• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój PRL -lokfan

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Kolekcja robi duże wrażenie(y), ale sposób prezentacji już mniejsze.;)
no przecież napisał, że mu się nie chce robić nudnych tasiemców. A szkoda, bo każdy odcinek przedstawiający poszczególny model to pokaz kunsztu jego autora. Zwłaszcza, że można kilka słów o pierwowzorze napisać i tym samym wyedukować nieco forumowych oglądaczy.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Bo taka kolekcja zasługuje na bardziej szczegółowe przedstawienie tych modeli aby” gawiedź mogła nasycić widokiem swe oczy”:)
A, nawiązując do Twojej wnuczki to miałem dokładnie to samo z moim wnukiem.
„ Dziadek ma pociągi i samochodziki a nie pozwala ich dotknąć
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
Ja poszedłem dalej. Zacząłem od starych modeli Wikinga i Praline. Mój wnuk dostał swoje pierwsze modele jak miał 4 lata. Nauczyłem go jak się bierze w ręce modele, co można z nimi robić itd. Do dziś się bawi modelami i to wszystkimi (oczywiście tymi, które mają ruchome koła), jeździ po dioramach i praktycznie żadnego jeszcze nie uszkodził.
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
"Aluzju paniał" , bijąc się w piersi i utyskując samokrytycznie nad swoim całkowicie niespołecznym lenistwem, tudzież w związku z moim niewielkim wyrobieniem politycznym ( do prześmiewców : tak wyrobieniem politycznym niczym innym co może się kojarzyć z niewielkimi rozmiarami ;) ) postanowiłem się nieco zrehabilitować i pokazać co nowego w trawie piszczy...wróć , co nowego zakupili towarzysze z transportu na naszej bazie. A więc pojawiły się dwa Stary 29 do szkolenia młodego narybku szoferaków. Niedawno pożegnaliśmy nestora, kochanego Mariana "absolutnie" Szygułę oraz paru innych kolegów. tak więc kierowców do utrzymania nerwu transportowego naszej ukochanej socjalistycznej Ojczyzny potrzeba. Ponieważ tonokilometr znacznie podrożał dlatego aktyw naszego przedsiębiorstwa postawił na duży tonaż. Dzięki temu pojawił się na bazie wielki zestaw ciągnik Jelcz wraz z naczepą D-18 produkcji naszego rodzimego wytwórcy z Sewerynowa. :) Na koniec z powodu stałego braku importowanych przewodów gumowych wysokiego ciśnienia oraz braku importowanego oleju hydraulicznego postanowiono zakupić Stara 660 z bezawaryjną koparką linową Waryński KS- 251 starszej konstrukcji. Na razie towarzysze , tyle z frontu walki i lepsze jutro socjalizmu.

IMG_0012.JPG
IMG_0013.JPG
IMG_0017.JPG
IMG_0018.JPG
IMG_0019.JPG
IMG_0025.JPG
IMG_0028.JPG
IMG_0033.JPG
IMG_0006.JPG
IMG_0007.JPG
IMG_0009.JPG
IMG_0010.JPG
 

Załączniki

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Wrócę na moment do gabloty. Cokolwiek by nie napisał, będzie banalnie. Po prostu piękna kolekcja! :eek:
Przechodząc do prezentacji. Star-ki jako nauka jazdy są genialne w swej prostocie. Pewnie nie jednemu "truckerowi" łza w oku się kręci... Jelcza z TAKĄ :D naczepą kiedyś muszę sobie zakupić. Piękny zestaw.
Na koniec Waryński na 660-tce. Ale tu jest kawał kunsztu modelarskiego. Piękna miniatura... :)
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
No i znowu Nowy Rok ! Mimo obiektywnych i oczywiście przejściowych trudności, tradycyjny "died maroz" sprawił w naszej firmie sprzętowe prezenty. Dla dwóch przodujących brygad pracy socjalistycznej przybyły dwa Stary 29 "brygadówki" by młodzi Towarzysze nie jeździli już w teren na pakach pojazdów, zaś w końcu doczekaliśmy się nowoczesnego dziesięciotonowego dźwigu "Bumar" na podwoziu Jelcza. Słuszną linię mają Towarzysze z kierownictwa zakładu!

IMG_0002.jpg
IMG_0003.jpg
IMG_0004.jpg
IMG_0006.jpg
IMG_0007.jpg
IMG_0009.jpg
IMG_0011.jpg
IMG_0012.jpg
IMG_0015.jpg
IMG_0016.jpg
IMG_0017.jpg
 

Załączniki

Podobne wątki