• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Lokomotywownia z Lublina i pobliskie klimaty

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
#42
Po zdjęciach widzę, że w oryginale dach jest biały, natomiast u Ciebie jest on czarny, jakby pokryty papą. Szczegół, ale jednak powodujący różnicę ;)

Poza tym całość ekstra, gratuluję efektu! (y)
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#45
Wracam z Lublinem i tym razem koniec budowy budynku napraw taboru, i tu od razu uprzedzam że dach na zdjęciach jeszcze nie zamontowany na stałe. A zagospodarowanie wnętrza to czysta wena twórcza ponieważ nie dotarłem do zdjęć oryginału i nie było możliwości obfocenia stanu realnego. Wnętrze oświetlone czterema lampami załączane osobno, z zewnątrz po dwie lampy z każdej strony również załączane osobno, kanały rewizyjne oświetlone każdy czterema lampami, każdy z kanałów załączany też osobno a do tego każde wrota wjazdowe otwierane/zamykane osobnym serwem, Także będzie dużo frajdy z obsługi ;)
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#48
Kolega napiszę skąd można taką fajną siatkę ogrodzeniową wytrzasnąć?
Siatka to produkt z allegro od użytkownika Bogos_75 a słupki, fundament to wykonanie własne całość malowana aerografem łącznie z tymi żółtymi trójkątami bo takie są w oryginale jak na foto
 

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#51
I kolejny obiekt skończony tym razem wiata która stoi tuż obok pomnika parowozu Pt47-157 w Lublinie. Wszystkie elementy wykonane od zera, np: blacha falista to folia aluminiowa wytłoczona ręcznie metodą kolegi mattia łącznie 180 blaszek oj było co robić:confused:
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#53
Myślę, że fajne, ale... Ta skrzynka kwadratowa to nie jest urządzenie srk tylko najprawdopodobniej skrzynka ogrzewania rozjazdu i przy modelu napędu (zresztą EEA-5 prod. Bombardiera czyli ZWUS Katowice) brak jest skrzynki podłączenia kabla. To ta szara skrzynka za napędem widoczna na zdjęciu oryginału. Ale po za tym nie mam wątpliwości co to jest więc jest dobrze(y).
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#55
Złociutki, teraz zauważyłem dopiero, bo już nie jestem taki bystry, gdzie zakupiłeś takie piękne tokarki i inne maszyny.
Zazwyczaj, ale nie jest to regułą obrabiarki były w wydzielonym miejscu tzw.warsztacie mechanicznym, choć widywałem je na ogólnej hali napraw, jak choćby w Rogowie Wąskotorowym Towarowym, a jak było w Lublinie.
Jak to dobrze że jest tu jeszcze kilku modelarzy i w dodatku nieprzeciętnych.
 
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#59
Mały detal a cieszy oko. Szlabany w pełni ruchome jeszcze tylko podłączyć napedy i będą hulać aż miło. Uprzedzam pytania szlabany zrobione od zera jedynie stacja trafo to produkt gpm ;)
 

Załączniki