• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lxd2 produkcji Csehmodell

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#1
Mam pytanie, czy jest ktoś z Was zdecydowanie chętny na model lokomotywy wąskotorowej serii Lxd2, produkcji węgierskiej firmy Csehmodell?
http://www.csehmodell.hu/
Chwilowo ich strona jest w trakcie przebudowy, więc za wiele nie da się pooglądać.

Zaznaczam że model powstał ściśle na moje specjalne zamówienie, a ustalanie z nimi szczegółów trwało aż rok, zanim wreszcie się wzięli za robotę.
Model jest w skali H0e, główne elementy są chyba odlewane. Model posiada napęd, oświetlenie czół i kabiny, oraz sterowanie cyfrowe. Schemat malowania takie jak to wykonane przez kolegę Marcina Wojdę:
http://klimaty.wask.pl/mod/lxd2-345-mal-1.1.gif
Numer także 345. Z odwzorowanymi tabliczkami bocznymi i małymi napisami na ostoi. Żółty pasek na boku specjalnie dla mnie wykonano w prawidłowym miejscu (czyli na klamkach), a nie poniżej jak w poprzednich modelach Lxd2 jakie robili kiedyś tam.
Model ze wszelkimi detalami jakie mogą wykonać, takie jak: wycieraczki, syreny, przewody powietrzne, barierki, wnętrze kabiny.

Cena: 1650 złoty. Nie pytajcie mnie czy zejdę niżej, bo nie będzie mniej. To model na specjalne zamówienie i tyle mnie kosztował.

Jeszcze go nie mam u siebie, ale w tym miesiącu będę miał. Mogę chętnemu sprzedać i zamówić dla siebie kolejny, bo już mam "szlaki przetarte" w tej firmie. Więc chętny może teraz skorzystać z okazji i kupić model który będzie za moment, a nie po roku ustaleń.

Zaznaczam, że pierwszeńswo w zakupie ma kolega forumowy, który jakiś czas temu mi pisał, że jest chętny na taki sam model jak zamówiłem. Zapomniałem teraz jednak jego nicka.

Poniżej fotki jakie od nich otrzymałem, modelu w trakcie produkcji.
 

Załączniki

OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#2
Panowie, zgłosiło się już kilka osób. Jak tak dalej pójdzie, to nie wiem co z tym faktem uczynić. Nie zakładałem raczej wielkiego zainteresowania, bo cena nie jest mała. Zobaczymy... A może jak jest takie zainteresowanie, to ja po prostu zamówię nie jeszcze jeden dla siebie, a kilka modeli? Ale jak mam w to wsadzić kasę a później chętni się wycofają, bo znów coś tam, to dziękuję.
W każdym razie Wasze oferty zapiszę sobie.

Co do Waszych pytań, to na chwilę obecną raczej za wiele więcej napisać nie mogę, do czasu aż model do mnie nie dotrze. Trochę informacji o modelu było na stronie producenta, ale obecnie jest ona w przebudowie i nic się dowiedzieć z niej nie można.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
Zastanowiłem się nad tym.
Ponieważ jest kilku chętnych, każdy jest mocno zdecydowany, to rozpatrzę możliwość zamówienia kolejnych modeli u nich. I tak miałem zaraz do nich pisać za chwilę, zatem postaram się o to podpytać, jak i o możliwość wykonania różnych wersji nadwozia różniącycg się wyglądem i malowaniem.

Ale jeśli tak się stanie, to zapowiadam, że najpierw przyjmę od każdego pieniądze, a dopiero później zamówię model. Bo nie chcę mieć problemów, że wyłożę pieniądze na drogi model i z nim zostanę, samemu już jeden taki mając dla siebie.

A póki co piszcie tylko wiadomości z ofertami, nie zaś z pytaniami.

Spoczko, każdego z Was który już się odezwał to sobie zapisałem, więc o każdym pamiętam.
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#4
CoCu napisał(a):
najpierw przyjmę od każdego pieniądze, a dopiero później zamówię model.
i na lokatę albo wakacje :LOL:
CoCu napisał(a):
A póki co piszcie tylko wiadomości z ofertami, nie zaś z pytaniami.
to o nic nie można zapytać ?? Tylko od razu kupować trzeba ??
Cocu, znając Twoje szczęście do modeli "na zamówienie" to wpierw dostań ten model w swoje ręce i potem pisz posty, że go masz.
Nawiązałem to do Twoich postów, które były pisane wcześniej tu na forum ;) No i bez urazy Irek ;) :p
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#5
Nie obrażam się.
Mam informację że model jest w zasadzie gotowy, został już zapłacony i wkrótce ma trafić do mnie.

