• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Pamiętaj, że sam dekoder z dźwiękiem to koszt ponad 100€. Nie wiem jaki masz budżet, ale kup sobie np. loko w barwach PKP i załóż dekoder do sterowania cyfrowego lub droższą wersję z dźwiękiem. Płozę i dekoder założą Tobie koledzy z forum, którzy się tym zajmują.
Będziesz miał wtedy może jedną, ale porządną lokomotywę, która da Tobie sporo radości.
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
tego sie obawiałem. dzięki = szukam dalej
A jak tego szukasz?
Ja otwieram ebay.com i wpisuje "Marklin sound". Trafnosc mniejsza ale juz cos jest. Potem filtry: europa, cena 100-120 i patrzymy. Juz cos jest.
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_mPrRngCbx=1&_udlo=100&_udhi=120&_nkw=marklin sound&LH_PrefLoc=3&rt=nc
Jesli malo to nastepny zakres cenowy: 121-140
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_mPrRngCbx=1&_udlo=121&_udhi=140&_nkw=marklin sound&LH_PrefLoc=3&rt=nc
Tutaj juz wiecej. Niestety prawie zawsze dojda koszty wysylki. Chyba ze masz znajomego w niemcach ktory moze odebrac i zwiezc Ci do domu. Trwa dluzej za 10e taniej ;)
Chyba jedyna na allegro. Przy innym szukaniu pewnie bylo wiecej poniewaz fraza "marklin sound" bardzo ogranicza.
http://allegro.pl/lokomotywa-marklin-digital-sound-br-120-37539-i7233338928.html
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Czemu szukacie przez Ebay.co.uk ? Szukajcie bezpośrednio na Ebay.de. Jeżeli ktoś chce to moge pomóc przy sfinalizowaniu zakupu i wysyłce modelu do PL.
Jeżeli Maerklin lub inne modele AC na eBay, to zdecydowanie tylko eBay,de, bo Niemcy są największym rynkiem na te modele. Podobnie ze sklepami on line i stacjonarnymi - tam też jest największy asortyment Maerklina.
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Czemu szukacie przez Ebay.co.uk ? Szukajcie bezpośrednio na Ebay.de.
Poniewaz mieszkam w UK ;)
Wlasciwie to wszystko jedno jakiego ebaya przegladasz....prawie. Angielski pokazuje mi niemieckie oferty pod warunkiem ze sprzedawca wystawil jako opcje: sprzedaz za granice. Jesli tego nie zaznaczyl to go na angielskim ebay nie zobacze. Oczywiscie to ze nie zanzaczyl nie znaczy ze nie sprzeda ale musisz sie wczesniej z nim dogadywac zanim zaczniesz bidowac.
Jeżeli ktoś chce to moge pomóc przy sfinalizowaniu zakupu i wysyłce modelu do PL.
Hmm, takie cos nasuwa mi pomysl. Moze moglibysmy jakos sobie pomoc w ewentualnych zakupach w roznych krajach? Jako ze mieszkam w UK oferuje pomoc we wszelkiego rodzaju zakupach jesli chcecie jakichs dokonac. Tutaj rynek Marklina jest maly ale czasmi cos sie wychaczy. Ja wlasnie co kupilem MS2 kompletna za 40f z wysylka (188 zl). Swoja MS odsprzedalem w PL za 220 :) a widze ze niektorzy wystawiaja za 350. Jakas paranoja.
Do PL bede jechal w maju na komonie wiec jesli cos bedziecie chcieli to moge zabrac (o ile sie zmiesci do podrecznego bagazu) i rozeslac po kraju lub na slasku mozecie odebrac osobiscie.
Co wy na to?
 

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
Poniewaz mieszkam w UK ;)
Wlasciwie to wszystko jedno jakiego ebaya przegladasz....prawie. Angielski pokazuje mi niemieckie oferty pod warunkiem ze sprzedawca wystawil jako opcje: sprzedaz za granice. Jesli tego nie zaznaczyl to go na angielskim ebay nie zobacze. Oczywiscie to ze nie zanzaczyl nie znaczy ze nie sprzeda ale musisz sie wczesniej z nim dogadywac zanim zaczniesz bidowac.

