• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Mój PRL -lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#1
Witam! O ile modele kolejowe zbieram od baaaaardzo dawna o tyle kolekcje pojazdów w 1:87 rozpocząłem właściwie dzięki temu forum :) I tak chciałem się podzielić swoim nabytkami. Wiem że nie są to dla kolegów żadne nowości, ale myślę że ładny modelik zawsze można zobaczyć :) Zaś sam profil zbieractwa wiąże się troszkę z mają fascynacją samochodami w młodości a ta przypadła właśnie na lata w których jeździły prezentowane modele :)
IMG_1224.JPG
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#6
Kawał historii pokazujesz w bardzo dobrym wykonaniu! Tym czy jakiś model był pokazywany, czy też nie - nie przejmuj się. Często gęsto perspektywa zdjęcia, otoczenie, sposób prezentacji sprawia że "ten sam" model ogląda się z dużą ciekawością na kolejnych fotach.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#7
Super temat i takowe modele oraz fotki.(y) To moje klimaty, które lubię i będę obserwował z ciekawością Twój wątek.:niepewny:Dobre modele to tak jak dobre filmy. Można oglądać wielokrotnie i się nie znudzą. Efekt byłby jeszcze lepszy gdybyś te Koziołki zarejestrował.;) Co do SAW-a to jest obecnie moim zdaniem najlepszy w temacie modeli samochodów rodem z czasów PRL-u. I obecnie jedyny:( po zawieszeniu produkcji przez manufakturę z Bielska-Białej.
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#9
Dziękuję za ciepłe przyjęcie tematu :) Co do kwestii urealnienia modeli przez jak to powiedział kolega "jestrabh" zarejestrowanie :) oczywiście kiedyś pewnie to nastąpi, na razie samo posiadanie sprawia mi niesamowitą przyjemność. Nie myślę na razie o waloryzacji bo muszę sie do tego nijako przekonać , bo niestety oczy już nie te,no i dawno nie pracowałem przy modelach więc łapska mogą więcej zrobić krzywy niż pożytku :) Modele zacząłem zbierać z myślą o jakimś module czy dwóch w epokach III, IV bo w takich mniej więcej przedziałach zbieram kolej :) (choć oczywiście są od tego odstępstwa :) ) No koniec gadania, dzisiaj już pokazany na nieco niewyraźniej fotce star 21 skrzynia, auto mego dzieciństwa oczywiście wraz ze Starami 20, 23 i 25.
IMG_1047.JPG
IMG_1048.JPG
IMG_1049.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#12
Piękne modele prezentujesz. To te same klimaty jak moje. Dobrze, że takie już mam, bo byłaby zazdrość. ;) A tak w ogóle to świetne fotki. (y)
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#13
Dzisiaj jeszcze jedna dwudziestka-jedynka :) Tym razem model C czyli ciągnik z naczepą. Ten model jakoś tak kojarzy mi się jako hurtowy dostawca płynów w beczkach. Pewnie gdzieś w młodości zobaczyłem taki obrazek i gdzieś w pamięci zostało :)

IMG_1059.JPG
IMG_1060.JPG



IMG_1061.JPG
 
OP
OP
lokfan

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#18
Dzisiaj mała odmiana, przerwa w "Starach" na rzecz lżejszego gatunku, ale dalej towarowo - dostawczego :) postanowiłem dać do ciężarowych boć przecież dla tych celów N59 skonstruowano :)

IMG_1024.JPG
IMG_1025.JPG
IMG_1026.JPG
IMG_1027.JPG
 

Podobne wątki