• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Lotne stany Kempola

OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Będzie, kiedyś będzie, tak sobie obiecałem.
Przy okazji jeszcze Gdańsk oraz elewator węglowy.

Parowozownie wachlarzowe, odcinek XV
"Szczecin, szopa koło dworca" (444,85 km) cześć 2
Szczecin, Listopad 2020.

Kilka dodatkowy fotek szopy i okolic dworca w Szczecinie.
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG
30.JPG
31.JPG

Przez chmury.
34.JPG

Cel kolejnego lotu.
35.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Parowozownie wachlarzowe, odcinek XVI
"Szczecin, szopa na terenie PKP Cargo" (444,04 km)

Szczecin, listopad 2020.
1.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

Widok w kierunku południowo wschodnim, widoczne między innymi tory odstawcze PKP IC.
13.JPG

Widok w kierunku zachodnim, dworzec Szczecin Główny oraz parowozownia wachlarzowa.
15.JPG

Widok w kierunku północnym, port w Szczecinie oraz Wały Chrobrego.
16.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Was Kempol to z roboty wyrzucili że se tak po naszym kraju jeździcie, zamiast pomnażać PKB.;)
To z zazdrości taki jestem:( złośliwy :mad:też bym tak chciał, tylko nie pisz że trzeba było się uczyć, to wiem.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Wachlarzowe podsumowanie roku 2020.

Styczeń
Rybnik
3_rybnik.jpg

Bielsko Biała
4_bielsko.jpg

Czechowice-Dziedzice
5_czechowice.jpg

Oświęcim
6_Oświecim.jpg

Luty
Katowice
7_katowice.jpg

Mysłowice
8_mysłowice.jpg

Maj
Dęblin
9_deblin.JPG

Sierpień
Kępno
10_kepno.JPG

Jaworzyna Śląska - Muzeum Kolejnictwa
11_jaworzyna skansen.JPG
Jaworzyna Śląska - Dworzec PKP
12_jaworzyna dwporzec.jpg
Październik
Kluczbork
12_kluczbork.JPG

Częstochowa
13_czestochowa.JPG

Szczecin - Szczecin Główny
14_szczecin.JPG

Szczecin - PKP Cargo - Szczecin Port Centralny
15_szczecin PKP cargo.JPG

Was Kempol to z roboty wyrzucili że se tak po naszym kraju jeździcie, zamiast pomnażać PKB.;)
To z zazdrości taki jestem:( złośliwy :mad:też bym tak chciał, tylko nie pisz że trzeba było się uczyć, to wiem.
Wiesz, łączę przyjemne z pożytecznym i tak jakoś mi się udaje.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, moc modelarskich wrażeń.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Teraz wpadłem na genialny pomysł, wydaj kalendarz na ten rok z tymi zdjęciami, byle szybko bo nie mam w pracy żadnego, jeden biorę na sto procent, zazwyczaj kalendarze o tej tematyce są do bólu takie same, a to byłoby nowatorskie podejście do tematu.

Wiesz, łączę przyjemne z pożytecznym i tak jakoś mi się udaje.
I to się chwali.

A na przyszły rok taki sam kalendarz ale z wąskotorówkami.
 
OP
OP
Kempol

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Parowozownie wachlarzowe, odcinek XVII
"Gliwice" (18,06 km)

Gliwice, luty 2021
Trzeci co do bliskości mojego domu wachlarz (18,06 km), a dopiero teraz trafiła na tapetę, ale najlepsze to, to że tarnogórski (3,58 km) jeszcze też nie był oficjalnie prezentowany.
Gliwicki wachlarz już bez obrotnicy, obecnie w budynku znajdują się warsztaty PKP Energetyka.

