• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

luki10

Użytkownik
Reakcje
0 1 0
Czy do ms1 mogę dołożyć jakiś dekoder w loko br101 aby były dźwięki?
Szukam również 2 lokomotyw jedną to spalinowa manewrowa typu
https://m.ebay.de/itm/Marklin-37000...924413?hash=item56aacfacfd:g:MWoAAOSwr~lYss2A
Jeśli będzie z dźwiękiem to super. Oraz coś z parowozów ale też dźwięk. Może ktoś wkleić jakiś przykład abym nie kupił znów czegoś i żałował.
Na barwy PKP nie mam co liczyc
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Czy do ms1 mogę dołożyć jakiś dekoder w loko br101 aby były dźwięki?
Szukam również 2 lokomotyw jedną to spalinowa manewrowa typu
https://m.ebay.de/itm/Marklin-37000...924413?hash=item56aacfacfd:g:MWoAAOSwr~lYss2A
Jeśli będzie z dźwiękiem to super. Oraz coś z parowozów ale też dźwięk. Może ktoś wkleić jakiś przykład abym nie kupił znów czegoś i żałował.
Na barwy PKP nie mam co liczyc
Możesz śmiało sterować nawet kilkoma lokomotywami z dźwiękiem. Możesz tez liczyć na PKP także z dźwiękiem, jeżeli chciałbyś mieć tam taki tabor.
Tak jak napisałem wcześniej kup sobie jakiś ulubiony model z Piko i po dodaniu płozy oraz przelutowaniu kabelków będzie jeździć po szynach Maerklina, świecić i wydawać dźwięki.
Są koledzy na forum, którzy zrobią to za Ciebie :)
Ja wielokrotnie to robiłem i wszystko super działa .
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3

Załączniki

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Myślę o takiej loko. Czy ona będzie potrzebuje jeszcze jakieś moduł dźwięku?
https://m.ebay.de/itm/Marklin-Spur-...973473?hash=item2ef24302a1:g:Vs0AAOSwIgNXmHDl
.... zadajesz dużo pytań, na które otrzymujesz życzliwe odpowiedzi, ale mam wrażenie że ich nie bierzesz pod uwagę?
Wiem, że jest to drogie hobby i cena będzie rosła razem z ilością bajerów w lokomotywie, ale wg mnie lepiej zaczekać i uzbierać trochę pieniędzy żeby kupić sobie model, który da Tobie pełne zadowolenie. Możesz sobie wtedy kupić Maerkina lub każdą inną firmę pasującą do systemu AC, może być w barwach PKP, albo każdych innych.
Kupowanie starego złomu nie ma sensu, zwłaszcza jeżeli chciałbyś to kiedyś ucyfrowić lub dodać dźwięki. Dekoder dźwięku do cyfry to koszt >400zł, ale ważne jest też żeby w loko była wystarczająca ilość miejsca na zamontowanie głośnika itp....

Wybór oczywiście należy do Ciebie.
 

luki10

Użytkownik
Reakcje
0 1 0
Masz rację za dużo bym chciał tanim kosztem. Dozbieram i wtedy coś ciekawego kupię. Te pytania biorą się z niewiedzy. Muszę doczytać o systemie cyfrowym.
 

Podobne wątki