• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

hehe. Czyli nawet dystrybutorzy nie wiedzą co sprzedają dokładnie. Przynajmniej niektórzy
A tak na serio to w torach ze Start Up oraz pozostałych tzw. prof nie ma zatem różnicy?

jezyzie

Aktywny użytkownik
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Widać, że tory „My World” posiadają swoje numery, czyli muszą się czymś różnić od regularnych cgleise

jezyzie

Aktywny użytkownik
Widać, że tory „My World” posiadają swoje numery, czyli muszą się czymś różnić od regularnych cgleise
One są całe z tworzywa, ale geometrię mają dokładnie taką samą jak C-Gleis Marklina i dają się łączyć.
Lokomotywy tylko zasilane z akumulatorków na nich pojadą. Moje zdalnie sterowane pojadą.
Stukotu kół na łączeniach się jednak nie usłyszy (chyba, że z głośniczka).
Dlatego, pomimo atrakcyjnej ceny, nie są przedmiotem mojego zainteresowania.

jezyzie

Aktywny użytkownik
Sieć trakcyjna Bartusia C.D2.
Ponieważ Bartuś jednoznacznie dał do zrozumienia, że Husarz musi jechać z podniesionym pantografem, rozpoczęliśmy próby łączenia słupów trakcyjnych z szynami C-Gleis.
20190214_224553 s.JPG

Ponieważ mocowanie słupa we fundamencie za pomocą kleju na gorąco nie jest zbyt stabilne i estetyczne, zmienione zostało na połączenie gwintowane. Dodatkowo dzięki gwintowi jest możliwość regulacji wysokości.
20190215_180958 s.JPG

Ropu

Aktywny użytkownik
Przymocuj do wozka na sztywno idealnie centralnie na srodku. Sprawdz, czy ploza będzie miała swobodna możliwość pracy pod wozkiem.

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
Raczej bym nie oczekiwał że Piko ma wersję wózka wagonu przygotowanego pod montaż narty do odbioru prądu z trzeciej szyny. Niedawno kupiłem trzy wagony Silberling z zestawu na 3AC z wagonem sterowniczym. Wagon ten ma oświetlenie czoła zmienne białe i czerwone. Jednak odbiór prądu jest dostosowany do 2DC. Wagon miał osie do 3AC i w tej konfiguracji oświetlenie nie działa. Ja po wymianie osi na 2DC jestem zadowolony bo wlaśnie w tym systemie się bawię. Ale nie rozumiem dlaczego sprzedają modele na system 3AC bez pełnej funkcjonalności dla tego systemu.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Fakt, że Piko tak to określa, zresztą nie tylko po polsku. W innych językach też użyli słowa "wózek" na określenie tej części. To jest w pewnym sensie określenie umowne: po słowem "wózek" Piko sprzedaje właśnie tę część, którą faktycznie można nazwać ramą wózka. To, jak nazywają części zamienne producenci modeli, to jedno, a jak jest po niemiecku "wózek" to drugie. Inna sprawa, że w oryginale słowo wózek też nie jest jednoznaczne, bo może chodzić o kompletny wózek, z urządzeniami hamulcowymi i z zestawami kołowymi, a może być też sam wózek, bez zestawów i hamulców.

PNJ

Nowy użytkownik
Witam miłośników Marklina
Zakupiłem zestaw startowy nr 29362 z Lidla.
Można w tym zestawie sterować czterema kolejkami, ale niestety w sposób zależny, czyli sterując jedną kolejką nie można tym samym czasie sterować w pozostałymi.
Moje pytanie:
Co należy kupić lub co można zrobić, aby istniała możliwość sterowania jednocześnie dwoma kolejkami przez dwie osoby?
Dla jasności załączam instrukcje ( polecam pkt 8 i 9) , zdjęcie manipulatora i opakowania.

Załączniki

jezyzie

Aktywny użytkownik
Witam miłośników Marklina
Zakupiłem zestaw startowy nr 29362 z Lidla.
Można w tym zestawie sterować czterema kolejkami, ale niestety w sposób zależny, czyli sterując jedną kolejką nie można tym samym czasie sterować w pozostałymi.
Moje pytanie:
Co należy kupić lub co można zrobić, aby istniała możliwość sterowania jednocześnie dwoma kolejkami przez dwie osoby?
Dla jasności załączam instrukcje ( polecam pkt 8 i 9) , zdjęcie manipulatora i opakowania.
Ile masz tych zestawów? (Piszesz, że próbowałeś podłączyć dwa manipulatory)
Czy wszystkie lokomotywy są identyczne?

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Kolego PNJ, napisałem Tobie o tym w Twoim wątku, w którym załączyłem link do wątku Maerklina. Po co pytasz, jeżeli nie czytasz dokładnie odpowiedzi?

Ostatnio edytowane: