• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Märklin - wszystko o kolejkach z "trzecią szyną"

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Czy da się zmienić adres w lokomotywie Marklina za pomocą Multimausa lub Piko SmartControl?? Mam dwie takie same i potrzebuję w jednej z nich adres zmienić, a nie chcę kupować dedykowanej centrali Marklina.
 

Franc

Aktywny użytkownik
Reakcje
590 95 1
Też kupiłem ta z Lidla i powiem Wam, że 199 zł opłacało się wydać. Zestaw kompletnie nie pasuje do tego, co używałem dotychczas czyli Piko, ale jeździ bardzo przyjemnie :) A co najważniejsze, jest nowy. Moje stare Piko wymaga już trochę pracy przy "zabawie" . Mam BR118, BR130, kilka wagonów, tory modelowe i FZ1. Jednak w Marklinie, mimo iż to inny prąd i system zasilania, podoba mi się, że wszystko się składa szybko i pewnie i szyny nie wysuwają się jedna z drugiej podczas jazdy jak u tego Piko. Mam dylemat, bo nie wiem czy nie przejśc na Marklina kosztem Piko.
 

Phantomiusz

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
Też kupiłem ta z Lidla i powiem Wam, że 199 zł opłacało się wydać. Zestaw kompletnie nie pasuje do tego, co używałem dotychczas czyli Piko, ale jeździ bardzo przyjemnie :) A co najważniejsze, jest nowy. Moje stare Piko wymaga już trochę pracy przy "zabawie" . Mam BR118, BR130, kilka wagonów, tory modelowe i FZ1. Jednak w Marklinie, mimo iż to inny prąd i system zasilania, podoba mi się, że wszystko się składa szybko i pewnie i szyny nie wysuwają się jedna z drugiej podczas jazdy jak u tego Piko. Mam dylemat, bo nie wiem czy nie przejśc na Marklina kosztem Piko.
Trix ma dokładnie te same tory tylko pod system dwuszynowy, ostatecznie tory Marklina przerywając obwód elektryczny dostosujesz do Trixa.
 

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
Poanuje sobie sprawić lokomotywe Vectron z Roco. Moje pytanie bez problemu pojedzie na torach Märklin czy trzeba bedzie coś zmieniać ? Lokomotywy Roco są wyposażone przez producenta od razu w trzecią szyne ?
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
Modele Roco występują w wersji DC i AC, można je odróżnić po 2. cyfrze nr katalogowego. Vectrony DC mają numery 739xx (np 73929 i 73930 to Vectron PKP Cargo, odpowiednio analogowy i cyfrowy), a modele AC numery 799xx (79930 to Vectron PKP Cargo).
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
jak chcesz cyfrowy z dźwiękiem prądu stałego (dwu szynowy) to 73930, a jak chcesz cyfrowy z dźwiękiem prądu przemiennego (marklin) to 79930, Roco nie robi modeli AC nie-cyfrowych.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Nic nie zmieniaj, bo to ma być w końcu frajda i zabawa :). Ja przez wiele lat używałem MS i zawsze było Ok, tzn wszystkie podstawowe funkcje roznych lokomotyw działały. Przy bardziej rozbudowanych funkcjach, a właściwie ich ilości dopiero CS odtwarzał wszystkie, ale szczerze - tu bym nie dramatyzował, bo te które dochodziły były wg mnie mniej istotne . Na tym etapie szukaj pozytywów, a pewnie kiedyś i tak zmienisz na CS?;) Miłej zabawy.
 

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
Nic nie zmieniaj, bo to ma być w końcu frajda i zabawa :). Ja przez wiele lat używałem MS i zawsze było Ok, tzn wszystkie podstawowe funkcje roznych lokomotyw działały. Przy bardziej rozbudowanych funkcjach, a właściwie ich ilości dopiero CS odtwarzał wszystkie, ale szczerze - tu bym nie dramatyzował, bo te które dochodziły były wg mnie mniej istotne . Na tym etapie szukaj pozytywów, a pewnie kiedyś i tak zmienisz na CS?;) Miłej zabawy.
Kiedys na pewno kupie CS ale boje sie ze przy moim trybie zycia technologia z CS szybko przejdzie. Mieszkam w DE i bawie sie tylko 4-5 razy w roku. Staram sie na bieząco zmieniać mój tabor wraz z nowościami jakie wychodzą. Te nowe CS jest bardzo fajne, cena jeszcze fajniejsza ale pytanie jak dlugo ten dotyk bedzie dzialal w tej stacji centralnej ?
 

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3
Mam jeszcze jedno pytanie.

Już jakiś czas temu spodobała mi się lokomotywa z Roco, ST44 w barwach PKP ;)
Nie wiem czemu ale ta lokomotywa jest cholernie droga... No cóż.
Jest kompatybilna z torami Cgleise ? Bardzo ciężko jest ją znaleźć ale tutaj jest w dwóch wariantach.
Jedna jest z dźwiękiem druga bez.
Korzystniej jest kupić z dźwiękiem czy bez i dołożyć go ?

Tutaj taniej
http://***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl/pl/p/Spalinowoz-St-44,-PKP,-skala-H0,-ROCO-72706/14060

tutaj drożej
http://***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl/pl/p/Spalinowoz-St-44,-DCC,-PKP,-skala-H0,-ROCO-72707/14061

a tutaj fajny zestaw :)

http://***NIEDOZWOLONA REKLAMA***.pl/pl/p/Zestaw-pociagu-towarowego-PKP,-skala-H0,-ROCO-72706-Set3/21643

Nie wiem czemu ale wydaje mi się że ta lokomotywa za 2600zł to trochę przegięcie, czy mylę się ?
Nie wiem czemu nie działają linki. Wszystkie linki pochodza z ***NIEDOZWOLONA REKLAMA***
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
Nie wiem czemu nie działają linki
Wydawałoby się, że już wszyscy wieloletni użytkownicy tego forum powinni wiedzieć, że jest pewien sklep modelarski, którego nazwy nie da się wpisać na forum. Ale jak widać... ;) :D
Ten sklep ma ceny z sufitu, z reguły jest zamknięty, nikt nie odbiera telefonów, nie odpisuje na maile itd.
Kiedyś był cały duży temat o tym sklepie i traktowaniu klientów, ale jakoś nie za bardzo mogę znaleźć. Jak mi się uda to podrzucę Ci link. No chyba, że ktoś inny zrobi to szybciej.
 

Porsche Design

Znany użytkownik
Reakcje
117 0 3

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Musiałby się ktoś wypowiedzieć na ile możliwe przerabianie lokomotyw Roco pomiędzy tymi systemami zasilania.
Podejrzewam, że wystarczy zamontować płozę i dekoder oraz przelutować przewody zasilania tak, by ze wszystkich kół były doprowadzone do jednego bieguna zasilania, a z płozy do drugiego.
 
OP
OP
Pd5

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8

Podobne wątki