• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój miejski "torcik"

Reakcje
419 3 0
#1
W zasadzie to przeskoczyłem parę etapów, bo po fazie projektowania-z innego działu,już relacja z dosyc zaawansowanego stopnia budowy makiety. Budownictwo się zmieściło - uuuuuffffff....:)



DSCN6326.JPG
DSCN6327.JPG
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#2
Cześć!
Nie uważasz, że tory na skraju makiety są niebezpieczne? Gdy dojdzie do wykolejenia będziesz zbierał lokomotywę z podłogi, sam tego doświadczyłem dawno temu, gwarantuję Ci, że to nie jest miłe uczucie. Słupy wraz z drutami nie będą Ci przeszkadzać przy pracach nad terenem?
Pozdrawiam
KuKu
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#5
Witam miło:). Dla mnie - jako miłośnika "plątków" - super! A jakie będą urządzenia srk? Czy teraz nie będzie kłopotu z ich montażem?
 
OP
OP
Przemek Kamiński
Reakcje
419 3 0
#6
Niestety albo stety nie jestem kolejarzem. Nie znam sie tak na urządzeniach srk, i jeśli będą zastosowane to w bardzo ograniczonym zakresie. Chciałbym ustawic semafory - ale kształtowe. Nie przewiduję z tym problemu. Już to robiłem.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#8
Nie bardzo kumam, po co sieć trakcyjna, jak żadnego elektrowozu nie widać. Makieta, choć "naciapana", to ma swój urok.
Budynki są oświetlone? Może jakieś nocne zdjęcia ? :)

Aaa, ten przejazd kolejowy poprawisz? Nie chciałbym koła urwać ;)
 
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#9
Bo elektrowozy tworzą inną epokę i nie jeżdzą z parowozami razem. Budynków nie oświetlam, nie rajcuje mnie to. A przejazd, no cóż jest jaki jest-trzeba uważać, postawię tablice uszkodzona rogatka i ograniczenie prędkości:)
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#18
Pokaż jak swoją zrobiłeś.
Przekamku! Nie chcę tu występować jako adwokat Tomka K ale niepotrzebnie się uniosłeś. Akurat Świerków Miasto nie jest zelektryfikowany ale właśnie na nim (podczas Hobby 2010) dokonywałem szlifów jako dyżurny ruchu (pod surowym okiem Tomka K, który co chwila wzywał mnie na dywanik za niedopełnianie procedur ;) :) ) Tam poznałem dbałość Tomka o detale związane bezpośrednio z koleją (np drzewa na stacji mogły być "drucikowe" ale semafory, tory, kanały pędniowe musiały być na tip top). Ja akurat rozumiem dlaczego Twoje przewody biegną po łuku - zapewne z oszczędności, bo na łukach "tortowych" słupy musiałyby stać bardzo gęsto :). No ale prawdą jest, że to odbiera trochę realizmowi i stanowi pewien kompromis. Jedni na ten kompromis pójdą, inni nie :). Ja to nie mogę się doczekać kiedy zaczniesz montować urządzenia srk. Obok jeżdżenia pociągów ustawianie przebiegów i podawanie sygnałów uważam za najciekawsze na kolei. A w kwestii urządzeń srk to rady Tomka K ........ :) (Pewnie zauważyłeś, że na tym Forum jest Wspaniała Trójca, dzięki której ratujemy nasze dzieła przed pośmiewiskiem :))
7 Świerków czekam na wolną drogę.JPG
 
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#19
O, właśnie to jest kompromis między realizmem a możliwościami. Tak, chodziło o to by nie było nackane słupów na łukach. Nie, nie uniosłem się tylko specjalnie bez żadnych emotikonów i wykrzykników napisałem aby pokazał swoje prace. Mam na myśli jak on odtworzył trakcję na takich ostrych łukach i zagęszczeniu torów, gdzie nie ma miejsca na postawienie słupa.
 
OP
OP
Przemek Kamiński

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#20
Specjalnie piszę jako osobny wpis.
Skąd taki charakter makiety. Mieszkam całe życie przy ulicy Kolejowej we Wrocławiu. Dla nieznających mojego miasta, jest to ulica w samym centrum, biegnąca wzdłuż estakady z torami które dochodzą do dworca Wrocław Główny. Z okien domów do główki szyn jest z 8 metrów. Natomiast w miejscu gdzie ja mieszkam, w latach 50 i 60-tych biegła bocznica między Dworcem Świebodzkim a gigantyczną hałdą z gruzami ze zburzonego podczas wojny Wrocławia. I biegła ona po torowisku ułożonym prowizorycznie na nawierzchni jezdni która się nie zmieniła do tej pory. Ja mieszkałem na I piętrze i jak parowóz przejeżdżał obok mojego okna to ja jak wyciągnąłem rękę to "prawie" sięgałem lokomotywy bo to było ok 2 metrów. Tak więc z każdej strony byłem otoczony koleją na wyciągnięcie ręki. Dla mnie takie "nacpanie" to jest real. Tak gęsto tu kiedyś było. Do tego kruszarnia gruzu, taśmociągi. I to wszystko w centrum miasta. Pod oknami właśnie takich kamienic jak na moim "torciku".
A nie razi Cię parowozjada pod drutem? :)
Napisałem już,że mnie nie razi. Ale dlaczego, w latach 60-tych przy tych torach przy których mieszkałem (główna linia-do dworca Wr. Główny), jeździły niemal same parowozy a linia była zelektryfikowana.
A sam budynek dworca to jak ktoś zna dworzec Wrocław Świebodzki to jest niemal identyczny do północnego skrzydła.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 37
Buduję makietę 14
Buduję makietę 6
Buduję makietę 17
Buduję makietę 24

Podobne wątki