• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój pierwszy moduł

OP
OP
E

End

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
No plan zkończylem, niesty fotek nie wstawie ponieważ rysowalem odrazu olówkiem na sklejce i nic widać by nie było. Wyrysowalem płytki chodnikowe a dokładnie zrobilem ich 256, myśle że starczy. Czas wziąść się za wycięcie tego.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#25
jeśli mieszkasz na Bieżanowie to opłaca sie szukać stolarza który ponoć tam mieszka. Jeśli na przykład mieszkasz na Białym Prądniku to Ci sie kompletnie nie opłaca. Ja polecam OBI. Jakoś tam lepiej mi sie kupuje deski. Nigdy nie miałem z tym problemów chyba że im piła nie działała :/ Zapraszamy oprócz tego na nasze spotkania w Klubie to Ci coś pomożemy i podpowiemy na żywca. Z doświadczenia wiem że czasem jeden przykład zastępuje tysiące słów wiec jakby coś to zapraszamy na www.kkmk.org.pl
 
OP
OP
E

End

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Witajcie, przepraszam że nic nowego nie dodawałem przez dłuższy czas, ale ostatnio nie miałem czasu na makietę, ale teraz zacząłem rozrysowywać puszkę. W sobotę powinienem mieć już wszystko wycięte. A i prawie bym zapomniał co jest lepiej użyć styropian czy piankę? Jeżeli styropian to może ktoś wie gdzie można kupić go na sztuki?
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
End napisał(a):
Jeżeli styropian to może ktoś wie gdzie można kupić go na sztuki?
W Castoramie czy OBI czy innych podobnych powinieneś bez problemu dostać pojedynczą płytę styropianu. Polecam styrodur lepiej się w nim modeluje niż w zwykłym styropianie ponieważ jego struktura ma postać pianki a nie granulek.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
xdamian napisał(a):
jest i 1 i 2 cm. 3 też potem 5 8 10 12 , nie wiem czy jeszcze grubsze robią.
No jak mają być jakieś większe góry to może lepiej pianką choć można ze styroduru robić warstwa po warstwie, Ja za 3cm płytę 60x125cm płacił poniżej 20zł
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#31
do gor polecam pianke - bo poprostu mniej zabawy niz z styrodurem - moim zdaniem oczywiscie! Na pianke trzeba tylko uwazac zeby nie pobrudzic siebie i nic w kolo - to jest jej najwieksza wada!
 
OP
OP
E

End

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Witam wreszcie rozpocząłem budowę mojego modułu, skrzynkę już mam teraz "rzeźbie" w styropianie. I tu pojawia sie moje pytanie co położyć potem na styropian?
 
Reakcje
0 0 0
#34
Najlepiej coś papieropochodnego, gazeta, papier toaletowy lub ręczniki papierowe.
Wg. mnie ręczniki są najlepsze ponieważ, gazeta jest dośc sztywna i cięzko wykładać nią różnego rodzaju zagłebienia rowy itp. A papier toaletowy po kontakcie z wilgocią po chwili zaczyna się rozwarstwiać (tak został zaprojektowany, żeby rozpuscił się w ubikacji), a z ręcznikami papierowymi w zasadzie nic się nie dzieje.
Pozdrawiam MarcinL
 

pyro

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 0 0
#36
Ja na mojej makiecie styropian pokrywałem paskami papieru pakowego smarowanego obficie wikolem. Po namoknięciu bardzo fajnie się modeluje teren a z pasków jest łatwiej niż z jednego płata.
Inną zaletą papieru pakowego jest jego brązowy kolor, dzięki temu nawet jak nam później gdzieś wyjdzie, to nie będzie widać tak bardzo jak białą masę albo gazetę.

Pozdrawiam
 

Załączniki

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
pyro napisał(a):
nawet jak nam później gdzieś wyjdzie, to nie będzie widać tak bardzo jak białą masę albo gazetę.
bez względu z czego będzie uformowane podłoże teren powinno się malować ciemniejszą farbą albo pigmentem (np. zielony,brązowy,czarny) W przypadku sadzenia trawy elektrostatycznej lub jakichkolwiek niedociągnięć jasność podłoża by przebijała.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 2
Planuję 24
Planuję 11
Planuję 5
Planuję 8

Podobne wątki