• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywy w trakcji wielokrotnej

Reakcje
0 0 0
#1
Poszukuję art. nr R 40345 sprzęg z połączeniem elektrycznym
Opis ze strony niestety jest jednoznaczny:
Produkt ab Werk derzeit nicht lieferbar
A może coś zastępczego - chodzi o połączenie elektryczne dwóch lokomotyw w trakcji wielokrotnej - tak sobie kombinuję :roll:
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#3
jakiś rok temu może półtorej, też szukałem tego sprzęgu po różnych sklepach (W PL i DE) i wszędzie dostawałem odpowiedź, że sprzęg ten już nie jest dostępny. Nie wiem czy coś się zmieniło, ale jeśli tak to poproszę o info gdzie są dostępne. potrzebuje do składów osobowych. co najmniej 6 zestawów po 2 szt.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#4
"Te lokomotywy to z dekoderami?
A co tymi przewodami by płyneło?"
Mam dwie BR 215 - Dekoder i napęd funkcjonuje tylko w jednej - druga tylko "świeci",
zestawy kołowe z zębatkami wymienione na zespoły toczne bez zębatek,
silnik loko #2 pozbawiony napięcia - brak zworki.
Zasilanie dla pracujacych układów ze zbieraczy obu lokomotyw przeniesione jedną parą przewodów z loko#2 na loko#1.
Druga para przewodów do oświetlenia loko#2 z dekodera (ścieżki)loko#1
Mam nadzieję, że dekoder wytrzyma obciążenie podwójnego oświetlenia - jeśli nie to czerwone w loko#2 włączę na stałe, a lokomotywa w motowozowni "parkować" będzie na izolowanym torze.
Pytanie - czy dekoder wytrzyma - ale z tym pytanie zwracam się do Was Panowie :oops:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#5
A ja mam taką lokomotywę ICE Roco z zestawu startowego i w niej: w pierwszym wagonie jest normalny dekoder (do silnika i świateł), a w drugim - taki prymitywny dekoder, który tylko przełącza światłami. Wydaje mi się, że to rozwiązanie jest (a) prostsze (b) w ogóle wykonalne (w porównaniu do twojego pomysłu)... Więc może lepiej iść w tym kierunku...

PS. Ten drugi dekoder jeszcze umei robić beep....
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#8
Za szybko wysłałem poprzedni list - przepraszam!
Mam nadzieję że w katalogu części zamiennych ten prymitywny dekoder jest specyfikowany - natomiast zastanawia mnie to biiiip ... - potrzebny byłby malutki głośniczek - czy ktoś próbował do tej "budy"(215.218,225) wkładać głośnik? Sądzę że jakieś maleństwo tam wejdzie. A tak na marginesie - czy ja nie powinienem tego wątku ulokować jako tematu w katalogu techniki lub tabor?
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#10
Kiedy przymierzałem się do tematu oświetlenia składu pasażerskiego, po krótkich obliczeniach wyszło, że dekoder w każdym wagonie będzie tańszy niż jeden dekoder plus supersprzęgi przewodzące hi-tech. Tak właśnie powstał BD60 ;)
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#12
Dekoder w każdym wagonie !!
Czemu ?

1 - pełna dowolności w zestawianiu składów, nie ma utrudnień jak przy sprzęgach (np. niemożność rozsprzęgania)
2 - cena sprzęgów/cena dekodera - to samo....
3 - PEŁNA ROZWAŁKA PRZEZ SPRZĘGI I ODBIORY W WAGONACH JAKIEJKOLWIEK IDEII ABC CZY S88 - skład długości 1,5/2mb to poprostu zwarcie obwodów wydzielonych w torach !!

Sprzęgi = zapomnijcie o czymkolwiek co się nazywa automatyką !!
"analogową" czy "cyfrową"
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#13
I teraz kolejne pytanie - czy w przypadku zastosowania tego dekodera funkcyjnego należy wymontować silnik. Biorąc pod uwagę wagę holowanego pojazdu to wskazane, ale czy dekoder nie będzie "poszukiwał" jakiegoś elementu. To może wydawać się śmieszne, ale z elektroniką tak jest. 0-1. :roll:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#14
Wydaje mi się, że z samego faktu zamontowania dekodera funkcyjnego to silnika nie trzeba wymontowywać. Natomiast nie wiem jak będziesz ciągnął lokomotywę, jeżeli koła będą połaczone z jakimś silnikiem - po prosty nie będa się kręcić... :cool:
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#15
Przepraszam, spójrz - w drugim poście napisałem "...zestawy kołowe z zębatkami wymienione na zespoły toczne bez zębatek,..." - osie bez problemu toczą się obok zębatek wózka :cool:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 51
DCC 12
DCC 35
DCC 13
DCC 13

Podobne wątki