• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

lokomotywy robią zwarcie - jaka może być przyczyna

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#1
Mam problem po około roku postanowiłem trochę pobawić się moim taborem (chodzi olokomotywy) i ku mojemu zdziwieniu po ustawieniu na torach siedem z moich ośmiu lokomotyw powodowała zwarcie. Dodam, że cały tabor stoi w gablocie i właściwie od nowości praktycznie nie był używany nie licząc kilku próbnych jazd. Myślałem, że może w jakiś dziwny sposób zawilgotniały ale nie rozebrałem niemal na cześci pierwsze i okazało się, że silniki mają problem z pracą. Jaka może być tego przyczyna? Czy mial ktoś podobny problem. Szczerze mówiąc to nie wiem co robić w najgorszym wypadku będę musiał kupić nowe silniki.
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#3
sprawa rozwiązana :) poprostu wysiadł mi zasilacz analogowy!!! Że też odrazu nie wpadłem na pomysł aby sprawdzić zasilacz zmyliła mnie ta jedna jeżdżąca lokomotywa. Dzisiaj podłączyłem DCC i po problemie. Wystraszyłem się nie na żarty w perspektywie zakup nowych silników ...uuff. Teraz zrobie sobie małą pentelkę do puszczania za nim skąnczę mojego torta :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#4
Ja zawsze powtarzam, aby sprawność silnika sprawdzić zwykłą popularną 9V baterią typu 6LR61 przykładając ją do kół.
VARTA 6LR61 9V.jpg
Naprawdę sporo nerwów można sobie zaoszczędzić :)
 

Podobne wątki