• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa V 320

A

Anonymous

Gość
#1
Witam.
Jako, że ludzie uczą się na błędach, ten artykuł niektórych może zachęci a niektórych zniechęci do zakupu w/w modelu.
Chciałbym tu napisać coś, w stylu działu "Test Modelu" w miesięczniku "¦wiat Kolei" :)
A więc:

Jest to model lokomotywy BR232 wykonany przez Austriacką firmę ROCO w skali N (1:160).
Ogólnie bryła modelu prezentuje się dobrze. Lecz gdy się przyjrzymy widać kilka szczegółów.

Po pierwsze, Minusem są chyba odlane razem z pudłem poręcze, lecz według mnie nie wygląda to tak ¼le. W skali takiej jak N-ka nie rzuca się to w oczy. Gorzej z poręczą na czole.

Sądzę też, że ma ładnie wykonany dach. Wyra¼nie można dostrzec wentylatory pod kratownicą. Także "wywietrzniki" (licho wie co to!) prezentują się ładnie. Wyra¼nie nie są to plastikowe wypustki. Mają w środku otwór ;) .

Szybki wykonane są z dobrego materiału. Po dotykaniu palcem nie pozostają trwałe ślady. Wystarczy przetrzeć. £adnie błyszczą w świetle. W kabinie maszynisty można dostrzec atrapę pulpitu. Nie ma na niej widocznych atrap nastawnika i kontrolek. Sama bryła pulpitu.
Wycieraczki sa odlane razem z przednimi szybami, co nie wygląda idealnie :)

Oświetlenie jest Białe w kierunku jazdy. ¯ałuję, że producent fabrycznie nie zamontował czerwonych diod, które na pewno poprawiły by wizerunek lokomotywy jadącej luzem :)

Rama lokomotywy jest ładnie opisana, jak i całe pudło. Napisy są czytelne. Jeżeli posłużymy się narzędziami typu lupa na pewno wszystko odczytamy. Pomiędzy prostokątnymi buforami widzimy "płaskorze¼bę" sprzęgu śrubowego oraz kranów przewodów powietrznych. Skrzynia akumulatorów(?) i przylegające doń zbiorniki powietrza są niezwykle szczegółowe :)

Patrząc na model od spodu, to całkiem nie¼le wygląda :) Czasem to widziałem modele co od spodu nic nie miały.

Lokomotywa jest sześcio-osiowa. Pomiędzy kołami widać coś, co mi wygląda na elektromagnetyczny hamulec szynowy, znany mi z tramwajów :) Wózek ładny. Taki kwadratowy, ale szczegółowy. Nie zrobiony Byle jak.

Odgłosy wydawane przez model sa też niezłe :) Silniczek przy pewnym napięciu nawet wytwarza d¼więk pomiędzy odgłosem lokomotywy EMD a normalnym dieslem.

Osobiście oceniam model 8/10

£adnie się prezentuje i można go nabyć w cenie 200-230zł.

Jak ktoś chce może osobiście skrytykować :)
Przyznajcie :) Dobrze mi recenzja wyszła czy raczej do kitu :grin: ??
 

Załączniki

  • 57,1 KB Wyświetleń: 60
  • 0 bajtów Wyświetleń: 55
  • 57,9 KB Wyświetleń: 54
  • 93,6 KB Wyświetleń: 59
  • 98,7 KB Wyświetleń: 50
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
Dobry pomysł.

Tylko, że nie mam jak zmierzyć napięć ruszania, i najmniejszego do ciągłej jazdy :)

Ogólnie tak napiszę. Model nie rusza za gwałtownie nie za wolno. W sam raz. Zaczyna troszke szybciej ale po skręceniu zasilacz może jechać bardzo powoli.

P.S. Hugwa :D zaczekaj. daj mi 30 minut. A czy mogą być duże zdjęcia jako załączniki??
 
OP
OP
T

twardy1

Gość
#5
glowawojtas napisał(a):
Przyznajcie :) Dobrze mi recenzja wyszła czy raczej do kitu :grin: ??
Podoba mi się jedno zdanie
glowawojtas napisał(a):
Pomiędzy prostokątnymi buforami widzimy "płaskorze¼bę" sprzęgu śrubowego oraz kranów przewodów powietrznych.
:D :D :D
też mam ten model z końcowym wynikiem to troszkę przesadziłeś ;-)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#7
może inaczej - ¼le nie je¼dzi, je¼dzi jak roco ;-)

z testów rozbieralnych:
chyba ma szwungmasę (nie pamiętam :oops: )
ale na pewno tradycyjne wały kardana

młody - w kwestii oświetlenia punktowego, tylniego to na razie tylko jeden model tak ma
jest to model Trixa, popularnie zwany MAK, występuje w różnych kolorystykach, w dwóch wersjach, przy czym 90% wykonanych modeli jest niezgodna z oryginałem ;-)
no ale w sumie są to modele z zestawów startowych ;-)
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#10
Cóż :) NIe maiałem za dużo modeli i tylko to co w ¦K wyczytałem :)
Nie jestem profesjonalista.

Być może jak znów coś zakupię, to zrecenzuje uwzględniając wasze uwagi :)

P.S.

Ocena końcowa jest dobra :) model parowozu z roco i pozostawia wiele do życzenia!!
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#12
glowawojtas napisał(a):
model parowozu z roco i pozostawia wiele do życzenia
jeśli parowozem jest BR80 to niektórzy zwą ją "zemsta Roco"

wiygN napisał(a):
Zapewne masz rację. Wątpię, żeby Mehano było liderem na rynku w tej kwestii...
offtopicznie - próbowałeś może zgłębiac instrukcję MX62 w celu sprawdzenia czy da się włączać oddzielnie światła przód/tył?
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#17
twardy napisał(a):
Jak ktoś się zabiera za pisanie recenzji modelu to powinien wykazać się podstawową wiedzą z zakresu recenzowanej tematyki. Trzeba zwracać uwagę na takie "duperele" bo inaczej się utrwalą...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 5
Tabor 5
Tabor 13
Tabor 22
W
Tabor 5

Podobne wątki