• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e Lyd2-101 z zestawu Piotr66

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.205 3 1
#1
Jako, że lubię mieć rozgrzebanych kilka projektów, wystartowałem z Lyd2 od @piotr66 :)
Wybrałem Lyd2-101. Pomalowana będzie tak, jak 51 (zwróćcie uwagę, że każda z tych maszyn ma różne pasy na czołownicy):
1707767687113.png


Moja sztuka miała uszkodzoną czołownicę. Odbudowałem ją przy pomocy Poxipolu
1707767253131.png


1707767379221.png


Zacząłem też działać w temacie giętarki do poręczy:
1707768287184.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.205 3 1
#2
Dolna część budki nieco się falbaniła. Wkleiłem kątownik. Przy okazji podlałem trochę poxipolu od spodu, po próba wygrawerowania dolnej linii drzwi (nie wiem dlaczego nie jest zaznaczona) skończyła się dziurą na wylot. Konieczne było podcięcie balastu
1707900431020.png

1707900443721.png


Pomalowałem na czarno lampy. Mam nadzieję, że nie będą aż tak prześwitywać. Zacząłem też usuwać zbędne w 101 żaluzje, a kolega wydrukował mi poprawną żaluzję.

1707900691458.png


1707900758434.png
 
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.205 3 1
#5
Miała być relacja, ale musiałem narzucić sobie tempo stachanowskie... Ostatni tydzień przyjął więc formę rollercoastera. Ale oto jest. Jeździ.

1710364491607.png


Jeszcze nie świeci, napiszę więc dwa słowa (obiecuję!) o oświetleniu i o poręczach.
Napęd miał być z tych lepszych, płynnych. Buja się toto tymczasem... Trochę jak oryginał ;)

Jeszcze takie foto. P.S. Teraz sprzęgi już są. Przed świtem całość będzie w bezbarwnym. Byle przed piątkiem
1710364590422.png
 
Ostatnio edytowane:

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
870 6 0
#7
Witam,
bardzo ładnie wyszła Koledze LYd2 od Piotra. Czy ma Kolega pomysł, jak zamontować dołączone sprzęgi? Wycięcie w czołownicy jest bardzo delikatne (jak zresztą cały model). Zastanawiam się, jak wkleić tam zderzak z imitacją sprzęgu. Planuję wypełnić wnękę i dopiero wtedy nawiercić otwór…
Pozdrawiam
 
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.205 3 1
#8
Wkleiłem tak jak było. Zobaczymy, mam nadzieję, że będzie się trzymać.
Dostałem od Piotra naprawiony napęd, więc w weekend trochę podłubałem w temacie. Przemalowałem też dach na srebrno, ale muszę to jeszcze poprawić. Do uruchomienia zostaje też oświetlenie. Póki co wkleiłem tylko diody na clearfix.
20240428_095238.jpg
20240428_104734.jpg

20240428_104508.jpg
 

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
870 6 0
#9
Pięknie! A ja właśnie zaslepiłem te wnęki i ostrożnie nawierciłem otwory na sprzęgi. Teraz to nawet na wcisk (bez kleju) trzymają jak należy. Zastanawiam się czy malować bialy pasek, czy zrobić kalkę jak Kolega.
 
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.205 3 1
#11
No więc wróciłem do tematu. Zaprojektowałem i polutowałem płytkę oświetlenia:
20240620_214724.jpg


I nawet działa. Lewe światło jest trochę dla picu, bo Donald ma stanowisko tylko z prawej, ale też płytka była pomyślana dla Tu7E:
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.456 7 0
#12
Piękny model! I ciekawie rozwiązane sprzęgi, tak aby tarcza zderzakowa była na wysokości zgodnej z taborem na 750 mm. Przy swoich trzech modelach tej lokomotywy domowej roboty (pierwszy z serii jest zwykla kartonową dłubanką) poszedłem dwa razy na łatwiznę - obniżony zderzak i nieobracajace się wiązary.
 
