• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
Czy wszystkim Wam w temacie Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną" wyświetla się taka lokomotyłek ?
I jeszcze na dodatek napisane jest Nie obseruj.
Czy ja już powinienem iść spać ?
Lokomotyłek.PNG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Reklamy wyświetlają się różne, zależnie od tego, gdzie się jest i jeszcze od bardzo wielu różnych czynników, ale raczej nie ma to nic wspólnego z konkretnym tematem na forum. Mnie wyświetlają się różne reklamy, ale w danym momencie są takie same we wszystkich działach forum.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Reklamy wyświetlają się różne, zależnie od tego, gdzie się jest i jeszcze od bardzo wielu różnych czynników,
Bardzo często reklamy związane są z tym jakie wcześniej odwiedzało się strony albo co się szukało w sieci. Jak na wakacje szukałem noclegu, to przez kilka tygodni miałem reklamy różnych ofert noclegowych. ;)
Po prostu, google śledzi każdy nasz ruch w sieci. ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Tak, ale nie tylko. I fakt, że koledze jezyzie pokazuje się reklama serwisu, nazwijmy to, "randkowego", wcale niekoniecznie oznacza, że wcześniej sam odwiedzał takie strony.
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
Faktem jest, że aby pozbyć się nachalnych reklam haluksów na o2, wszedłem na reklamę domu mody i udałem chęć zakupu.
Od tego czasu zmora zniknęła i były tylko reklamy odzieży. W tej chwili widzę reklamę lokomotywki, którą się przedwczoraj interesowałem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Marek ma rację. Google jak i Facebook śledzi nasze wyszukiwania i personalizuje reklamy. Oni to robią za naszą zgodą pod hasłem dawania tylko tych reklam, które mogą nam pomóc znaleźć coś czego szukamy. Nie dają innych reklam, żeby nam "nie przeszkadzać" w oglądaniu stron internetowych. Ja wiem, że to tylko takie hasła, ale śledzą i inwigilują nas ogromnie.
To jest przyczyną takich właśnie reklam, które pojawiają się przy przeglądaniu stron internetowych.
 

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
Witam uprzejmie.
Moją przygodę z forum oraz z kolejnictwem czas zacząć (odnowić). Na czerwiec chcę zmontować makietę z rysunku. Makieta będzie w analogowym Marklinie. Obecnie zastanawiam się nad rozmieszczeniem semaforów oraz świateł, ponieważ chciałbym porobić trochę automatyki opartej na torach 5145 oraz 5146. I tutaj dochodzę do ściany, gdyż nie do końca wiem, jakie rozwiązanie (rozmieszczenie) będzie najlepsze. Czy możecie coś doradzić? Z góry dziękuję za pomoc.
 

Załączniki

luki10

Użytkownik
Reakcje
0 1 0
Witam wszystkich.
mam kilka pytań - lecz zacznę od początku. jako dzieciak tata kupił mi Piko H0 system 2 szynowy (+;-)
i z tamtego okresu pozostała mi jedna lokomotywa i kilka wagonów. poźniej (2 miesiące temu) kupiłem synowi zestaw startowy z PIKO.
ale razem z synem chcieliśmy sie tym pobawić rozszerzając zestaw o wagony i makiete.
Wiec znalazłem makietę w dość atrakcyjnej cenie i poprosiłem znajomego o przywieźienie jej. i tutaj jest zaskoczenie bo od tego momentu dowiedziałem sie ze istnieje system 3 przewodowy. Samą makietę udało mi sie uruchomić, tj świecą lampki większość zwrotnic i semaforów działa prawidłowo.
a wiec do rzeczy :
Mam aktualnie 2 lokomotywy działające na 8-16V ale nie jezdzące po mojej makiecie
- czy to system analogowy czy cyfrowy ? (domniemam ze stary analog)
- do czego służy ten 3ci zasilacz ? tak naprawde transformator bo bez mozliwości regulacji napięcia ?
- do czego służy ten przełącznik ?
- dwie zwrotnice wracają do swojej pozycji - próboją przeskoczyć ale powracają do pozycji wyjściowej - dlaczego ?
bede wdzięczny za pomoc
 

Załączniki

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Wygląda to na baaaardzo starego Maerklina i analog. Wydaje mi się, ze cieżko to będzie reaktywować, chyba ze sam znasz się dobrze na elektronice? Twoje lokomotywy Piko na tym nie pojadą, ale z wagonami nie będziesz miał problemu.
 

Podobne wątki