• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa SU16-005

konar

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Porzukuję sprzęgów łącznie z trójzębem może ktoś doradzi gdzie to kupić lub jak zamontować coś innego.
Prosiłbym również o pomoc jak zrobić oświetlenie do tej lokomotywy,teraz jest żarówka ale świeci bardzo słabo.
 
OP
OP
K

konar

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Bardzo mi pomogłeś już zamówiłem 2 zaczepy. Tą lokomotywę kupiłem na allegro kilka lat temu
nawet nie wiedziałem że jest z zestawu. A może wiesz jak zrobić światła led ,problem chyba będzie z włożeniem 2 reflektorów koło siebie.
Myślałem też o nawierceniu tych plastików które teraz tam są. Pozdrawiam.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
518 41 1
#5
teraz jest żarówka ale świeci bardzo słabo
Jeśli można się wtrącić, to miałem taką lokomotywę fabrycznie nową z zestawu PIKO (SU29), z dwoma wagonami piętrowymi Bdhpun, zielona z żółtym czołem i...
Oczywiście poza ponaddźwiękową prędkością tego modelu, bardzo mocnymi reflektorami, świecącymi na biało w obie strony naraz...
Żarówka wewnątrz, oraz "przesyłanie" światła, światłowodami (nie rozbierałem jej, domyślam się), powinno się składać na "mocne" świecenie reflektorów tej lokomotywy.
 
Ostatnio edytowane:

eMPe

Nowy użytkownik
Reakcje
26 1 1
#6
Jeśli można się wtrącić, to miałem taką lokomotywę fabrycznie nową z zestawu PIKO (SU29), z dwoma wagonami piętrowymi Bdhpun, zielona z żółtym czołem i... (...)
Hmm... Niech zgadnę - wagony były mocno "uskromnione" (czytaj: bez wyposażenia wnętrza)? Jeśli tak, to również przyznaję się do posiada kompletu, który nie dość, stoi dumnie w gablocie, to jeszcze mam do niego wieeeeeelki sentyment z racji zapoczątkowania nim mojej drugiej przygody z modelarstwem kolejowym.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
518 41 1
#7
Hmm... Niech zgadnę - wagony były mocno "uskromnione" (czytaj: bez wyposażenia wnętrza)? Jeśli tak, to również przyznaję się do posiada kompletu, który nie dość, stoi dumnie w gablocie, to jeszcze mam do niego wieeeeeelki sentyment z racji zapoczątkowania nim mojej drugiej przygody z modelarstwem kolejowym.
Tak, dokładnie. :)
Co do wagonów, to były, bardzo mocno "uskromnione". Brak wnętrza, ale także osprzętu wózków, części napisów na pudle, w tym także tampondruku klap akumulatorów na bokach pudła, uszczelek drzwi oraz ramek okiennych. Zestaw kupiłem, natrafiając na niego zupełnym przypadkiem w jednym z centrów handlowych w Katowicach (chyba "3 Stawy", w Carrefourze), za jedyne 200,- złotych. W sklepach modelarskich pojawił się za dużo większe pieniążki, jak się później okazało.
Nie pamiętam w którym to było roku, ale fest sypało wtedy śniegiem. Była tam masa tych zestawów wtedy.
Z zestawu, zostały mi tylko wagony, które doprowadziłem do standardu "Classic", uzupełniając fabryczne braki, wyposażenie wózków, klamki, uszczelki, ramki okien, no i rzecz jasna oryginalne wnętrza (klap akumulatorów z oczywistych względów nie udało mi się nanieść na boki), a lokomotywa pracuje i zasila kolekcję mojego kolegi z pracy do dziś.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 1
Tabor 28
Tabor 7
Tabor 22

Podobne wątki