• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ludmiła PCC Szczakowa

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#22
>... że pozostałych specyfików nie zwykło się spożywac z solą i cytryną ;-)
tylko Tequila:))) ...lub piwo
>A masz dokumentację fotograficzną? Można by dorysować.

Napiszę tak:

W moim kolejowym "zaścianku" jedynie raz widziałem Ludmiłę w barwach PCC - pozostają więc zdjęcia dostępne w sieci. To jest jedno. A drugie to, że PRAWDOPODOBNIE dodatkowe napisy BY£Y w zestawie zakupionym w "Parowoziku" ale... każdy z napisów oraz każde logo PCC było na oddzielnym kartoniku (plus tabliczki fototrawione) i być może poprostu z racji wielkości nie zostało dodane do kompletu: prawdopodobnie zwykłe przeoczenie (no napisy, które powinny się znajdować na bocznym dolnym pasie są bardzo małe). Istniej również druga możliwość, że ja poprostu coś "zapodziałem" będąc w szoku twórczym (co chyba jest najprawdopodobniejszym powodem ich braku).

Fakt pozostaje faktem: model nie ma kompletnych oznakowań na boku!!!

A na swoją obronę mam jedno: Prototypy są zawsze mało udane:)))) Co wcale nie oznacza, że jak kupię kolejny zestaw do innej lokomotywy to umieszczę brakujące elementy - o ile oczywiście będą w komplecie.

I chyba rzecz najważniejsza:

Pal licho brakujące znaki. Większym problem w tym modelu (nie widać tego na zdjęciu) są okna w kabinie maszynisty. Brawa mam niestety zwyczaj dość solidnego wklejania okien (podobnie zresztą Roco). Największym problem w przypadku tego modelu było „odpowiednie” wybicie szybek – tak aby nie popękały w miejscach widocznych oraz mogły – po umalowaniu modelu – zostać umieszczone na swoich miejscach. W przypadku tego modelu dwie boczne szyby w kabinie mechanika są zastąpione „tymczasowymi”. Ale od razu chcę napisać jedną bardzo ważną rzecz dla przyszłych twórców takiego modelu: nie ma problemu z zamówieniami brakujących elementów wyposażenia obudowy (min. okien). Ja już je zamówiłem i pozostaje uzbroić się w cierpliwość i zaczekać. Z tego mi wiadomo najsolidniejszą firmą zajmującą się dystrybucją Brawy w naszym kraju jest znany z Allegro warszawski Art&Trade (nick: ptolemeusz obecnie wystawiający „BlueTigera”).

Piotr
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#23
Piotr napisał(a):
tylko Tequila
:cool:
Piotr napisał(a):
zdjęcia dostępne w sieci
Niezbyt często się zdarza w sieci znale¼ć fotki oznaczeń wystarczające do zrobienia kalkomanii.
Piotr napisał(a):
będąc w szoku twórczym
No tak... :)
Piotr napisał(a):
warszawski Art&Trade (nick: ptolemeusz
Znana persona! Na stronie N-ormowej (jak jeszcze była) występował na liście polecanych dostawców.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#24
>Niezbyt często się zdarza w sieci znale¼ć fotki oznaczeń wystarczające do zrobienia kalkomanii.
czyli pozostaje udać się "w teren" i zasadzić się w lasku z piwem w ładny jesienny dzionek. Może się i uda... jak się zatrzyma na stacji:)))
>Znana persona! Na stronie N-ormowej (jak jeszcze była) występował na liście polecanych dostawców.
ja bym napisał BARDZO POLECANYCH - i proszę nie uznawać tego za jakąś reklamę ale poprostu nie spotakłem się do tej pory z tak solidnym sprzedawcą. A tow cale nie oznacza, że inni są gorsi ale że akurat jest pisanie o Brawie to mi się tak "wymskło":)

P
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W
Tabor 21

Podobne wątki