• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywy dwuczłonowe na polskich torach.

Engineer

Aktywny użytkownik
Ostatnio edytowane:

Pm37

Znany użytkownik
Przepraszam, jestem laikiem w temacie ET42.

Jestem poważnie zaskoczony kolorystyką tej 42-004 i aż nęci mnie zadać te pytanie - skąd się wziął ten niebieski kolor? Czy u nas na PKP w pierwszych miesiącach eksploatacji można było go spotkać na tych maszynach i jak wiele z nich było tak pomalowanych?

ET42-001 wygląda na pomalowaną w najbardziej znane barwy (jasny zielony góra, oliwkowy/ciemny zielony dół). Czy zatem możliwe, że była pomalowana podobnie jak ET42-004 czy jednak nie?

Jacek765

Znany użytkownik
Też mnie nurtuje kwestia tego niebieskiego koloru. Obawiam się jednak że to może być przekłamanie korystyki na tym zdjęciu lub w fazie druku o ile to zdjęcie pochodzi z materiałów reklamowych. Jeśli dobrze pamiętam to ten kolor w tamtych czasach był jasny turkus rzeczywiście na pograniczu zielonego z niebieskim.