• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 (1:87) Lxd2-265

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#1
Przedstawiam model lokomotywy wąskotorowej Lxd2-265.
Wykonany jest on z blaszek projektu Marcina Wojdy, jednak z tej wcześniejszej wersji, do których projekt (matryce) są udostępnione za darmo w internecie. Model powstał już jakiś czas temu i w sumie szkoda że powstał z tamtej wersji projektu a nie najnowszego, gdyż nowsze blachy mają poprawione wiele błędów a i model jest z nich łatwiej zbudować.
Ten model był budowany tak, by wyeliminować błędy tamtej wersji projektu, dodać to czego w projekcie brakuje, oraz wykonać jak najbliższy rzeczywistemu wygląd.
Zaznaczam, iż nie ja jestem wykonawcą, ale jestem świadom bardzo dobrze, ile pracy i serca w budowę tego modelu włożono.
Ogólnie to powstały dwa różne modele, ale ten drugi oczekuje jeszcze na wykonanie śladów eksploatacji, co powinno mu jeszcze tyko dodać realizmu.

01.jpg
02.jpg


Lokomotywa ta istnieje do dziś, zaś poniższy filmik chyba najlepiej ją ukazuje w oryginale.
 
OP
OP
CoCu

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
To bardzo wdzięczny temat na model, ze względu na fakt, iż w sieci jest wiele zdjęć tego egzemplarza. Dzięki temu nie ma rozterek na przykład jak wyglądała druga strona lokomotywy, czy też klapa z jakim rodzajem żaluzji była z ktorejś ze stron.


Zapomniałem jeszcze dodać, że od dawna męczę temat dokumentacji, którą udostępnię na forum, a zawierać będzie ogrom informacji na temat budowy modeli lokomotyw Lxd2 z najnowszych blaszek Marcina. Wiele wskazówek, rzeczy na jakie należy zwrócić uwagę, problemy z jakimi można się spotkać i wiele, wiele innych. Wyszło z tego kilka stron. Jak prace nad tym zostaną ukończone, udostępnię to Wam.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Z
Wąskotorówka 3
Wąskotorówka 7
Wąskotorówka 19
Wąskotorówka 74
Wąskotorówka 119

Podobne wątki