• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywy Roco - Pytanie o obudowe

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#21
Rozbierz silnik lub nawet cały wykąp np. w denaturacie. Ale lepiej rozebrać. Potem może być sprężone powietrze albo szmatka i powinno być dobrze. Najczęściej główną winę ponosi smar, który występuje pomiędzy szczotkami, a elementami odbierającymi prąd na wirnik. Koła i blaszki potraktuj tak samo. Już kiedyś to przerabiałem (ale bez kota :D ).
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#23
Melchior napisał(a):
A co z budą i ostoją która też się świeci od smaru :?: denaturatem ją :grin: :?:
Może lepiej rozebrać całkiem i wymyć wodą z detergentem. Potem dokładnie wysuszyć wydmuchując resztki wody suszarką do włosów (zimne powietrze) i poczekać aż wyschną zakamarki lub wytrzeć np. patyczkiem do uszu. Tak robiłem ze starymi pikolcami i jest OK.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#24
Melchior napisał(a):
Przerywa, oświetlenie diodowe bardzo mruga (na początku pracowało normalnie ) oraz silnik wydający dziwną woń ;)
pisałem o tym kilka już razy ,zawalony komutator pyłem węglowym ,możliwe ,ze dostała się oliwa na komutator po przez nadmierne oliwienie ,co zrobić pisz na Pw ,dalej nie używaj ,bo bedziesz musial zakupic nowy wirnik albo cały motorek,sorrry

http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=2967
 
M

Melchior

Gość
#26
Czas się odezwać, i przedstawić efekty kąpieli w denaturacie. Otóż jest to zbawienny sposób. Silnik działa jak nowy, chodzi cicho i równo.

Dzieki bardzo za pomoc :D
 

Podobne wątki