A co do pytań, to w wiadomościach otrzymuję pytania na które nie mając modelu w ręku odpowiedzieć nie mogę. Zaś te dotyczące zamówienia kolejnych modeli muszą także poczekać, do czasu aż nie otrzymam od nich odpowiedzi w tej sprawie.

I faktycznie, wcześniej kontakt z nimi to była jakaś udręka. Przez dłuższy czas ustalałem jakieś szczegóły, jednak zupełnie nic z tego nie wynikało, żadnej pracy nie podjęto. Ostatecznie kontakt całkowicie się urwał. Po dłuższym czasie się do nich znów odezwałem. Od tamtego momentu w przeciągu miesiąca czasu zrobili model. Ale jednocześnie kilka razy zmieniał się adres mailowy na który miałem pisać, oraz zmieniła się osoba z którą się dogaduję. Teraz już jest bardzo dobrze, ale wcześniej... Gdyby nie moja upartość w chęci zamówienia modelu i to nie w ich wykonaniu standardowym, ale specjalnym dla mnie, gdyby nie zachowanie cierpliwości, nic by z tego nie wyszło.
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
#6
No i jeszcze jakis maly skladzik weglreczek i bedzie cacy :D
Trzeba sie by zastanowic,Czy jakis konkretny termin jest czy mamy chwile czasu do zgloszenia checi nabycia tego modelu ?
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#7
Na razie sobie myślcie. W południe wysłałem zapytanie, teraz czekam na odpowedź od nich.
Jeśli będę mógł zamówić większą ilość modeli, to zapewne za parę dni będę chciał złożyć zamówienie. Ale zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#8
Pojawiło się pytanie o model w wykonaniu standardowym, czyli za niższą cenę. Za standardowy można uznać to, co oferują normalnie. Moje zamówienie zaś było specyficzne, bo miało obejmować wszystko, co tylko mogą zrobić najlepszego w tym modelu.
Z tego co mi się wydaje, standardowo nie robią sterowania DCC, i chyba oświetlenia także. Na pewno żółty pasek na obudowie malowali nieprawidłowo dla uproszczenia - poniżej klameczek.
Na ich stronie, przed przebudową, była podana cena za model w standardowym wykonaniu, oraz było mniej więcej podane co model ma na wyposażeniu. Wiem również, że sprzedają kity do samodzielnego montażu. Ale tych nie zamówię dla kogoś, bo jakby coś, to nie chcę się przysłużyć, by znów ktoraś menda i ten model spiraciła. Ja do tego ręki nie chcę przykładać. Jak ktoś chce kit, to musi sobie samemu zamówić.

Poniżej fotki, jakie sobie kiedyś zapisałem na dysku, a które ukazują jak kiedyś wykonali naszą Lxd2. Różnice w wykonaniu są widoczne.
 

Załączniki

OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#10
Nie pamiętam, ale wczoraj przeglądałem korespondencję z producentem, i chyba było to 275 Euro, bez kosztów wysyłki.
Wyższa cena wersji z mojego zamówienia wynikała z lepszego malowania, montażu oświetlenia i sterowania cyfrowego.

Coś długo mi nie odpisują, chyba się przestraszyli długiego maila z pytaniami. :p Tak właśnie wygląda mój chleb powszedni, czyli dogadywanie się z producentami w sprawie modeli. Chcę im nie raz kupę kasy za coś dać i jeszcze się prosić trzeba. Porażka.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#11
Uwaga do wszystkich poważnie zainteresowanych.

Otrzymałem odpowiedź od producenta. Stwierdził, że może wykonać każde dowolne malowanie. Z tego co mi się zdaje (choć pewności nie mam, a na to pytanie odpowiedzi nie otrzymałem), wykonują wersję i z płaskimi drzwiami przedziałów, i z tłoczonymi. Przynajmniej zdjęcia ich modeli na to wskazują.

I teraz tak. Proszę wszystkie zdecydowane osoby o złożenie zamówienia na modele na priv, lub na maila. W zamówienia proszę DOKŁADNIE określić jaki to ma być egzemplarz, czyli jaki numer, jakie malowanie, czy model w wykonaniu standardowym, czy wypasionym. I dokładnie określić detale, wedle tego co poniżej. Oczywiście fotki by się przydały.

Model może mieć wózki H0e, lub H0m, ma detale takie jak wycieraczki, syreny, przewody powietrzne na czole, barierki, uproszczone wnętrze kabiny. W standardzie jest:
- napęd (silnik Mabuchi),
- blachy na budce maszynisty,
- sprzęgi modelarskie NEM.
Zwiększonej opłacie podlega:
- dokładne malowanie (w tym chyba małe napisy na ostoi),
- oświetlenie (w tym chyba budki),
- sterowanie DCC z dekoderem firmy Tran,
- sprzęgi realistyczne pod względem wyglądu (to wymaga wykonania innej budy modelu, więc z miejsca zwiększa się koszt, producent zaś prosił, by w miarę możliwości tej opcji nie zamawiać).

