• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Lokomotywownia z Lublina i pobliskie klimaty

OP
OP
Piotr Kozłowski
Witam po dłuższej nieobecności. Prace nad modułami z Lublina cały czas trwają i dzisiaj skończyłem wyposażenie nastawni ;)

Załączniki

Adam66

Znany użytkownik
Pół roku nieobecności na forum usprawiedliwia moją nieobecność w tym wątku. Nadrobiłem zaległości przy porannej kawie:kawa:
Fantastyczna robota Piotrze. Architektura wymiata(y) Nastawnia jest fantastyczna, choć najbardziej podoba mi się się mały domek i garaże z drugiego postu:gwizd:

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
A czy na pewno są tam urządzenia mechaniczne pędniowe, bo nastawnia jest typowa dla urządzeń elektrycznych suwakowych. Nie spotkałem nastawni dwupiętrowych dla urządzeń pędniowych.

OP
OP
Piotr Kozłowski
Witajcie. Po dłuższym czasie dłubania nad kolejnym budynkiem powstała już bryła mniej więcej podobna do oryginału. Co prawda jeszcze dużo pracy z detalami czy patynie oraz pozostało zrobić wnętrze, zamontować oświetlenie i detale, zamontować serwa do otwierania bram i osadzić na docelowym miejscu. Zdjęcia wnętrza już wkrótce. Poniżej porównanie oryginał i model. Jak oceniacie?

Załączniki

Paweł R

Znany użytkownik
Donator forum
H0e
Ekspert
W oryginale nie odstaje dach.
Oceniamy pozytywnie bo łagodni jesteśmy jak płatki róż.
A jak te serwa będą napędzać skrzydła bramy, chyba niewidocznie, bo w środku to byłaby chała.

Generalnie jako w połowie pochodzącemu z tamtych stron, się mi bardzo podoba.

OP
OP
Piotr Kozłowski
W oryginale nie odstaje dach.
A jak te serwa będą napędzać skrzydła bramy, chyba niewidocznie, bo w środku to byłaby chała.
Generalnie jako w połowie pochodzącemu z tamtych stron, się mi bardzo podoba.
Pawle dziękuje za uznanie, co do dachu to jest na razie tylko położony tymczasowo bo cały czas pracuję nad wnętrzem i wyposażeniem dlatego nie montowałem go na stałe. A serwa będą w środku zamontowane tak że nie będzie ich widać z zewnątrz a sterowane z pulpitu.

Piotr M.

Moderator For Techniki Mod. i Prawdziwa kolej
Zespół forum
@Jędrek K to twoja diorama?
Pamiętam ją z Lubelskich Spotkań Modelarskich, wystawiałem obok niej swojego Ot1 i SdKfz 234/4.
Robiła ogromne wrażenie, zwłaszcza z załączonymi efektami świetlnymi ;)