• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

Poanuje sobie sprawić lokomotywe Vectron z Roco. Moje pytanie bez problemu pojedzie na torach Märklin czy trzeba bedzie coś zmieniać ? Lokomotywy Roco są wyposażone przez producenta od razu w trzecią szyne ?

Dabas

Aktywny użytkownik
Donator forum
Modele Roco występują w wersji DC i AC, można je odróżnić po 2. cyfrze nr katalogowego. Vectrony DC mają numery 739xx (np 73929 i 73930 to Vectron PKP Cargo, odpowiednio analogowy i cyfrowy), a modele AC numery 799xx (79930 to Vectron PKP Cargo).

Dabas

Aktywny użytkownik
Donator forum
jak chcesz cyfrowy z dźwiękiem prądu stałego (dwu szynowy) to 73930, a jak chcesz cyfrowy z dźwiękiem prądu przemiennego (marklin) to 79930, Roco nie robi modeli AC nie-cyfrowych.

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Nic nie zmieniaj, bo to ma być w końcu frajda i zabawa :). Ja przez wiele lat używałem MS i zawsze było Ok, tzn wszystkie podstawowe funkcje roznych lokomotyw działały. Przy bardziej rozbudowanych funkcjach, a właściwie ich ilości dopiero CS odtwarzał wszystkie, ale szczerze - tu bym nie dramatyzował, bo te które dochodziły były wg mnie mniej istotne . Na tym etapie szukaj pozytywów, a pewnie kiedyś i tak zmienisz na CS?;) Miłej zabawy.

Nic nie zmieniaj, bo to ma być w końcu frajda i zabawa :). Ja przez wiele lat używałem MS i zawsze było Ok, tzn wszystkie podstawowe funkcje roznych lokomotyw działały. Przy bardziej rozbudowanych funkcjach, a właściwie ich ilości dopiero CS odtwarzał wszystkie, ale szczerze - tu bym nie dramatyzował, bo te które dochodziły były wg mnie mniej istotne . Na tym etapie szukaj pozytywów, a pewnie kiedyś i tak zmienisz na CS?;) Miłej zabawy.
Kiedys na pewno kupie CS ale boje sie ze przy moim trybie zycia technologia z CS szybko przejdzie. Mieszkam w DE i bawie sie tylko 4-5 razy w roku. Staram sie na bieząco zmieniać mój tabor wraz z nowościami jakie wychodzą. Te nowe CS jest bardzo fajne, cena jeszcze fajniejsza ale pytanie jak dlugo ten dotyk bedzie dzialal w tej stacji centralnej ?

Mam jeszcze jedno pytanie.

Już jakiś czas temu spodobała mi się lokomotywa z Roco, ST44 w barwach PKP ;)
Nie wiem czemu ale ta lokomotywa jest cholernie droga... No cóż.
Jest kompatybilna z torami Cgleise ? Bardzo ciężko jest ją znaleźć ale tutaj jest w dwóch wariantach.
Jedna jest z dźwiękiem druga bez.
Korzystniej jest kupić z dźwiękiem czy bez i dołożyć go ?

Tutaj taniej
http://***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl/pl/p/Spalinowoz-St-44,-PKP,-skala-H0,-ROCO-72706/14060

tutaj drożej
http://***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl/pl/p/Spalinowoz-St-44,-DCC,-PKP,-skala-H0,-ROCO-72707/14061

a tutaj fajny zestaw :)

http://***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl/pl/p/Zestaw-pociagu-towarowego-PKP,-skala-H0,-ROCO-72706-Set3/21643

Nie wiem czemu ale wydaje mi się że ta lokomotywa za 2600zł to trochę przegięcie, czy mylę się ?
Nie wiem czemu nie działają linki. Wszystkie linki pochodza z ***NIEDOZWOLONA REKLAMA***

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Nie wiem czemu nie działają linki
Wydawałoby się, że już wszyscy wieloletni użytkownicy tego forum powinni wiedzieć, że jest pewien sklep modelarski, którego nazwy nie da się wpisać na forum. Ale jak widać... ;) :D
Ten sklep ma ceny z sufitu, z reguły jest zamknięty, nikt nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile itd.
Kiedyś był cały duży temat o tym sklepie i traktowaniu klientów, ale jakoś nie za bardzo mogę znaleźć. Jak mi się uda to podrzucę Ci link. No chyba, że ktoś inny zrobi to szybciej.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Musiałby się ktoś wypowiedzieć na ile możliwe przerabianie lokomotyw Roco pomiędzy tymi systemami zasilania.
Podejrzewam, że wystarczy zamontować płozę i dekoder oraz przelutować przewody zasilania tak, by ze wszystkich kół były doprowadzone do jednego bieguna zasilania, a z płozy do drugiego.

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik