• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

Tadeusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 1
Witam
Jestem nowy na tym forum ale przeczytałem wszystko od początku co Panowie pisali,
właśnie zacząłem z Marklinem od zakupu w Lidlu kupiłem 3kolejki w taj chwili mam
19 lokomotyw na makiecie ,którą cały czas buduję wszystkie cyfrowe choć nie najnowszej
generacji a jedną sam zdygitalizowałem .Steruję nimi MS2.Już korzystałem z porad jednego z Panów

Mam kilka wagonów firmy Pocher
one miały oświetlenie ale teraz brakuje kilku elementów m.in.opraw do żarówek
może Ktoś ma takie elementy byłbym zainteresowany.


Tadeusz
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Tadeusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 1
Witam
mam jeszcze jedno pytanie
Płozy na rozjazdach nie raz powodują zwarcie
na dzień dzisiejszy 4 dekodery do zwrotnic padły
i dekoder do loko.36244 też padł.
Czy to wina tych zwarć?
Jestem ciekaw Waszego zdania
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Witam
mam jeszcze jedno pytanie
Płozy na rozjazdach nie raz powodują zwarcie
na dzień dzisiejszy 4 dekodery do zwrotnic padły
i dekoder do loko.36244 też padł.
Czy to wina tych zwarć?
Jestem ciekaw Waszego zdania
Czy dotyczy to lokomotyw Maerklina czy innych firm? U mnie czasami zdarza się to właśnie przy lokomotywach innych firm. Maerklin po c-gleisach śmigają bez problemu i pokonują rozjazdy bezproblemowo.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Trudno powiedzieć, czy to tego wina czy czego innego. Ale MS2 ma zabezpieczenia, które odcinają prąd przy zwarciu. Pozatym tak jak napisał @Pd5 lokomotywy Märklina nie powodują zwarć na C-Gleis - lokomotywy Roco, Piko w grubej większości również. Zdarza się w ostatnich lokomotywach ESU, że płoza czyni zwarcie, ale to tylko kwestia delikatnego podregulowania płozy, czyli nagnij lekko, niech nie będzie całkiem płaska i docisk musi się zgadzać.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Polecam Wam płozy firmy Brawa. Mam je w kilku modelach Piko i sprawują się bardzo dobrze, aczkolwiek moją "ulubioną" płozą jest oryginalny Fleischmann w fabrycznej wersji AC, którego po prostu nie słychać
 

Tadeusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 1
Witam
Kupiłem okazyjnie Marklin 36712 i nie mogę uruchomić przy wprowadzaniu kolejki światełka migają jakby się zalogował i nic głucho światła są i
nie reagują na polecenia pozostałe funkcje też nić wprowadzałem ręcznie i dostępnych loko. w MS2 i nic macie Panowie jakąś radę?
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Tadeusz napisz jeszcze raz, powoli, spokojnie, myśl o tym tak że osoby to czytające muszą zrozumieć co leży Ci na sercu.
Bo narazie nie wiem czy sama się zalogowała przez mfx czy nie itd
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Ten zestaw ma mfx dekoder. Powinien się sam zalogować do bazy, chyba że ktoś w nim mieszał. Jeśli nie mieszał to dekoder może być uszkodzony i dlatego była to okazja. A jeśli mieszał i np. wyłączył protokół (chociaż nie wiem czy tak można z mfx.) I ustawił na nieznanym adresie to musisz szukać po wszystkich i patrzeć czy zadziała. Tylko jak to będziesz robił to miej tylko ta kolejkę na torach.
 

Tadeusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 1
Nie zalogowała się sama na mfx i ręcznie przez adres 24 też się nie zalogowała i przy wyszukaniu z bazy 36711 ICE 2 też nie zadziałał
a z tymi światłami to pomyłka
 

Tadeusz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 1
Witam
To chyba nie płoza,trochę pojeździł i zamilkł.
Myślę wymienić dekoder.
Jaki Byście Panowie doradzili.Na elektronice to ja się nie znam,elektryczność trochę prąd stały zmienny.
Taki dekoder który by miał podstawowe funkcje jazda,oświetlenie.Conrad ma dekoder 60982 nie wiem czy będzie odpowiedni.
Pozdrawiam
 

Podobne wątki