• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Lokomotywy dwuczłonowe na polskich torach

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
Była o tym dyskusja pod jednym zdjęciem i wynikła z tego taka informacja, że podczas mycia jakimś agresywnym środkiem chemicznym spłynęła z członu powłoka malarska robiąc taką patynę stąd mamy człon z jednej strony w pozornie innym kolorze (tak naprawdę kolor jest po prostu zniszczony).
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
@Gagar358 ten wyblakły bok na moje oko to nic innego jak zmywane jakąś chemią graffiti.
Powiem tak, nasze kochane wszelkiej masci zaklady naprawcze taboru kolejowego nie sa mistrzami malowania. Nie wiem czego uzywaja, ale jest to bardzo marnej jakosci, co widac wszedzie. Niby to farby dwuskladnikowe, a trwalosc do chrzanu. Byc moze po grafiti, i to w dodatku ono bylo trwalsze od lakieru lokomotywy albo braklo utwardzacza...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Mam prośbę do wszystkich, zamieszczających zdjęciu zarówno w tym, jak i w kilku innych, podobnych wątkach w dziale "Prawdziwa kolej" o bardziej krytyczne przyglądanie się swoim zdjęciom przed decyzją wstawienia ich na forum. Wydaje mi się, że te wątki powinny służyć do pokazywania rzeczywiście ciekawych zdjęć lokomotyw, albo w niecodziennym malowaniu czy oznakowaniu, albo w ciekawym ujęciu. Ale zamieszczanie dziesiątków zdjęć praktycznie identycznych maszyn, różniących się wyłącznie numerem, fotografowanych w tym samym, albo bardzo podobnym miejscu i ujęciu, wydaje się lekką przesadą. Prosiłbym też o zwrócenie większej uwagi na jakość fotografii, bo niektóre tu zamieszczane są nie najwyższej jakości, a nie przedstawiają niczego szczególnego, co usprawiedliwiałoby wstawienie kiepskiego technicznie zdjęcia. Wprawdzie możliwości serwera forum są dość duże, ale jednak nie są nieograniczone.

Powtarzam ten sam post w kilku wątkach, w których pojawia się wiele w sumie podobnych do siebie zdjęć.
 

robertmuszka

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
T M M
Reakcje
4.101 153 19
Stacja Zaryń. 11.10.2020.
Trafiło sie cos ekologicznego i Cargo PKP.
Więc wcześniej ET41-189 z węglarkami w stronę morza. potem przyjechała WMB-10-233 z wagonem z niskimi burtami PWM10 z numerem 1779, zaraz za nią był byk z cysternami, ale ze pospolity, a kolega @Andrzej Harassek marudził na ilość zdjęć, swoja drogą na cześci samochodowej jakoś nikt nie płacze, a wstawiane są zdjecia w ilościach naprawdę hurtowych. no i potem pojawił sie skład z lokomotywą 131 009-3, ciekawe malowanie, też w stronę morza się kierował skład.
ET41-189.JPG
ET41-189b.JPG
131 009-3.JPG
131 009-3b.JPG
 

Podobne wątki