD owskie Permoty, proste, bardzo "plastikowe" ale ... bardzo je lubię :) By były troszkę "cywilizowane" zamierzam kupić do nich trilex-y (jak je znajdę) i trochę je pobrudzić :)



IMG_1477.JPG
IMG_1479.JPG
IMG_1480.JPG
IMG_1481.JPG
IMG_1251.JPG
IMG_1254.JPG
IMG_1256.JPG
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Jelcz zrobiony jest świetnie. Dobrze, że taki garażuje u mnie, bo była by zazdrość. Skoda też bardzo ciekawa i niewiele jej brakuje do takiego wyglądu jak Jelcz. Parę zmian i dodatków, a będzie wyglądać idealnie.
 

Kamil97

Aktywny użytkownik
Reakcje
96 0 0
Jelcz naprawdę świetny, co do skody to polecam je przemalować i podmalować takie szczegóły jak zderzaki, stopnie, dzięki temu zyskują na wyglądzie.
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Jelcz naprawdę świetny, co do skody to polecam je przemalować i podmalować takie szczegóły jak zderzaki, stopnie, dzięki temu zyskują na wyglądzie.
Jak już pisałem zamierzam zacząć (kiedyś) od wymiany kół na trilex, czyli tak jak w oryginale. Malowanie i naniesienie brudu eksploatacyjnego później. Te modele towarzyszyły mi od lat wczesno- młodzieńczych , a więc w moim przypadku połowa lat 70 -tych więc i w takiej niezmienionej formie mają wartość sentymentalną :) Na znalezionych w na zdjęciach idealna waloryzacja takiego "permotowskiego dziadka" :) Autor zdjęcia "Tonito "
P1200606.jpg
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Skody pojadą do mistrza czyli kol. Seweryna i będą piękne :) natomiast dzisiaj powrót do jego klasycznych arcydzieł ! :) Zestaw Jelcz 316 i przyczepa D83 , prawdziwy pociąg drogowy :)

IMG_1447.JPG
IMG_1448.JPG
IMG_1457.JPG
 

Podobne wątki