Mam nadzieję, że wypisałem wszystko. Możliwe, że nie wszystko w modelu się będzie zgadzało idealnie z tym co napisałem. Ale jak ktoś chce dokładniejsze informacje, to proszę się samemu kontaktować z producentem.

Cena nie jest stała i zależy od zamówienia. Więc proponuję, że jak już skompletuję zamówienia, to wyślę to producentowi do wyceny. Jak pisałem wcześniej, podstawowa wersja kosztowała chyba 275 Euro, zaś za full wypas znacznie więcej, sam taki model oferuję za 1650 złoty. Więc mniej więcej taki jest zakres. Ale to nie jest dokładne szacowanie, bo jak wspominałem, zależy od wybranych detali.

Mój email: cocu27 @ vp.pl (bez spacji).


A teraz napiszę, jaki jest powód sprzedaży przeze mnie modelu, jaki nawet jeszcze nie dotarł do mnie. Otóż zbyt późno się okazało, że zamiast sprzęgów modelarskich mogą zrobić realistyczne z wyglądu. Ponieważ wolałbym model z takowymi, postanowiłem sprzedać zamówiony model, i zamówić taki sam ale z realistycznymi sprzęgami. Więc model z takowymi będzie jeszcze droższy.
Zatem jedna z zainteresowanych modelem osób, może nabyć ten, bez czekania na wykonanie. Niech tylko do mnie dotrze.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#12
I znów to samo.
Napisałem do nich maila i ponad tydzień cisza. I tym sposobem nie mogę uzyskać wyceny modeli jakie chciałbym zamówić.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#13
Nie łam się BEMO będzie miało dużo bardziej dopracowany model po wakacjach. W Dortmundzie mieli prototyp i prezentował się o niebo lepiej niż model węgierski który też miałem w rękach podczas Targów Małej Kolei w Wiedniu.
 
Reakcje
0 0 0
#15
Szkoda że tak drogo :( Jak by było taniej to bym kupił ale na razie fundusze nie pozwalają :(
A nie mają jakiegoś wydania dla "uboższych" ? Bez jakiś super szczegółów i DCC ?!
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#16
Cytres napisał(a):
Szkoda że tak drogo :( Jak by było taniej to bym kupił ale na razie fundusze nie pozwalają :(
A nie mają jakiegoś wydania dla "uboższych" ? Bez jakiś super szczegółów i DCC ?!
Rękodzieło zawsze będzie drogie. Tak więc nie spodziewaj się jakiejś znaczącej obniżki ceny.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#18
Wciąż czekam na odpowiedź kolejną od nich. Ponoć, mam się uzbroić w cierpliwość.
Zgłosiłem im szereg uwag odnośnie tego, co moim zdaniem mogłoby się jeszcze w modelu znaleźć.

Nie pisałem Wam, ale tak w ogóle, to model do mnie już jakiś czas temu dotarł. Fotki poniżej. Dokładnie pooglądałem go, pojeździłem, poświeciłem...
W najbliższym czasie napiszę im kolejnego maila, z uwagami odnośnie tego, co już mam. Wytknę zauważone błędy, będę wnioskował o poprawki czy uzupełnienia. Wszystko po to, by kolejne stworzone dla mnie modele były jeszcze lepsze.






I na dokładkę, zdjęcia porównawcze. Obie lokomotywy mają bardzo podobną budowę bryły. Skala obu jest ta sama. Jednak Lxd2 to lokomotywa wąskotorowa, a SM31 w tyle to lokomotywa normalnotorowa.



autorem wszystkich fotek jestem ja, niestety przy sztucznym świetle nie potrafię ze swojego aparatu wydusić fotek lepszej jakości
 

Załączniki

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.492 19 0
#19
Corwin napisał(a):
Nie łam się BEMO będzie miało dużo bardziej dopracowany model po wakacjach. W Dortmundzie mieli prototyp i prezentował się o niebo lepiej niż model węgierski który też miałem w rękach podczas Targów Małej Kolei w Wiedniu.
Znalazł ktoś gdzieś może zdjęcia tego prototypu, zrobione na tych targach ?
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#20
Mafia napisał(a):
Corwin napisał(a):
Nie łam się BEMO będzie miało dużo bardziej dopracowany model po wakacjach. W Dortmundzie mieli prototyp i prezentował się o niebo lepiej niż model węgierski który też miałem w rękach podczas Targów Małej Kolei w Wiedniu.
Znalazł ktoś gdzieś może zdjęcia tego prototypu, zrobione na tych targach ?
Ja nie robiłem zdjęć więc nie mam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Z
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 7
Wąskotorówka 2
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 119

Podobne wątki