• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lxd2 H0e

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#2
Re: Lxd2 allegro

Kamil Kopera napisał(a):
http://www.allegro.pl/item841596907_lxd2_345_zest_do_sam_montazu_pkp.html bierzcie póki ciepłe ;) jedna już jest moja 8)
Zestaw blach wykonany na podstawie rysunków Pana Marcina Wojdy i licencji publicznej.
Ciekawe co to jest licencja publiczna?? Rozumiem, że Marcin gdzieś napisał, że zezwala wykorzystywać swój projekt zarobkowo i dlatego na Allegro pojawiła się ta aukcja?

Ja jednak zaczekam aż Marcin wypuści swoją poprawioną wersję.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
Re: Lxd2 allegro

Tak, dokładnie.
Licencja publiczna podana przez M. Wojdę pozwala na dowolne wykorzystanie jego rysunków lokomotywy, schematu jej malowania, oraz matryc blach fototrawionych. W tym też zezwala na wykorzystanie komercyjne.
Jest tylko jedno zastrzeżenie:
"pod warunkiem zachowania noty o prawach autorskich i pochodzeniu".
Na aukcji podano autora projektów, więc mniej więcej zachowano ten warunek.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.068 140 0
#4
Re: Lxd2 allegro

Corwin napisał(a):
Ciekawe co to jest licencja publiczna?? Rozumiem, że Marcin gdzieś napisał, że zezwala wykorzystywać swój projekt zarobkowo i dlatego na Allegro pojawiła się ta aukcja?
http://www.klimaty.wask.pl/photoIdx2.php?mod;model.htm

Kamil Kopera napisał(a):
Jak dla mnie to 2x za duża cena w stosunku do realnego kosztu blaszki ;-)
"Se wytrawię sam", w razie czego ;-)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.068 140 0
#6
Re: Lxd2 allegro

Kamil Kopera napisał(a):
EDIT: Misiek a co, ta wersja nie jest poprawna? Co w niej trzeba poprawiać?
Nie wiem. Na moim poziomie zainteresowania tym modelem wystarczy mi wersja podstawowa w normalnej cenie ;-)
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#7
Re: Lxd2 allegro

Rypnąłem się, pytania o treści: "ta wersja nie jest poprawna? Co w niej trzeba poprawiać?" miały być skierowane w stronę Corwina.

Panowie a jaki napęd wchodzi tutaj w grę? W opisie montażu pisze, że E44 w N.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#8
Re: Lxd2 allegro

Kamil Kopera napisał(a):
Rypnąłem się, pytania o treści: "ta wersja nie jest poprawna? Co w niej trzeba poprawiać?" miały być skierowane w stronę Corwina.
Poczytaj ten wątek. Marcin pisze w nim co jest poprawione.
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#12
Re: Lxd2 allegro

Blach trawionych nie lutowałem, bawiłem się jedynie lutownicą większej mocy. Którą z tych allegrowych lutownic byś polecił?
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#17
Re: Lxd2 allegro

Kamil Kopera napisał(a):
No gdzie to za takie pieniądze... :? Szukam czegoś tańszego.
A chcesz zlutować ten model? Czy tylko wyrzucić kasę na blaszki i te lutownice za 45 zł? Niestety te lutownice które Ci podałem to jedna z najtańszych opcji...
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#18
Re: Lxd2 allegro

Oooo, właśnie o takie lutownice chodzi, też podobnej używam, kupiłem za 250zł i... po roku trzeba było reklamować!!!! Trwało to dobre 2 miesiące, ale się udało. Teraz działa.

A do tego zawsze niezastąpiona jest zwyczajna lutownica transformatorowa, koło 65W powinno być OK.
 

Marcin Wojda

Moderator Grupy H0e
Zespół forum
FREMO Polska
H0e
Reakcje
164 0 0
#19
Re: Lxd2 allegro

Formalnie warunki licencji nie zostały dochowane, bo w opisie aukcji brakuje informacji "o pochodzeniu Dokumentu", czyli adresu strony. Ale nie będę się czepiał.
Oferowane blachy to jedna z pierwszych wersji. Informację o możliwości wykonania napędu w oparciu o E44 w skali N należy traktować czysto hipotetycznie: konieczne jest przesuwanie osi w wózkach, w prawym górnym rogu widać nawet specjalnie opracowany w tym celu szablon. Pomysł w praktyce okazał się, hm... nie najszczęśliwszy. Na dodatek samo mocowanie wózków też jest słabo rozwiązane, a kwestia przeniesienia napędu na drugi wózek jest w ogóle nie ruszona. Sporo jest też mniejszych kwiatków, które zwiększają pracochłonność montażu, ale wchodziłem w temat na pałę i uczyłem się na błędach.
Wszystkich zainteresowanych zachęcam do poczekania na oficjalną wersję: prototypy jeżdżą w sposób więcej niż zadowalający, a cztery dodatkowe cykle projekt-trawienie-montaż znacząco zwiększyły dojrzałość modelu, więc jego wykonanie powinno być możliwe nawet dla początkującego modelarza (pod warunkiem odpowiedniej determinacji ;-)). Cena będzie na pewno konkurencyjna w stosunku do oferty z Allegro. Planowana data dostępności modelu to początek przyszłego roku.
Jeśli chodzi o montaż, to wystarczy dowolna mała (5-10W) lutownica (np. ERSA MS-250), topnik (ale coś silniejszego niż kalafonia), plus wiertarka modelarska z wiertłem 0.4mm do usuwania pozostałości cyny z modelu. Do polutowania całości wystarczy jakieś 40-50 godzin. I wtedy zaczną się schody, czy malowanie... ;-)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#20
Re: Lxd2 allegro

Kupiłem stację lutowniczą za 150zł typ ZD-929C - bardzo szybko rozwaliła się grzałka - teraz nie mogę jej kupić.
Kamil, kup może najpierw jakiś wagonik, np. od H&W, w celu potrenowania.

A tak w temacie - czy Lyd1 też będzie?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 38
Wąskotorówka 2
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 74
Wąskotorówka 62

Podobne wątki