• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Lokomotywownia + przesuwnica

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Witam przyszedł czas by zbudować coś co ma być zarówno, częścią makiety modułowej, a raczej, i przede wszystkim dioramą, gdzię będę mógł podziwiać swój tabor...

Plany
Lokomotywownia z przełomu IV i V epoki, budynek chce wykonać sam, więc w planach jest coś tynkowanego....
Lokomotywownia max 4 stanowiskowa,
Przesuwnica, napędzana od spodu systemem cięgieł
Wymiary 40 x 100-120 cm zakończone z jednej strony profilem LL 250, takie mam zakończenie modułów na Budziszewie

W załączniku przesyłam ogólny plan, jaki sobie wykoncypowałem.
Jeżeli mogę prośić szanownych kolegów o korekte
 

Załączniki

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#2
Napęd przesuwnicy można wykonać za pomocą pręta gwintowanego osadzonego na łożyskach. Tylko że średnic powinna wynosić około 10 mm że względu na wyginanie się pręta
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#3
Czesc LUKASZdiy ! mozesz wykonac z napedu od CD-ROM,gdzies mam fotki ,jak znajde to Ci podesle. Mattia(y)
 
OP
OP
LUKASZdiy

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#4
Napęd samej przesuwnicy to pikus
Pręt gwintowany jest rozwiązaniem dobrym jednak ze względu na konieczność zastosowania go w cenrum spowoduję, iż będzie on widoczny, napęd CD odpada, mówimy tutaj o 40 cm skoku.
 

zinq

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Napęd samej przesuwnicy to pikus
Pręt gwintowany jest rozwiązaniem dobrym jednak ze względu na konieczność zastosowania go w cenrum spowoduję, iż będzie on widoczny, napęd CD odpada, mówimy tutaj o 40 cm skoku.
Witam

Chyba jednym z sensownych wyjść i bardziej realistycznych jest użycie dwóch szyn a na nich osadzenie mostu, wystarczy silniczek z przekładnią i w sumie tyle jeśli chodzi o napęd, kolejna sprawa to coś musi sprawić aby most zatrzymał się na wskazanym miejscu ( torze ), można użyć małych magnesów wmontowanych w ściany czołowe mostu jak i miejsc przyległych, dać przeszkodę która będzie zatrzymywać most ( np przy każdym torze "cycek" na elektromagnes ) dajesz 4 pozycje wybierasz np nr3, w tej wysuwa się ten "cycek" i zatrzymuje most a ty wyłączasz napięcie silniczka, można też zastosować wielopunktowe zasilanie w szynach coś jak w analogach ale nie wiem jak by wyglądała dokładność przy prawidłowym "nacelowaniu" w szyny.


Chociaż możliwości jest mnóstwo, ja opisałem jak ja bym to zrobił, chociaż nie ukrywam czy bym nie wykorzystał mechanizmu z drukarki - skanera ponieważ jest tam wszystko co potrzeba, można dać linkę itd itd. Najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Wyjść jest sporo, fajne wyzwanie


Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 6

Podobne wątki