• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Nooo tak.
A ja sie ciesze ze wlozylem moj pierwszy najprostszy decoder do loco.
Pieknie to wyglada i jezdzi i do tego bucha z komina w synchronizacji.
Gratuluje, super robota.
Pozdrawiam
 
Reakcje
0 1 0
Panowie mam problem. Nie potrafię uruchomić jednej loki. Tj zakupiłem na ebay elektryka piko z 16v ac na kartonie mam 2 kody 5 cyfrowe jeden oryginał od piko i jeden sprzedawcy. ale moje ms1 jego nie ma w bazie. Jak to uruchomić?
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Może na początek jakieś zdjęcia loki. Dokładna nazwa, model, numer seryjny. I co to za kod 5cio cyfrowy? Zajmuje się Marklinem od niedawna ale nie wstukuje nigdzie kodów 5cio cyfrowych. Co najwyżej ustawiam odpowiednie kanały ale te to chyba max 3 cyfry o ile nie 2.
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Podaje przykladowo.
Jesli jest to BR101 z Marklina z zestawu np. 88674 to znajdujesz taki w spisie I juz. Jesli nie znasz numeru katalogowego to szukasz w spisie BR101 I juz. Wszystko pod warunkiem ze twoja 101 pracuje na domyslnym kanale dla 101 tzn ze ktos jej nie zmienil dla swojego uzytku I nie powiedzial Ci na ktorym kanale teraz pracuje. Masz 2 wyjscia z tym ze to drugie to jest moja wyobraznia co bym zrobil.
1. Szukac kanalu jeden po drugim - czasochlonne. Wlasciwie to mozesz wybrac jakakolwiek loko ze spisu I zmieniac kanaly od 1 do konca I szukac.
2. Jakos zrestartowac loko do ustawien fabrycznych z poziomu decodera jesli tak sie da, bo ze sterownika jej nie widzisz. Moze trzeba cos zewrzec? To juz jest moja mysl. Poszukal bym na forach czy da sie decoder zrestartowac jakos.
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Poszukalem wlasnie I wydaje mi sie ze nie ma zadnej innej mozliwosci na restart loco poza uzyciem CS. Tak wiec jesli nie wiesz na jakim kanale jest loko ustawiona to chyba musisz szukac jeden po drugim. Ja bym zaczal of domyslnego dla 101 I poszukal najpierw +-10.
 
Reakcje
0 1 0
drugą lokomotywe jaką mam to orginał z Marklina - i tu nie mam problemu - tak jak piszesz wpisuje numer z opakowania i ma wszystkie funkcje. a tu mam produkt PIKO. orginalną wersje AC 16V. i nie potrafie jej uruchomić. na analogu działa. jednakże chce aby trybiła na cyfrze...
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
drugą lokomotywe jaką mam to orginał z Marklina - i tu nie mam problemu - tak jak piszesz wpisuje numer z opakowania i ma wszystkie funkcje. a tu mam produkt PIKO. orginalną wersje AC 16V. i nie potrafie jej uruchomić. na analogu działa. jednakże chce aby trybiła na cyfrze...
no to szukaj jej adresu. moze gdzies jest na pudelku, w instrukcji, na jakiejs naklejce pod loko. a jak nie to adres po adresie. gdybys mial cs to bylo by latwiej ale o ile pamietam masz ms? obejrzyj decoder. moze ma jakas zworke. podobno piko tak maja.
 
Reakcje
10 0 0
Trzeba okreslić co to za dekoder siedzi w środku. Jeśli cyfrowy to stawiamy loko na tory (samą ) uruchamiamy MS1 . Wybieramy nowa loko i programujemy. Adresy są dwu lub trzy cyfrowe. Gdybyś miał MS3 to tam jest funkcja poszukiwania kodu. Zobacz kod 03 .
 
Ostatnio edytowane:

luki10

Użytkownik
Reakcje
0 1 0
adres loko to ja mam na kartoniku. tylko w mojej bazie MS1 nie mam tego adresu.

bo jesli dobrze ogarniam kontroler to - na początku wybieram NOWA LOKO i dalej albo z BAZY albo po ADRESIE. w bazie jej nie ma wiec moge poszukać po adresie - mam do wpisania 2 cyfry od 1 do 80.
jeszcze wszystkich nie sprawdziłem ale narazie lipa...
chyba ze cos robie źle.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
A
adres loko to ja mam na kartoniku. tylko w mojej bazie MS1 nie mam tego adresu.

bo jesli dobrze ogarniam kontroler to - na początku wybieram NOWA LOKO i dalej albo z BAZY albo po ADRESIE. w bazie jej nie ma wiec moge poszukać po adresie - mam do wpisania 2 cyfry od 1 do 80.
jeszcze wszystkich nie sprawdziłem ale narazie lipa...
chyba ze cos robie źle.
A jaki adres jest na kartoniku?
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.226 25 2
59254 tu numer artykulu PIKO - to nie adres.
MS1 obsulugje tylko mfx albo Motorole. A pod adresem 3 nie znajdujesz tej lokomotywy??
 

luki10

Użytkownik
Reakcje
0 1 0
edytować nie moge. POTWIERDZAM - DZIALA - 03 kod.
dziękuję bardzo za pomoc. a teraz mam dodatkowe pytania :
1) chciałbym dołożyć do niej dzwięk - jaki dekoder do niej dobrać ? loko BR 101
2) co sie stanie jak w wyborze typu lokomotywy wybrałbym coś innego niż elektryk - np parowóz :)
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Jeżeli zaznaczysz parowóz zamiast elektryk to pojawi sie ikonka parowozu zamiast elektrowozu ;) Nic się nie stanie, po prostu będzie inaczej.
 

jedrzej

Użytkownik
Reakcje
10 0 0
Dekoder to mSD3 nr 60977. Do tego jest programator 60971 za pomocą którego można wgrać z bazy danych Marklina dźwięki do BR101
 

luki10

Użytkownik
Reakcje
0 1 0
Myślałem że to troszkę tańsze. A tu 700 zł trzeba dać i samemu zrobić. Chyba bardziej opłaca się kupić w komplecie tj gotowca w mfx
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Myślałem że to troszkę tańsze. A tu 700 zł trzeba dać i samemu zrobić. Chyba bardziej opłaca się kupić w komplecie tj gotowca w mfx
w mfx nie oznacza jeszcze ze ma dzwiek.
programator Ci zostanie na przyszlość albo mozesz kogos poprosic o wgranie dzwieku. ale faktem jest ze kupowanie loko w obecnych czasach i dozbrajanie jej w dzwieki wychodzi drozsze niz kupno gotowej loko. tylko ze na raty kupujesz ;). to moja opinia oczywiscie ale oparta na wlasnych doswiadczeniach. chyba ze trafi Ci sie jakas super okazja na loko albo decoder.
 

Podobne wątki