• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój pierwszy Moduł :)

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Postanowiłem wam pokazac zaczątek prac nad moim pierwszym modułem,nie jest to jakieś mistrzostwo świata,ale każdy się z nas uczy na własnych błędach i robię jak umie,dużo na nim jest jeszcze do zrobienia brakuje jeszcze wiele ,a nawet bardzo wiele ale wraz ze wzrostem postępu będę dodawał jakieś fotki.Krytyka mile widziana od fachowców co doac co ujac:)
 

Załączniki

OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Poprzeczki wraz z izolatorami są od Kluby,a tyczki zrobiłem z patyczków od wykałaczek do szaszłyków troszkę trzeba było zeszlifowac nadmiar materiału,poklejic,pomalowac i poskłasac do kupy:)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Obawiam się, że plamiasta trawa to syndrom patchworka LL.
Polecam trawkę elektorstatyczną 1 i 2mm i drobną gąbkę i dosypać tu i tam na te łysiny
(nie wszystkie, ale żeby złamać te linie) a na przyszłość darować sobie te maty.
Przydała by się jakaś zróżnicowana roślinność w tym rowie odwadniającym.
Ale ogólnie jest super, prosimy o dalszy ciąg, fajnie że w Małopolsce powstaje kolejna stacja H0.
Można prosić jakieś zbliżenie tych betonowych "szczudeł" słupów i jak były robione?
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
ciekma napisał(a):
Obawiam się, że plamiasta trawa to syndrom patchworka LL.
jest to trawka elektrostatyczna (maty robione metodą Bujagera z forumTT)
Z rozmowy z Danielem wynika że łączenia poszczególnych kawałków są już częściowo zazielenione, tylko fotki są starsze.
 
OP
OP
Daniel

Daniel

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Kolego Asim tory użyte w moim module to flexy Piko-wskie i zwrotnice rownież Piko A-Gleis 2,5mm nie pakowałem się na początek w nic droższego,bo bałem się skutku,że utopie troszkę kasy w tym kamieniu(szutrze) i wyjdzie kiepsko:),a Pico ma w miarę przystępna cenę i nie aż takie najgorsze :) a co do pytanka kolegi Woytka tak to będzię początek peronu stacyjnego i za płotem skład wegla mysłe o wadze towarowej,budce gdzie można fakturkę odebrac i zważyc i jakiś węgiel rzecz oczywista na składzie rożnej grubiści :)Miśku aparat kiepski masz racje sorki za jakośc zdjec ,nastepne będą lepsze :)i odp dla kolegi Ciekmy trawka jest statyczna nie mata metoda jej robienia byla kiedyś opisana na forum TT,tekturka na nią folia w postaci koszulki,wikol sypanie trawki i stukanie ladnie się stawia na koniec można dla formalnisci przyłozyc do tv i jest oki,nie mam sadzarki wiedz radze sobie jak umię,jak bedzię chetny to opisze cykl sadzenia :)a betoniki slupów to pcv spienione 3na4 milimetry wzdluz z jednej strony spilowane okraglym pilnikiem grubości masztu słupa,a strzemiona drucik z kabla telefonicznego, imitacja srób z koszulki sciągniej z tego też drutu,pomalowane farbka w kolorze betonu i przybrudzone pastelą zrobię fotkę całego słupa jeszcze nie postawonego w ziemi.Dla formalniści Jaworzno jest w śląskim,a kiedyś tam sobie było w malopolskim :)))
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#12
Myślałem że ta trawa to wydzierana z maty.
Też sypię na folię (tylko po co ta tekturka?) ale po to aby uzyskać pojedyncze kępy wysokiej trawy, a na większe obszary to od razu sypię trawę bezpośrednio i stukam w makietę.

Jaką długość ma ten segment?
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.969 6 0
#16
szyn odbojnicowych nad takim przepustem nie stosuje się w prawdziwej rzeczywistości kolejowej . o takim czymś dowiedziałem się kiedyś tu na tym forum.
 
Reakcje
5 0 0
#18
Daniel napisał(a):
Postanowiłem wam pokazac zaczątek prac nad moim pierwszym modułem,nie jest to jakieś mistrzostwo świata,ale każdy się z nas uczy na własnych błędach i robię jak umie,dużo na nim jest jeszcze do zrobienia brakuje jeszcze wiele ,a nawet bardzo wiele ale wraz ze wzrostem postępu będę dodawał jakieś fotki.Krytyka mile widziana od fachowców co doac co ujac:)
Mam , pytanie do kolegi Daniela. Z czego zrobiłeś ten płot betonowy ?
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Daniel napisał(a):
Postanowiłem wam pokazac zaczątek prac nad moim pierwszym modułem,nie jest to jakieś mistrzostwo świata,ale każdy się z nas uczy na własnych błędach i robię jak umie,dużo na nim jest jeszcze do zrobienia brakuje jeszcze wiele ,a nawet bardzo wiele ale wraz ze wzrostem postępu będę dodawał jakieś fotki.Krytyka mile widziana od fachowców co doac co ujac:)
Jest ok ale może lepiej :D kolory jakieś takie ponure na tych fotkach :(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 177
Buduję makietę 1
Buduję makietę 14
Buduję makietę 17
Buduję makietę 24

Podobne wątki