• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój PRL -lokfan

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#62
Super modele z mojej epoki znowu pokazałeś.(y) Na całe szczęście większość z nich garażuje i u mnie, więc żal du..y mi nie ściska;) Gratuluję posiadania takich eksponatów.
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#63
To nie o żal, czy zazdrość chodzi, ale o radość z kolekcjonowania. Jak już pisałem na początku , modele pojazdów w H0 to dla mnie nowość, właściwie ten rok.Nie mam unikatów ,ani kolekcja nie taka duża, ale myślę , że ładna (mnie się podoba :) ) Nie zamierzam zbierać też nic innego jak PRL.:podstepny: Niestety pieniążki trzeba dzielić też na inne miłości jak choćby , modele kolei ,a zwłaszcza PKP , które po latach posuchy sypią co i rusz tym, co do niedawna było tylko w marzeniach :D . Kocham też lotnictwo, zwłaszcza militarne I i II WW. Na te rzecze i to w skali 1:1 też czasami wydaję pieniążki, a to potrafi ...zaboleć :) ;)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#65
To nie o żal, czy zazdrość chodzi, ale o radość z kolekcjonowania. Jak już pisałem na początku , modele pojazdów w H0 to dla mnie nowość, właściwie ten rok.Nie mam unikatów ,ani kolekcja nie taka duża, ale myślę , że ładna (mnie się podoba :) ) Nie zamierzam zbierać też nic innego jak PRL.:podstepny: Niestety pieniążki trzeba dzielić też na inne miłości jak choćby , modele kolei ,a zwłaszcza PKP , które po latach posuchy sypią co i rusz tym, co do niedawna było tylko w marzeniach :D . Kocham też lotnictwo, zwłaszcza militarne I i II WW. Na te rzecze i to w skali 1:1 też czasami wydaję pieniążki, a to potrafi ...zaboleć :) ;)
No wiadomo, że z tym żalem to prznośnia;), ale co do bólu finansowego to wiem coś o tym bo ja w kolejowym też siedzę umoczony po same uszy.A, ostatnie trzy lata to wysyp poloników i wypada mieć każdego:(
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#68
No przez przypadek na naszą przyzakładową rampę zaplątał się jeden małorolny, pytał czy nie mamy przyczepy zlomowej do sprzedania! Myślał że trafił na głupców zaślepionych mamoną. Trafił na nas , aktyw robotniczy, od razu zawiadomiliśmy organa . Niech mu wytłumaczą że na talon na przyczepę trzeba sobie zasłużyć kontraktacją i sprzedażą naszemu Państwu iluś tam kwintali z hektara ,a nie kombinatorstwem i kradzieżą !

IMG_1125.JPG
IMG_1126.JPG
IMG_1127.JPG
IMG_1129.JPG
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#73
Po aferze z Ursusem i małorolnym, powróćmy do wagi ciężkiej, zdecydowanie ciężkiej! :) Jelcz z "patelnią" tutaj wersja do wożenia pszczół luzem czyli bez ładunku . ;)

IMG_1161.JPG
IMG_1158.JPG
IMG_1160.JPG
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.764 67 1
#77
Kierowca znowu się na powrocie nie zgłosił do najbliższego biura Państwowej spedycji drogowej i jeździ na pusto . Jak go Ci z nyski dopadną to po nim :D Rewelacyjny jelcz .
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#80
Parę dni wszystko "chodziło" jak w zegarku (dlatego nic nie pisałem ) Aż dzisiaj wydarzyła sie u nas "na bazie" rzecz niesłychana ! Otórz od kilku dni było wiadomo , że na jednej z naszych budów ma się, odbyć inspekcja towarzyszy ze Zjednoczenia. Pracownicy bazy byli proszeni by szczególnie przyłozyć się do roboty i przygotować jeden z UAZ-ów by Towarzysze kontrolerzy i Towarzysze z Dyrekcji bez problemów dojechali na miesce kontroli. I co? ,dramat. Plama na całego! I to bez przenośni! Kierowca relacjonował że po wyjeździe z bazy , przejechali 6 kilometrów w w okolice stacji PKP i nagle coś huknęło i zgrzytneło pod autem , zablokowało wał, a spod spodu wyleciały jakieś części! Okazało się ze reduktor rozleciał się w drzazgi zaś hipol z perzkładni zalał pół jezdni, tak że po chwili nadjechał listonosz na komarze , wpadł w poślizg na tym oleju i wpadł razem z tablicą z rozkładem jazdy do poczekalni dworca przez duże okno. I nic nie zmienia fakt, że czuć było od niego alkohal ! Także wstyd przed Towrzyszami ze zjednoczenia , Dyrektor wezwał mnie na dywanik ,wściekły i zarządał ujawnienie winnych tej awarii, krzyczał ze sabotaż, ze lekceważenie obowiązków i chce wszystkim z transportu zabrać premię. Po tej awanturze wysłałem naszego nowego Stara i chłopaki jakoś wepchnęli na rampie tego nieszczęsnego UAZa . Jutro będzie w tej sprawie zebranie POP chcę zgłosić żeby naprawy samochodów dyrekcji dokonywane były przez świadomy aktyw ZMP . Nakłoniłem dzisiaj paru młodych towarzyszy by zawiązali Brygadę Pracy Socjalistycznej. Może w ten sposób wskażnik planu się podniesie,a i takie zdarzenia nie będą miały miejsca. W końcu to świadomi ,wyrobieni w robocie partyjnej Towarzysze!


IMG_1463.JPG
IMG_1465.JPG
IMG_1466.JPG
IMG_1468.JPG
 

Podobne wątki