• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lyd2 w H0e - wykonanie własne

OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#21
Jak ogarnę obecne modele, których budowę mam jeszcze niedokończoną, to może zabiorę się za Lyd1 w H0e z GPM- u. Wycinanka jest dostępna na ich stronie za 15zł, a w niej 2 modele tej maszyny. Jeden w skali 1:45, a drugi we wspomnianej H0e :)
Dobry pomysł. Zrobiłem ten model w 2008 roku. Dość dużo dłubaniny ale jestem z niego zadowolony. Niestety całkowity statyk. Zdjęcie poniżej. Na żywo, prezentuje się o wiele lepiej. Cyfrówka, nawet nie najlepsza wychwyci wszystkie niedociągnięcia.
 

Załączniki

umin

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Dzień dobry,
Mam na imię Michał. Od pewnego czasu interesuję się kolejami. Ostatnio przeglądając informację na temat Lyd2 natknąłem się w artykule w Świecie Kolei na dwie różne dane co do jej długości. Czy mogliby mi Państwo pomóc która jest prawdziwa 7100mm czy 8160mm?
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#24
Czołem Kolego! Tak, oczywiście. Istnieją bowiem dwie wersje produkcyjne tej lokomotywy. Pierwsza, można rzec inaczej pierwszego wykonania, to ta krótsza i posiadająca niesymetryczny układ osi oraz 6 par drzwi na burcie (tutaj na zdjęciu: http://www.bluefish.foxnet.pl/Tabor/Spalinowe/Lyd2/Lyd2.html). Druga (drugiego wykonania: http://forum.modelarstwo.info/threads/nowy-projekt-lyd2.27663 pierwsze zdjęcie od góry) jest dłuższa i posiada 7 par drzwi na burcie przedziału silnikowego. Jest to spowodowane umieszczeniem sprężarki doładowującej silnik. Tych dłuższych lokomotyw nie było dużo. Naliczyłem dwie sztuki na torze 600mm i jedną na torze 750mm-liczba oczywiście do konsultacji z Kolegami z forum. Pomyślnej pracy nad modelem!
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#25
Należy też dodać, że dostępne rysunki Lyd2 są raczej twórczymi fantazjami na temat. Nie istnieje (póki co) dobra dokumentacja modelarska
 

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.092 3 1
#28
Cz te wagony nie są za duże w stosunku do Donalda? Ew czy Donald nie jest za mały? Coś tu nie trzyma proporcji. Ale klimat jest:)
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#29
Tak, proporcje są zaburzone-wagon jest zbyt wysoki, a Lyd2 zbyt niska. To była moja pierwsza lokomotywa Lyd2, rocznik 1999, więc uproszczeń jest tu całe mnóstwo.
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#30
Wagon powinien być osadzony na wózkach ok. 3 mm niżej niż jest. Wózki pochodzą od modelu amerykańskiej platformy w skali N firmy Bachmann.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#32
Ładny składzik, chociaż wagony rzeczywiście powinny być znacznie niższe niż Lydka, ta lokomotywa to prawdziwy kolos na wąskim torze.
Czołem Kolego! Tak, oczywiście. Istnieją bowiem dwie wersje produkcyjne tej lokomotywy. Pierwsza, można rzec inaczej pierwszego wykonania, to ta krótsza i posiadająca niesymetryczny układ osi oraz 6 par drzwi na burcie (tutaj na zdjęciu: http://www.bluefish.foxnet.pl/Tabor/Spalinowe/Lyd2/Lyd2.html). Druga (drugiego wykonania: http://forum.modelarstwo.info/threads/nowy-projekt-lyd2.27663 pierwsze zdjęcie od góry) jest dłuższa i posiada 7 par drzwi na burcie przedziału silnikowego. Jest to spowodowane umieszczeniem sprężarki doładowującej silnik. Tych dłuższych lokomotyw nie było dużo. Naliczyłem dwie sztuki na torze 600mm i jedną na torze 750mm-liczba oczywiście do konsultacji z Kolegami z forum. Pomyślnej pracy nad modelem!
Do tego wymiary rzeczywistych lokomotyw nieraz różnią się od podawanych w sieci. Nie mam teraz dostępu do moich danych ale podam wkrótce długość zmierzoną na oryginale. Bardziej wiarygodne byłoby podawanie długości bez sprzęgów. Co do rysunków to już zupełnie twórczość ludowa w sieci dominuje.
 
OP
OP
michal.guminiak

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
#33
Chodzi mi po głowie kolejna Lyd2, z napędem i ruchomymi wiązarami. Mam już co prawda jedną jeżdżącą o własnych siłach ale z napędem uproszczonym. Niestety dość ubogi warsztat nie pozwala mi na razie zbudować w pełni satysfakcjonującego modelu. Kiedy wyjdzie twój model Piotrze? Obejrzałem twoje Lyd1-piękna robota.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#34
Michał, moja raczej na pewno wyjdzie, mógłbyś wtedy użyć mojego napędu albo części od niego. Niektóre jak np. przeciwciężarki na osiach będą z mosiądzu, na pewno ułatwiłoby ci to budowę. Na razie dogaduję się z ewentualnym podwykonawcą, bo wszystkiego już sam nie będę robił. Podobnie z Kp4. Pod koniec roku powinny sie zmaterializować.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5
Wąskotorówka 147
Wąskotorówka 16
Wąskotorówka 31
Wąskotorówka 7

Podobne wątki