• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Ls60

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#1
Projektuję obecnie lokomotywę Ls60 w oczekiwaniu na części do Ls40, podobnie jak w przypadku Ls40 dokumentacją są zdjęcia i rysunek techniczny.
Mam problem z wymiarami
Ls40 znalazłem informację o szerokości ostoi 2400mm
Ls60 jest to 2970mm ( zakładam, że jest to szerokość kabiny która jest szersza od ostoi)
Więc o 57cm wychodzi szerzej co wydaje mi się dużo.
Na modelu jest to 12mm szerzej niż w Ls40.
czy wymiar szerokości w LS 60 może być podany razem z poręczami?

Źródła informacji
Ls40
http://szopa.glogow.pl/node/18
Ls60
http://smkjaworzyna.pl.tl/Ls60_01--k1-5927-k2-.htm
Na zdjęciu nie wydaje się aż tak dużo szersza.
Co o tym sądzicie?
kp.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#2
Dzięki koledze KHAB z sąsiedniego forum mój dylemat jest rozwiązany. 2970 szerokości jest z poręczami.
 

Załączniki

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#3
Powstaje powoli projekt Ls60. Jest szansa, że będzie wyposażona w dynamiczny generator dymu ESU (szerokość 24 mm), kondensator UPS, i głośnik. Napęd będzie zrealizowany za pomocą silnika 12V i wielostopniowej przekładni jako gotowy produkt. Oś przednia wraz z silnikiem będzie osadzona w uchwycie zamocowanym osiowo wzdłużnie, dlatego też oś przednia wraz z silnikiem układać będzie się do nierówności torów. Oś tylna będzie osadzona sztywno na łożyskach 3/6 mm.

Ls60.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#5
Mała zmiana koncepcji w konstrukcji LS60.
Wraz z nowym nabytkiem - drukarką 3D kołyska wraz z ramą zostaną wydrukowane.
dzięki temu zabiegowi napęd będzie sztywniejszy.
Sam model pozostaje blaszany.
Przedstawiam monolityczną obudowę kolebki/przekładni.
Drukowana na najgrubszej możliwej warstwie 0,1mm gdyż w tym elemencie nie ma potrzeby drukować cieniej. Choć jest możliwość wydrukowania na warstwie pięciokrotnie cieńszej.

20171102_092706.jpg