Hmm, takie cos nasuwa mi pomysl. Moze moglibysmy jakos sobie pomoc w ewentualnych zakupach w roznych krajach? Jako ze mieszkam w UK oferuje pomoc we wszelkiego rodzaju zakupach jesli chcecie jakichs dokonac. Tutaj rynek Marklina jest maly ale czasmi cos sie wychaczy. Ja wlasnie co kupilem MS2 kompletna za 40f z wysylka (188 zl). Swoja MS odsprzedalem w PL za 220 :) a widze ze niektorzy wystawiaja za 350. Jakas paranoja.
Do PL bede jechal w maju na komonie wiec jesli cos bedziecie chcieli to moge zabrac (o ile sie zmiesci do podrecznego bagazu) i rozeslac po kraju lub na slasku mozecie odebrac osobiscie.
Co wy na to?
Dzięki za pomoc ale jak coś mam zamawiać z ebay.co.uk to samemu to wszystko ogarniam ;)
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Kolego Porsche Design. Sam kilka postow wczesniej napisales
Jeżeli ktoś chce to moge pomóc przy sfinalizowaniu zakupu i wysyłce modelu do PL.
a ja nie odpisalem obrazliwie ze dzieki ale to to sobie sam/i ogarniam/y. Wiec skad teraz taka odpowiedz?
Ogarnac to rzadna sztuka. Chodzi o oszczednosc na wysylce. Czasami cos kosztuje 40f a okazuje sie ze wysylka to kolejne 15f wiec jesli ktos moze Ci to podrzucic do PL za friko to moze warto skorzystac? Druga sprawa ze niektorzy sprzedawcy nie wysla Ci tego do PL. I tak samo niektorzy z Niemiec nie chca mi wyslac do UK. I jak to wtedy ogarniasz? Wiec z twojej ewentualnej pomocy raczej juz nie skorzystam bo nie lubie jak sie mnie obraza jako osobe ktora nie umie ogarnac. Pozdrawiam
 

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
Kolego Porsche Design. Sam kilka postow wczesniej napisales

a ja nie odpisalem obrazliwie ze dzieki ale to to sobie sam/i ogarniam/y. Wiec skad teraz taka odpowiedz?
Ogarnac to rzadna sztuka. Chodzi o oszczednosc na wysylce. Czasami cos kosztuje 40f a okazuje sie ze wysylka to kolejne 15f wiec jesli ktos moze Ci to podrzucic do PL za friko to moze warto skorzystac? Druga sprawa ze niektorzy sprzedawcy nie wysla Ci tego do PL. I tak samo niektorzy z Niemiec nie chca mi wyslac do UK. I jak to wtedy ogarniasz? Wiec z twojej ewentualnej pomocy raczej juz nie skorzystam bo nie lubie jak sie mnie obraza jako osobe ktora nie umie ogarnac. Pozdrawiam
Źle mnie zrozumiałeś.
Mam kilka hobby i nie zamawiam z UK już od jakiegoś czasu, bo dwa razy zostałem oszukany. Jak zamawiam z UK to tylko 1/18, ale to raz na kilka lat choć już nawet dawno nic nie zamawiałem. ;)
Co do wysyłki z UK , mieszkam w DE więck wysyłka do Niemiec z UK kosztuje ok 13euro.
Co do pomocy, ja mogę pomoc w wysyłce lub kupnie modelu z Niemiec i wysłać komus do PL.
Nie ma potrzeby do unoszenia się honorem.
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
To jak mialem zrozumiec? Ty ogarniasz, a ja to co , cwok??
Notabene jestem teraz w sytuacji gdzie potrzebuje tor C do M, 24951. Akurat nie ma go w UK. Jest w DE za 5,6f. OK, tylko ze wysylka 14.50f. I tutaj wlasnie przydala by sie pomocna dlon jakiegos kolegi z DE.
 

Podobne wątki