• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Lotne stany Kempola

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
Ale katowickie lokomotywownie jadąc do Krakowa są po lewej stronie. Nie są też naprzeciwko siebie, tylko przytulone bokami. Więc Katowice raczej odpadają.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Teraz to już nie rozumiem. Kolega Kempol spytał:

Na to kolega teigrekty2 odpowiedział:

A chwilę wcześniej napisał:

Pomijając już fakt, że chyba wszystkie pociągi relacji Wrocław - Kraków, jadące przez Górny Śląsk, jadą przez Katowice i zatrzymują się tam, to Kędzierzyn leży daleko na zachód od Katowic i to, że pociąg tamtędy przejeżdża, nie przeszkadza temu, żeby ten sam pociąg przejechał potem przez Katowice.
Przepraszam za zamieszanie. Dodałem tylko że pociąg jechał przez Kędzierzyn, ale odpowiedziałem na pytanie Kolegi @Kempol że to nie były Katowice.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.274 61 2
Gdzieś w 2007 jechałem pociągiem z Wrocławia do Krakowa. Był to pierwszy raz kiedy byłem w GOP i nadal nie znam rejonu. Wiem że jechałem przez Katowice, ale zafascynowała mnie jedna stacja gdzie nie daleko peronów były dwa małe wachlarze na przeciwko siebie, jako że było mało miejsca. Czy Kolega wie gdzie to mogło być?
Właśnie o to chodzi że nigdzie tu na Śląsku nie ma i raczej nie było dwóch lokomotywowni położonych na przeciwko siebie po dwóch stronach linii kolejowej. Jedyne takie miejsce jakie pamiętam było w Poznaniu ale do lat 90 tych.
No chyba że mówimy o Mysłowicach ale tam są trochę na skos bo oprócz torów dzieli je droga pod kątem 90 stopni do torów.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Właśnie o to chodzi że nigdzie tu na Śląsku nie ma i raczej nie było dwóch lokomotywowni położonych na przeciwko siebie po dwóch stronach linii kolejowej. Jedyne takie miejsce jakie pamiętam było w Poznaniu ale do lat 90 tych.
No chyba że mówimy o Mysłowicach ale tam są trochę na skos bo oprócz torów dzieli je droga pod kątem 90 stopni do torów.
Nie, chodzi mi o wachlarze na przeciwko siebie po tej samej stronie. Właśnie zdjęcie które Kolega dał kilka wpisów wcześniej przypomina mi scene którą zobaczyłem z pociągu. Czy dalej jadąc w stronę Katowic był drugi wachlarz bardzo blisko tego?
 

Marek Sz

Użytkownik
Reakcje
45 0 0
Nie, chodzi mi o wachlarze na przeciwko siebie po tej samej stronie. Właśnie zdjęcie które Kolega dał kilka wpisów wcześniej przypomina mi scene którą zobaczyłem z pociągu. Czy dalej jadąc w stronę Katowic był drugi wachlarz bardzo blisko tego?
Może zobacz na fotomapach czy geoportalu? Miejsc gdzie były 2 wachlarze na jednej stacji na Śląsku nie było wiele - Gliwice, Katowice, Mysłowice, dalej na Zachód Nysa
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Znalazłem, tylko widoki mi się pomyliły. To zdjęcie które podał Kolega @Jacek765 to właśnie to, tylko wachlarze mi się w myślach obróciły. Jakie piękne klimaty, akurat na makietę.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.274 61 2
Jest jeszcze ciekawy układ w Mysłowicach. Tam jadąc od peronów stacji w kieunku Katowic mamy zaraz po prawej stronie normalną szopę z obrotnicą a kilkadziesiąt a może ok 100m dalej po lewej stronie pozostałości drugiej szopy gdzie stoją na przeciwko siebie dwie hale wachlarzowe tak na ok 2 do 4 stanowiska a po środku nich musiała być kiedyś obrotnica.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Parowozownie wachlarzowe, odcinek IX, część 1
"Dęblin"
Maj 2020 (245,19 km)

Czysto, ładnie, zadbane.

Widok 500+

Parowozownia:
Zobacz załącznik 735267
Gdyby ktoś nie wiedział, to dodam, że to nie jest podstawowa lokomotywownia w Dęblinie. Były dwie (w tym ta widoczna na zdjęciach kolegi).

Na stacji Dęblin do końca lat 80-tych funkcjonowała jedna z największych hal wachlarzowych w Polsce - ponad 30 stanowisk i była zlokalizowana po drugiej strony torów niż widoczna na zdjęciach kolegi mała lokomotywownia. Mniej więcej tutaj (żółta strzałka):

lokom_deblin.jpg


Jeszcze kilka lat temu stała hala wachlarzowa, a przy "dziurze" po obrotnicy było widocznych jeszcze klika torów. Obecnie... pozamiatane.

Jeśli chodzi o ujęcia lotnicze - znalazłem w internecie takie coś, pokazujące ta halę o której wspominam:

Hala_deblin.jpg

źródło: https://www.deblin.pl/miasto/prezentacja/historia.html#

Na ujęciu z geoportalu tak to jest zlokalizowane:

geo_deblin.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Mam chwilę na kompie to zadam pytanie, Marku czy ty byłeś w Karsznicach, nie mogę teraz poszukać sam, ale jeśli nie to może skusiłbyś się, co prawda już nie jest to co kiedyś, ale nadal jest co oglądać, dodatkowo Kolega Dobrzyn jako autochton mógłby służyć za przewodnika, wąskotrówka była, Bartek wie gdzie, pomyśl, Twoje relacje to niesamowite podróże, a Karsznice to jakby obowiązkowy punkt na węglówce.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Dron Przemysłowy, odcinek XIV
"Elektrociepłownia Szombierki"

Bytom, marzec 2021.
Ciekawostka, zegar na każdej z czterech stron świata zatrzymał się o innej godzinie:
Północ - 8:47;
Wschód - 7:44;
Południe - 12:47;
Zachód - 2:14.
1.JPG
1a.JPG
1b.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

Widok na sąsiedni Bytom Karb Wąskotorowy.
DJI_0962.JPG
DJI_0977.JPG

 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Dach momentami zdaje się nowym być, czy tam się coś dzieje, można tam bezboleśnie wejść i potem wyjść.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 17
Koleje w Polsce 4

Podobne wątki