• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa spalinowa SP45 1:25 ANGRAF

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, po zakończeniu budowy modeli z polistyrenu postanowiłem wrócić do kartonu i trafiło na model wydawnictwa ANGRAF i jest to lokomotywa spalinowa SP45, model wydany nakładem niby 20 sztuk, dlatego postanowiłem nie rozcinać tego "białego kruka" i sklejać model z kserokopii a i tak model jak zawsze będę malować. Troszkę było ciężko uzyskać takie arkusze w takim formacie ale podobno nie ma rzeczy nie możliwych.
A teraz troszkę o samym modelu, model robi naprawdę bardzo dobre wrażenie ponad 50 stron z częściami i dużo rysunków montażowych, chociaż przy tej objętości spodziewałem się więcej. Do modelu posiadam także kalkomanie które nabyłem u Prezyzyjnego.
Na początek poszła ostoja lokomotywy:
 

Załączniki

E

e-lektryk

Gość
#2
Powodzenia, zobaczymy czy dotrwasz do końca :D
ps.
-obstawiam że nie, ponieważ więcej czasu zajmie ci umieszczanie fotek i wpisów na iluś tam forach modelarskich.
-wydruk ksero to nie najlepszy pomysł w tej skali.

Pozdrawiam
 
OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Skończę nie skończę zobaczymy, założenia są takie że bardzo mi zależy na tej lokomotywie, a ilość forów w których uczestniczę nie będzie na pewno miało wpływu na ukończenie modelu.
Jak na razie ostoja skończona i przygotowana do malowania pierwszej warstwy podkładem, po to by zobaczyć gdzie pójdzie w ruch szpachla. Jak na razie wszystko ładnie pasuje, ostoja jest bardzo solidna i sztywna i nie powinno być z nią problemów przy tych gabarytach modelu.
A tak się prezentuje tuż przed malowaniem.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ostoja dziś została pomalowana podkładem oraz drobne ubytki zaszpachlowane i wyszlifowane, następnie pomalowany drugą warstwą podkładu i powiem że jestem zadowolony z efektu jaki wyszedł. Teraz ostoja sobie schnie a ja biorę się za kolejny element lokomotywy.
Mam do was pytanie tak dużą powierzchnie jak ostoja lepiej pomalować sprayem czarnym czy aerografem?
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Ostoja czeka na malowanie, a tym czasem następny element za który się wziąłem jest zbiornik paliwa oraz wody.
Jak na razie powstał zbiornik paliwa a w kolejce czeka zbiornik wody.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Ostoja pomalowana i lekko zwaloryzowana, model będę robić lekko zużyty więc a miejscami nawet mocno, co z tego wyjdzie zobaczymy.
Zdjęcie na razie takiej jakości jutro będę próbował z różnymi kolorami tła, ale najgorzej nie wyszło.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Zbiorniki na wodę i paliwo oraz skrzynie na akumulatory, prawie skończone zostały jeszcze drobne elementy ale to dopiero jak lokomotywa będzie stała na kołach.
Co do zdjęć dalej eksperymentuje, robiłem je teraz na tzw. ISO czyli jak pisze u mnie w aparacie duża czułość. Wyszło tak jak by takie mdłe ale kolory są bardziej realne niż w innych opcjach.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
W chwili obecnej prace trwają nad wózkami, a dokładniej nad ramą wózka. No i zaczęły się pierwsze schody z dokładnością, a dokładniej górna część ramy jest za krótka gdzieś o ok. 3-4mm musiałem nieźle nakombinować się żeby w miarę to jakoś wyglądało, no i oczywiście bez szpachli się nie obyło, na szczęście model maluję więc wpływu na efekt końcowy nie będzie to miało znaczenia. Nie wiem czy niedokładność wynika z mojej winy czy po prostu jest błąd w modelu, zobaczymy przy drugim wózku jak sytuacja się powtórzy tzn. że błąd nie wynikał z mojej winy. Na razie prace trwają dalej.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Z braku czasu prace nad modelem idą nieco wolniej, ale także jak wcześniej pisałem było trochę szpachlowania i szlifowania przy ramie pierwszego wózka. Rama pomalowana podkładem i jestem zadowolony z efektu, jutro rama idzie na lakiernie a później długa i żmudna dłubanina przy elementach wózka. A potem........ jeszcze raz to samo.
 

Załączniki

OP
OP
tomo

tomo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Prace nad wózkiem na razie zawiesiłem czekam na paczkę z nowym specyfikiem w moim warsztacie a dokładnie szpachlówka w płynie z Mr.hobby a dokładnie coś takiego:
http://www.ceneo.pl/10185840
Przerwa spowodowana jest tym że przy drobnych elementach ciężko nie tyle co nałożyć szpachlówkę lecz później ten element wyszlifować, czytałem dużo dobrych opinii na temat tej szpachlówki podobno jak ją się delikatnie nałoży pędzelkiem nie trzeba szlifować, pożyjemy zobaczymy.
A tymczasem do wózka doszło troszkę elementów i próbowałem ma łączeniach ramy zrobić imitację spawów. A w między czasie wziąłem się za budę.
 

Załączniki

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.717 30 1
#12
tomo11 napisał(a):
czytałem dużo dobrych opinii na temat tej szpachlówki podobno jak ją się delikatnie nałoży pędzelkiem nie trzeba szlifować,
Używam tą szpachlówkę, jest to w zasadzie farba podkładowa o większej gęstości. Jęśli nałoży się na równą powierzchnię to faktycznie nie trzeba szlifowac, ale jeśli są nierówności lub zadrapania to szpachlówka raczej sama się nie wyrówna, podobnie jak każdy preparat w płynie odwzorowuje powierzchnię na którą jest nakładany.
 
OP
OP
tomo
Reakcje
0 0 0
#14
Prace troszkę zwolniły bo w międzyczasie powstawała kolejna buda SU45 w skali 1:87, ale od wczoraj prace ruszyły pełną parą.
A tak wygląda to nad czym pracowałem ostatni tydzień, jeszcze zostało kilka drobnych elementów.
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 26
Tabor 34
Tabor 2
Tabor 7
Tabor 22

Podobne wątki