1.JPG
2.JPG
2a.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

Trochę widoków znad lokomotywowni, widok w kierunku wschodnim. Autostrada A1 oraz węzeł z DTŚ (Drogowa Tras Średnicowa). Widać też dwie z trzech nastawni bramowych w tym rejonie.
8.JPG
9.JPG

Widok w kierunku zachodnim. Gliwicki dworzec oraz centrum handlowe.
10.JPG
12.JPG

W kierunku północnym. Stadion Piasta Gliwice.
11.JPG

Oraz kilka ciekawostek z okolicy. Nastawnia GLC
15.JPG
16.JPG

Spory ruch na tak krótką chwilę jaką tam byłem, po prawej widać Gliwicką wieżę radową. Najwyższa drewniana konstrukcja na świecie (111,1 m).
16a.JPG

Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że jest tam jeszcze jeden wachlarz (zaznaczony na czerwono). @Jacek765 możesz to potwierdzić?
16b.JPG
 
Ostatnio edytowane:

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Parowozownie wachlarzowe, odcinek XVII
"Gliwice" (18,06 km)
Gliwice, luty 2021
Trzeci co do bliskości mojego domu wachlarz (18,06 km), a dopiero teraz trafiła na tapetę, ale najlepsze to, to że tarnogórski (3,58 km) jeszcze też nie był oficjalnie.
Gliwicki wachlarz już bez obrotnicy, obecnie w budynku znajdują się warsztaty PKP Energetyka.

Zobacz załącznik 795681 Zobacz załącznik 795682 Zobacz załącznik 795683 Zobacz załącznik 795684 Zobacz załącznik 795685 Zobacz załącznik 795686 Zobacz załącznik 795687
Trochę widoków znad lokomotywowni, widok w kierunku zachodnim. Autostrada A1 oraz węzeł z DTŚ (Drogowa Tras Średnicowa). Widać też dwie z trzech nastawni bramowych w tym rejonie.
Zobacz załącznik 795688 Zobacz załącznik 795689
Widok w kierunku zachodnim. Gliwicki dworzec oraz centrum handlowe.
Zobacz załącznik 795690 Zobacz załącznik 795692
W kierunku północnym. Stadion Piasta Gliwice.
Zobacz załącznik 795691
Oraz kilka ciekawostek z okolicy. Nastawnia GLC
Zobacz załącznik 795693 Zobacz załącznik 795694
Spory ruch na tak krótką chwilę jaką tam byłem, po prawej widać Gliwicką wieżę radową. Najwyższa drewniana konstrukcja na świecie (111,1 m).
Zobacz załącznik 795695
Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że jest tam jeszcze jeden wachlarz (zaznaczony na czerwono). @Jacek765 możesz to potwierdzić?
Zobacz załącznik 795696
Gdzieś w 2007 jechałem pociągiem z Wrocławia do Krakowa. Był to pierwszy raz kiedy byłem w GOP i nadal nie znam rejonu. Wiem że jechałem przez Katowice, ale zafascynowała mnie jedna stacja gdzie nie daleko peronów były dwa małe wachlarze na przeciwko siebie, jako że było mało miejsca. Czy Kolega wie gdzie to mogło być?
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
Parowozownie wachlarzowe, odcinek XVII
"Gliwice" (18,06 km)
Gliwice, luty 2021
Trzeci co do bliskości mojego domu wachlarz (18,06 km), a dopiero teraz trafiła na tapetę, ale najlepsze to, to że tarnogórski (3,58 km) jeszcze też nie był oficjalnie prezentowany.
Gliwicki wachlarz już bez obrotnicy, obecnie w budynku znajdują się warsztaty PKP Energetyka.

