• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lutowanie iglic w rozjazdach RocoLine

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#1
Czy osoby, które budowały układy torowe i podlutowywały do iglic dodatkowe przewody zasilające mogłyby się podzielić doświadczeniami? Nie chodzi mi tu o sam proces lutowania, ale raczej o miejsce dolutowania oraz użyty przewód. Ja sam porobiłem sobie punkty lutownicze od spodu iglicy i szyny oporowej jak najbliżej miejsca zamocowania iglicy, ale wydaje mi się, ze nawet najcieńszy kymar, którego chciałem użyć jest za sztywny.
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#2
Ja w swoich pikolcach porobilam mostki miedzy szyna a iglica kyrnarem na wzor tego co Pado zrobil na Padowie. Wroce do domu po swietach porobie fotki i a moze i filmik pokazujacy jak to robic zeby dzialalo. Bo jest w tym myk.
Rocoline jedna szt tez sie znajdzie to na tym sie zrobi pokaz.
 
OP
OP
matej

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#3
Dziękuję za odzew, będę cierpliwie czekał. W sumie jak to wyszło na Piko też chętnie zobaczę, bo będę przebudowywał starą stację, a na "aglajsach" jest pobudowana.
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#4
Najlepsze co mi wyszło:
Lutowanie po wewnętrznej stronie iglic, po 5mm od styku iglica-szyna i odpowiednie ułożenie kyrnara i iglicy w trakcie lutowania. Tutaj - lutujesz iglice prawą na rozjeździe przestawionym w lewo i na odwrót.
Te rozjazdy są ZUE!
 
OP
OP
matej

matej

Moderator Grupy TMM
Zespół forum
FREMO Polska
T M M
Reakcje
147 5 0
#5
Dziękuję za poświęcenie czasu. Do pełnej wiedzy - kymar jakiej grubości użyty?
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
#6
Teraz ci nie powiem bo znowu jestem w trasie, wroce za tydzien to poszukam suwmiarki. Z tym ze to raczej jest standardowka sprzedawana w kazdym elektronicznym jako kynar.
 

Podobne wątki