• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Nie znam, ale nie radze. Sklep bez ani jednej wzmianki skąd pochodzą. Niektóre zwroty przetłumaczone kuriozalnie na niemiecki, chyba że to szwajcarskie bądź austriackie nieznane mi sformułowania - ale mocno wątpię. Cena mocno za niska.
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
Ja bym zaryzykował. Ta cena może wynikać z wypróżniania magazynów. Przy dwóch sztukach masz darmową dostawę.
Tylko musisz być pewien, że taki model potrzebujesz. Są różne ilości zębów na kole, różne średnice osi i wymiary mocowania.
 
Reakcje
2 0 0
Tak do lokomotywy V60 pasuje silnik z zestawu 60943 to już wyczytałem na niemieckich forum tylko dalej mnie zastanawia sprawa tych sprzęgów elektromagnetycznych czy nie można ich przerobić dodając diodę prostowniczą, nie mogę też znaleźć informacji jak przeprogramować dekoder z zestawu 60760 bo domyślnie każdy jest na adresie 78
 
Reakcje
2 0 0
Mam taką lokomotywę z dźwiękiem tak wygląda wewnątrz i jest na adresie 78 a a druga która przekonwertowałem zestawem 60760 również jest na adresie 78 w jaki sposób mogę zmienić te adresy ?? Mam MS2 i nie wiem jak się za to zabrać a dodam że mam jeszcze 2 zestawy 60760 do kolejnych lokomotyw w jak sposób mogę to przeprogramować??
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Przy pomocy MS2?
Stawiasz lokomotywę na torach. Rozumiem że masz ją już wczytaną w MS2. Jak nie to musisz ją wcztać do MS2 - będzie się nazywać 60760 lub coś w tym stylu. Na MS2 znajdujesz funkcję „Lok ändern” (zmienić ustawienia w lokomotywie) - nie wiem jak jest w wersji po angielsku. Odszukujesz pole z adresem, wprowadzasz jaki chcesz - już nie pamiętam czy pokrętłem czy przyciskami opisanymi w górę/w dół i zapisujesz.
 
Reakcje
54 0 0
Pojawiam się tu znowu, tym razem z diagnozą i rozwiązaniem co do wieszających się MSdwójek...
Byłem tydzień temu u Märklina z moją MSII... Co się okazało? Większość egzemplarzy z ubiegłego roku ma tą samą wadę. Jest to błąd w oprogramowaniu doprowadzający do zawieszeń powiązany z ostatnimi wersjami programu. Rozwiązaniem jest już wspomniana aktualizacja systemu, która powinna usunąć błąd. Moja akurat jest tak porażona, że musi na warsztat, po tym jak dostała kompletnego bluescreena. Zgaduję że nie jako jedyna.
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Nie mogę znaleźć nigdzie informacji jak zmienić adres w zestawie marklin 60760 mam już takie 3 i wszystkie są na adresie 78 proszę o pomoc
hmmm, to jednak gdzies jest odpowiedz
A teraz propo wieszajacych sie MS2 z postu kolegi Minecart1511
Pojawiam się tu znowu, tym razem z diagnozą i rozwiązaniem co do wieszających się MSdwójek....
No wlasnie ja mam taka zdechla MS2 ktora po aktualizacji juz sie nie odezwala. Proba podpiecia do CS rowniez zakonczyla sie niepowodzeniem. Byla nawet w Poznaniu u kogos na naprawie i rowniez nic. Mowisz ze serwis M moze ja postawic na nogi?
Tylko nawet jesli to koszty wysylki w obie strony przekraczaja wartosc sterownika niestety.
 
Reakcje
54 0 0
No najpierw też mi mówili że wystarzy update i będzie git, ale sami się przekonali że to jeszcze długa droga by było git. Obiecują ją naprawić, ale osobiście liczę na wymianę na nową. A serwis serwisowi nierówny, co innego jak się oddaje sprzęt jakiemuś dealerowi, a co innego jak im się daje do ręki prosto pod ich fabryką. Jeżeli Ci na niej zależy, to bym spróbował wysłać ją prosto do Göppingen. Nie mogą odmówić naprawy, bo są świadomi tej zeszłorocznej porażki.
 
Reakcje
2 0 0
Witam dziękuję za wszystkie wcześniejsze odpowiedzi i porady powoli wdrażam je w życie i o dziwo wszystko zaczyna jakoś działać zdigitalizowane mam już 3 lokomotywy i nawet udało się to z V60 działa oświetlenie zmienne zastosowałem po dwie diody czerwona i białą tylko mam z nią lekki problem przy większych prędkościach piszczy i jeździ przegrywanie
IMG_20201213_110742_copy_1856x1389.jpg
IMG_20201213_110759_copy_1856x1389.jpg

Nabyłem też jeszcze lokomotywę parowa miała być cyfrowa a z tego co widzę to chyba jest delta digital i nie chce jeździć na mojej makiecie, tzn jeździ z pełną prędkością i nie mogę nią sterować czy zmiana elektromagnesu na stały magnes pomoże czy trzeba też wymienić sterownik lokomotywy na inny??
IMG_20201213_110015_copy_1856x1389.jpg
IMG_20201213_110030_copy_1856x1389.jpg
 
Reakcje
54 0 0
tak, tam jest Delta-Dekoder, ale MSII powinna sobie poradzić, bo ona obsługuje większość formatów.
Masz tutaj dwie opcje: możesz wymienić sam silnik na nową wersję z secika 60941, albo robisz aktualizację totalną wymieniając wszystko na 60760, gdzie oprócz nowego silnika jest nowy dekoder MM
A ta piszcząca V60... widzę tą taśmę z tym kurzem, zobacz wszystkie zębatki czy tam nic się nie zaplątało i najlepiej daj po kropelce oleju gdzie trzeba.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
Dokładnie.
W instrukcji powinienes mieć schemat jakie ustawienie przełączników jaki daje adres w Delta. Wczoraj miałem podobnà sytuację w innej lokomotywie z podobną techniką - wszystkie 4 przełączniki ustawione na OFF - jak dla analoga. Po zmianie 1 i 4 na ON daje to adres 24. Ale poszukaj w swojej instrukcji jakie ustwienie sugerują. Gdyby nie zadziałało spróbuj tak jak ja.
 

Podobne wątki