Zobacz załącznik 795681 Zobacz załącznik 795682 Zobacz załącznik 795683 Zobacz załącznik 795684 Zobacz załącznik 795685 Zobacz załącznik 795686 Zobacz załącznik 795687
Dopiero na zdjęciach zauważyłem, że jest tam jeszcze jeden wachlarz (zaznaczony na czerwono). @Jacek765 możesz to potwierdzić?
Zobacz załącznik 795696
Tak zgadza się tam była kiedyś lokomotywownia jednak przy okazji przebudowy stacji i budowy nowych torów osobowych z pominięciem stacji towarowej konieczne bylo zajęcie terenu części tego obiektu. Tak więc został budynek chyba nie cały przebudowany do innych celów.
A tak wygląda z powierzchni ziemi.
20210223_163300-1.jpg


Natomiast wachlarz dawnej lokomotywowni przy ulicy Zabrskiej tam gdzie teraz urzeduje PKP Energetyka został skrócony stosunkowo niedawno. Na tak pozyskanym terenie zbudowano tą szarą cegłę. Ta lokomotywownia jeszcze funkcjonowała po wojnie gdzieś do lat 50 60 tych. Potem wszystko przeniesiono do lokomotywowni prostokątnej po środku stacji towarowej. A ten obiekt pelnił funkcję warsztatów szkolnych i samochodowni. Obrotnicę zlikwidowano w latach 90 tych.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
Tak zgadza się tam była kiedyś lokomotywownia jednak przy okazji przebudowy stacji i budowy nowych torów osobowych z pominięciem stacji towarowej konieczne bylo zajęcie terenu części tego obiektu. Tak więc został budynek chyba nie cały przebudowany do innych celów.
A tak wygląda z powierzchni ziemi. Zobacz załącznik 795743

Natomiast wachlarz dawnej lokomotywowni przy ulicy Zabrskiej tam gdzie teraz urzeduje PKP Energetyka został skrócony stosunkowo niedawno. Na tak pozyskanym terenie zbudowano tą szarą cegłę. Ta lokomotywownia jeszcze funkcjonowała po wojnie gdzieś do lat 50 60 tych. Potem wszystko przeniesiono do lokomotywowni prostokątnej po środku stacji towarowej. A ten obiekt pelnił funkcję warsztatów szkolnych i samochodowni. Obrotnicę zlikwidowano w latach 90 tych.
W jednym z budynków na zdjęciu był w latach 80tych zarząd budynków PKP, gdy istniała DRKP w Gliwicach
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Tak zgadza się tam była kiedyś lokomotywownia jednak przy okazji przebudowy stacji i budowy nowych torów osobowych z pominięciem stacji towarowej konieczne bylo zajęcie terenu części tego obiektu. Tak więc został budynek chyba nie cały przebudowany do innych celów.
A tak wygląda z powierzchni ziemi. Zobacz załącznik 795743

Natomiast wachlarz dawnej lokomotywowni przy ulicy Zabrskiej tam gdzie teraz urzeduje PKP Energetyka został skrócony stosunkowo niedawno. Na tak pozyskanym terenie zbudowano tą szarą cegłę. Ta lokomotywownia jeszcze funkcjonowała po wojnie gdzieś do lat 50 60 tych. Potem wszystko przeniesiono do lokomotywowni prostokątnej po środku stacji towarowej. A ten obiekt pelnił funkcję warsztatów szkolnych i samochodowni. Obrotnicę zlikwidowano w latach 90 tych.
To jednak mi się nie przewidziało, czyli faktycznie zaraz koło starych peronów był wachlarz jeszcze w 2007 (?)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Teraz to już nie rozumiem. Kolega Kempol spytał:
Na to kolega teigrekty2 odpowiedział:
Nie, pociąg jechał przez Kędzierzyn Koźle.
A chwilę wcześniej napisał:
Gdzieś w 2007 jechałem pociągiem z Wrocławia do Krakowa. Był to pierwszy raz kiedy byłem w GOP i nadal nie znam rejonu. Wiem że jechałem przez Katowice
Pomijając już fakt, że chyba wszystkie pociągi relacji Wrocław - Kraków, jadące przez Górny Śląsk, jadą przez Katowice i zatrzymują się tam, to Kędzierzyn leży daleko na zachód od Katowic i to, że pociąg tamtędy przejeżdża, nie przeszkadza temu, żeby ten sam pociąg przejechał potem przez Katowice.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 17
Koleje w Polsce 4

Podobne wątki