OP
OP
Dobrzyn

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.205 3 1
#13
Dziękuję za miłe słowa :) Sprzęgi są fajnie rozwiązane, dlatego też skopiowałem to rozwiązanie do swojej Lyd1. Model zdecydowanie na tym zyskał.
W Lyd2 planuję jeszcze trawione tabliczki i koniecznie UPS.
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
175 11 0
#14
No więc wróciłem do tematu. Zaprojektowałem i polutowałem płytkę oświetlenia:
Zobacz załącznik 1059541

I nawet działa. Lewe światło jest trochę dla picu, bo Donald ma stanowisko tylko z prawej, ale też płytka była pomyślana dla Tu7E:
Na wstępie gratuluję wykanonia bardzo ładnego modelu. Ale do rzeczy jako użytkownik i naprawiacz oryginału w skali 1:1, nie zgadzam się że 'kaczorek" posiada tylko jedno stanowisko maszynisty, ponieważ posiada je dwa: jedno do jazdy do przodu ( przedziałem silnikowym do przodu) wyposażone w pełen pulpit z podwójnym manometrem wskazującym ciśnienie w ZG i PG oraz manometrem wskazującym ciśnienie w cylindrach hamulcowych, przełącznikami, włącznikami, bezpiecznikami itd. oraz zaworem maszynisty hamulca zespolonego i dodatkowego, oraz drugie stanowisko do jazdy w tył równie wyposażone w zawór hamulca zespolonego i dodatkowego, oraz zawór syreny powietrznej , piasecznicy i zawory sterujące pneumatycznymi napędami wycieraczek, manometry ciśnienia powietrza w ZG, PG ( podwójny) i pojedynczy pokazujący ciśnienie powietrza w cylindrach hamulcowych, znajdują się one pośrodku tylnej ściany budki maszynisty, z obsługą nastawnika z obu stanowisk też nie problemu gdyż również jest w osi symetrii budki maszynisty, a na koniec jeszcze dodam że trzecie okno w postaci pionowego prostokąta znajdujące się na tylnej ścianie budki maszynisty również ma związek z drugim stanowiskiem maszynisty a dokładnie ma za zadanie ułatwiać obserwację np.przy dojeżdżaniu do składu i obserwacji poczynań manewrowego.
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
175 11 0
#17
Przyznam, że nie spotkałem takiej wersji lokomotywy serii Lyd2. No ale całe życie uczymy się.
Znaczy szanowny kolega chce mi wmówić że wciskam kit? Zapraszam do warsztatu WMD Piaseczno a przekona się kolega że piszę prawdę, lub żeby było bliżej polecam się wybrać do Środy Wlkp. , Żnina , Białośliwia , tam też mają kaczorki tyle że na węższy rozstaw, ale konfiguracja wnętrza budki i przedziału silnikowego jest bardzo podobna jak nie identyczna.
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
175 11 0
#18
Oto i zdjęcia zdjęcia kabiny będacej pod moją opieką Lyd2-04 ex. Cementownia Odra Opole:
 

Załączniki

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.066 26 1
#19
Znaczy szanowny kolega chce mi wmówić że wciskam kit? Zapraszam do warsztatu WMD Piaseczno a przekona się kolega że piszę prawdę, lub żeby było bliżej polecam się wybrać do Środy Wlkp. , Żnina , Białośliwia , tam też mają kaczorki tyle że na węższy rozstaw, ale konfiguracja wnętrza budki i przedziału silnikowego jest bardzo podobna jak nie identyczna.
Wprawdzie jestem jedynie obserwatorem tej dyskusji, ale wydaje mi się, że Kolega Michał nie poddał w wątpliwość wypowiedź Kolegi Jakuba i jedynie wyraził zaskoczenie tą ciekawą informacją. Niewątpliwie był daleki od wmawiania komukolwiek wciskanie kitu.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 149
Wąskotorówka 33
Wąskotorówka 16

Podobne wątki