• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywy Roco - Pytanie o obudowe

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#1
Witam,
Mam krótkie pytanie.

W piątek odebrałem oczekiwaną od dawna BR 140 (mój pierwszy model locka firmy Roco).
Jestem bardzo zadowolony z jakości wykonania modelu, ale pierwsze co rzuciło mi się na oczy to PLASTIKOWA obudowa (niczym jak PIKO). I tu pytanie, czy wszystkie modele lokomotyw Roco są plastikowe?

W podobnej cenie (ok. 250zł) zapłaciłem za model Trixa BR 185 z serii 2016 (nie którzy twierdzą że to kicha) z wbudowanym już dekoderem i ciężką metalową obudową. Jakość wykonania w tym Trixie nie odbiega od modelu Roco. Niestety w mojej nowej BR 140 nie ma dekodera więc nie mam jak jej przetestować, ale na analogu zachowuje się tak samo cicho jak model Trixa, tylko czerwone światła w niej są w ogóle nie widoczne. Męczy mnie tylko ta obudowa. Chciałem kupić po niej BR 151, i teraz nie wiem :( Lakier na mojej BR 185 wygląda 100 razy lepiej.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#2
ffox napisał(a):
czy wszystkie modele lokomotyw Roco są plastikowe?
W zasadzie tak, i nie ma w tym nic dziwnego.
Zresztą większość firm produkuje modele z plastikowymi obudowami. Metalowe mają nieliczne. To, że jak napisałeś niektórzy uważają model Trixa za kichę, może wynikać właśnie z faktu wykonania budy z metalu. Wydaje się, że metalowe obudowy posiadają mniej detali przestrzennych od tych plastikowych. Nie piszę tu oczywiście o producentach z najwyższej półki, tylko o tych seryjnych.
 
Reakcje
1 0 0
#3
Tylko musisz zauważyć, że ta BR140 jest z serii "wyższe" hobby - patrz cena. W tym przypadku zawsze model jest uboższy i ma trochę gorszy lakierunek. Tak zawsze było w roco. Lepsze modele zaczynają się od 400 pln w górę. Ja za tą lokomotywkę dałem ok. rok temu 220 pln. Była także dostępna w zestawach startowych.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#4
Słuszna uwaga, jednakże niezależnie w którym segmencie produkcyjnym ten model będzie, to i tak zawsze będzie mieć plastikową obudowę.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#5
Z ilości szczegółów jestem zadowolony jak i z całego modelu, zastanawiało mnie tylko jak jest z obudową w innych modelach :) Ogólnie to bardzo polecam, kosztował mnie 258 zł w sklepie Modelmani (teraz jak wszystko strasznie podrożał). Po prostu w porównaniu z Trixem wydaje się bardzo delikatny.

Dzięki Wam bardzo za cenne uwagi ;)
Pozdr.
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Ja też mam BR-kę-chyba 142-z dekoderem dźwięku.Buda oczywiście plastikowa.Nie jest zła.Znalazłem jedno miejsce gdzie odwalili fuchę z malunkiem ale za 800 zeta z dekiem dźwiekowym nie mam powodu do narzekań.Irytuje mnie mocowanie budy,jak kiedyś chciałem rozmontować to nie umiałem , a dzis łapię za budę i buda mi w ręku została a spód odpadł.Dobrze,że to akurat nad łóżkiem było-spadło na pościel i nic się nie stało.Za chwilę to samo miałem z wagonem.Pech czy co? Przynajmniej wiem już jak wyglądają bebechy w środku.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#7
Jaro napisał(a):
Ja też mam BR-kę-chyba 142-z dekoderem dźwięku.Buda oczywiście plastikowa.Nie jest zła.Znalazłem jedno miejsce gdzie odwalili fuchę z malunkiem ale za 800 zeta z dekiem dźwiekowym nie mam powodu do narzekań.Irytuje mnie mocowanie budy,jak kiedyś chciałem rozmontować to nie umiałem , a dzis łapię za budę i buda mi w ręku została a spód odpadł.Dobrze,że to akurat nad łóżkiem było-spadło na pościel i nic się nie stało.Za chwilę to samo miałem z wagonem.Pech czy co? Przynajmniej wiem już jak wyglądają bebechy w środku.
Ufff, jeśli Ty w modelu za tą cenę miałeś też jakieś niedociągnięcia to mnie już nie martwi fakt że w swoim musiałem poprawić szybkę, która była niedoczepiona i latała ;) ale przecież to tylko masówka. Oczywiście mnie także niepokoi mocowanie budy z podwoziem. Nie mam zamiaru go otwierać (co za pierwszym razem było nieuniknione) ale jest trochę tandetne.

