• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Czasami wkurza mnie ten dźwięk płozy w niektórych modelach i co ciekawe jest on bardzo różny przy różnych modelach lokomotyw, ale można [trzeba] się przyzwyczaić ;)
Niektóre "obce" wagony - zwłaszcza te dłuższe - nie zawsze zaś lubią wszystkie zwrotnice :ROFL:
 

Zdzisiek

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Chcę zbudować sobie mały zestaw bazując na sprzęcie z 2 ręki, sterowanie cyfrowe. Z ogłoszeń parowozów na polskich stronach pojawiają się w miarę normalnej cenie sprzęty mające około 25 lat. Sprzęt nowszy taniej można kupić u sąsiadów z zachodu. Czy ma sens kupowanie lokomotyw mających 25 lat. Wydaje mi się, że z silnikami nie powinno być problemów ale jak długo wytrzyma jeszcze elektronika?
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Nie ma, te stare cyfry miały też jeszcze dekodery Delta. Kiedy zacząłem bawić się Maerklinem i „polowałem„ na eBay na ciekawe modele, kupiłem sobie kiedyś taki starszy parowóz, który co prawda nie miał 25 lat, ale kilka z pewnością. Niedługo potem oddałem go do serwisu fabrycznego, który wymienił prawie całe wnętrze (silnik, elektronika) Gdybym miał to zrobić dziś, to kupiłbym nowy model, bo byłoby taniej i lepiej.
Idź też raczej w kierunku obecnych torów cgleise zamiast tych starych,
Zaczynaj powoli, ale konsekwentnie i wtedy będziesz miał radość z zabawy. Pamiętaj, że zarówno Roco jak i Piko też robią modele w AC, a razie czego są sklepy modelarskie, które bez problemu przerobią Tobie wymarzony model z DC na AC.
 

Młody05

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Od dluzszego czasu chodzilo mi po glowie zalozenie tematu dotyczacego produktow firmy Maerklin. Wiem, ze w naszym kraju niewiele osob uzywa tego systemu, ale licze na to, ze ten watek pozwoli na wymiane doswiadczen pomiedzy milosnikami tej firmy?
Zakladam tez, ze oprocz mnie sa na tym forum jeszcze inne osoby, ktore w swojej kolekcji posiadaja produkty ze znakem AC:)
Witam,
Chciałbym się zapytać gdzie można wycenić i sprzedać lokomotywy Maerklin. Mam ich moim zdanie dużo, gdyż dostałem je po dziadku a tylko zalegają w szafie.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.942 24 8
Witam,
Chciałbym się zapytać gdzie można wycenić i sprzedać lokomotywy Maerklin. Mam ich moim zdanie dużo, gdyż dostałem je po dziadku a tylko zalegają w szafie.

Maerklin to niestety mało popularna firma na naszym rynku, ale kilku użytkowników spotkasz tu na forum i pewnie każdy spróbuje w jakiś sposób pomóc. Czy łatwo będzie te modele sprzedać w naszym kraju? Zapewne nie i lepszym rozwiązaniem może być eBay, ale z drugiej strony to kwestia danego modelu, jego stanu, atrakcyjności i oczywiście ceny. Zrób test i pokaż wybraną partię tych modeli + ich numery katalogowe i może rozpoczniesz tym dyskusję na ich temat?
 

Hetiw

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam w ten Świąteczny wieczór. Posiadam tory Trix C-Gleis. Czy jest możliwość sterowania dwoma napędami 74491 jednocześnie? Mam dwie zwrotnice (rozjazdy) zależne od siebie i chciałbym je podłączyć jako jeden do 72710. Czy ktoś już tak próbował?
 

Podobne wątki