• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Lubosina

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#1
Po długiej przerwie (ponad 2 lata) znów mnie natchnęło na Lubosinę. Rozłożyłem sobie ją przed świętami i z przerwami od 3 tygodni dłubię.
Uzbrajam ją powoli w detale, które leżały w pudełkach ... popracuję nad zielenią. Dopieszczę to na co zawsze brakowało czasu.
Nie wróci do pudełek dopóty, dopóki nie będzie wreszcie skończona. A do zrobienia jeszcze zostało sporo ...
Ale postaram się relacjonować postępy.
IMG_20190105_215401560.jpg IMG_20190105_215413847.jpg IMG_20190105_215425456.jpg IMG_20190105_215441128.jpg IMG_20190105_215455855.jpg IMG_20190105_215510852.jpg IMG_20190105_215524782.jpg IMG_20190105_215530504.jpg IMG_20190105_215548265.jpg
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#2
Super . Bardzo mi się podoba widać, że włożyłeś dużo pracy i sporo czasu. Droga brukowa jest przez Ciebie wykonana?
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#3
Dzięki. Tak droga to moje ręczna robota. Gips z wikolem. Potem wszystkie kostki wydrapałem wykałaczką. A jak już wyschło to dalszą część widać tu.
Filmik
Teraz zrobiłbym sobie szablon do odciskania tych kostek, choć dzięki ręcznemu drapaniu każda jest inna :)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#6
Pięknie odwzorowana stacja. Ostatnio jak tam byłem to niestety główny mieszkaniec - starszy Pan nie życzył sobie zdjęć obiektu - mimo że wcześniej inna osoba (córka ?) dorosła nie miała nic przeciwko temu ...

Patrząc na Twoje dzieło - aż szkoda, że nie ma miejsca na odwzorowanie budynków po drugiej stronie drogi prowadzącej do stacji i na plac ładunkowy. Jest tam bardzo ładny budynek z czerwonej cegły, częściowo obłożony ciekawą okładziną (takim staroświeckim "sidingiem") - chyba z metalu. Podobny materiał jest zastosowany też na którymś z budynków stacyjnych na tej linii. Budynek mieszkalny, o którym mówię:

IMG_5799.JPG


Zastanawiam się też czy właściwe jest, że po prawej stronie przejazdu "od północy" jest dalej pociągnięty peron. Obecnie to całkiem zarośnięte i raczej nic nie wskazuje by tam był peron ale natrafiłem na rysunek sprzed 10 lat który lokuje tam rampę: http://zdokp.prv.pl/kolej/plany/lubosina_plan.png

Z drobiazgów dodałbym też niewysoki maszt flagowy przed budynkiem stacyjnym - na peronie - taki widać na zdjęciach.
No a do mojego NOJEWA z Lubosiny drogą tylko 12 km.
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#7
Dziękuję, teraz zrobiłbym ją lepiej, ale zacząłem prawie 10 lat temu, miałem inny warsztat i inną wiedzę. Posiada niedoskonałości ;)
Byłem tam w 2009 na sesji pomiarowo-zdjęciowej, kiedy rozpoczynałem prace na makietą. To rysunek opisuje jako rampę widziałem raczej jako przedłużenie peronu. Dlaczego? Ponieważ: było na tym samym poziomie co perony, rampy zazwyczaj sięgają podłogi wagonu, a po drugie od strony toru było wykończone kamieniem (krawężnikiem) w takim samym stylu co peron przed budynkiem.
To nie maszt flagowy tylko lampa peronowa, jak ja tam byłem to było ich jeszcze pięć.
Nojewo ... też tam wtedy byłem. Też malownicza stacja, ehhhh.... . Przejechałem wtedy całą linię, stację po stacji. Mam fotki z 2009 ...
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
#8
Super! W końcu się pojawiła interesująca relacja pachnąca Martelem i starymi dobrymi czasami.
Działaj, pokazuj, inspiruj do działania innych :)
 

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
#11
Piękna robota!
Chciałbym mieć tyle zdolności i cierpliwości.
Z całego serca zazdroszczę.
Niestety nie potrafię i dlatego robię na swojej makiecie wersje uproszczone.
Jacek N. /HOBBYRAUM/
 

GIZMO

Użytkownik
Reakcje
23 1 0
#13
Bardzo ładna stacja,super klimat.
Śledziłem ten wątek parę lat temu na Martelu,dobrze że pojawił się i tutaj.
Można prosić o więcej zdjęć.