W jednym z krytych wagonów Roco, gdy go kupiłem ciężarek był nieprzymocowany do podwozia i musiałem go podklejać klejem. Ogólnie to masakra i ani z Fleischmannem, ani Tilligiem, ani Trixem, ani nawet z PIKO nie miałem żadnych problemów. Tylko z Roco. Choć pewnie to tylko przypadek

Pozdr.
 
M

Melchior

Gość
#8
Z Roco też mam same problemy :devil: Niedawno,bo w wakacje kupiłem BR-204 która po 4 miesiącach eksploatacji przestała jeździć i pracować normalnie. Dziwne, bo Ko I Piko lepiej chodzi od niej a jest trzykrotnie mniejsza i lżejsza. Moim postanowieniem noworocznym jest ze nie kupię już żadnego modelu Roco. Szkoda kasy i nerwów :roll:

(Trix lepszy :grin: )
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
W jednym z krytych wagonów Roco, gdy go kupiłem ciężarek był nieprzymocowany do podwozia i musiałem go podklejać klejem.
BTW:Jak mi ten wagon IC co go złapałem za budę odpadł to tam w środku jest kawał takiej metalowej blachy (ciężarek??).I też mi wypadł.Musiałem ponownie mocować-ale dałem luzem-bez kleju-nie wiedziałem do czego jest więc wolałem go na Kropelkę nie mocować,bo a nuz przyszłoby zdjąć.Uważam Roco za dobrą firmę,ale jak to będzie szło tak dalej to zmienię zdanie.
Ufff, jeśli Ty w modelu za tą cenę miałeś też jakieś niedociągnięcia
Tam wzdłuż budy idzie taki biały pasek namalowany i tam w jedym miejsu troche się farba rozpaćkała.Niedużo ale widać jak się przyjrzysz.
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#10
ffox napisał(a):
tylko czerwone światła w niej są w ogóle nie widoczne
W modelach Roco serii
szyna napisał(a):
"wyższe" hobby - patrz cena
gdzie oświetlenie jest na bazie mini żarówek, nie osiagniesz przy sterowaniu analogowym dobrego oświetlenia. Zaczyna ono dobrze działać w DCC - są to zarówki 16V

W nowych modelach z wyższej pólki oświetlenie zrobione jest na bazie diod SMD i działa ono w analogu skuteczniej.

Ogólnie co do lokomotyw Roco to mam ich wiele i ich właściwości jezdne są przy mojej górce na torcie nie zastąpione.
Mają jeszcze jedną zaletę można je rozłożyć na czynniki pierwsze co jest bardzo pomocne przy dokonywaniu wszelkiego rodzaju poczynań związanych z przerabianiem ich, na polski tabor (patrz - BR 120 i inne)
 

PawelMa

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Ważne nie to, z czego jest wykonana obudowa, tylko jak... Zwykle (choć nie zawsze) jakość jest proporcjonalna do ceny, więc za 200 zł nie można oczekiwać cudów.
Porządny lok z obudową palstikową może kosztować i 2 tys. złotych. A z drugiej strony obudowa metalowa to może być albo kaszaniasta, gorsza od plastikowej, albo rewelacyjna - jak brassy za kilka tysięcy, ale euro...
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
A u mnie światła to jakieś diody przylutowane do płyty głównej. Na środku lokomotywy. Tuż przed nimi są końcówki światłowodów i światło idzie światłowodami. A ja myślałem że są diody w obudowie. A tam kupa weżyków pod budą.
 
Reakcje
0 0 0
#15
co do br204 / br110 / br114 itd roco : jest to bardzo tania lokomotywa jak na jakość którą prezentuje . moim zdaniem wszystko w niej jest przemyślane i dopracowane . jeśli źle jeździ to może wystąpił jakiś problem z elektroniką na płytce .
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#16
Melchior napisał(a):
Przerywa, oświetlenie diodowe bardzo mruga (na początku pracowało normalnie ) oraz silnik wydający dziwną woń
A jeździsz w cyfrze czy w analogu? Coś jest w tej woni. W zeszłym roku przy próbnych jazdach w cyfrze pod bardzo dużym obciążeniem i krótkim przytrzymaniemskładu z silnika w BR44 ROCO (ten sam co w BR204) pokazał się dymek. Poczekałem aż wystygnie i uruchomiłem. Wszystko było OK i jest OK do tej pory. Płynna, równa jazda, a model na dobre 15 lat.
 
M

Melchior

Gość
#20
Krzychu chyba masz racje :neutral: kiedyś kot dopuścił sie aktu barbarzyństwa wylewając oliwę na model (niezbyt dużo) W jaki sposób pozbyć się problemu przesmarowania?

P.S blaszki są czyste.Czyszczę je
co miesiąc w każdym z modeli
 

Podobne wątki