• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa SP32

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#1
Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi wskazać, gdzie obecnie można spotkać odstawione niedobitki lokomotyw SP32? Chodzi mi o kwestię wykonania sobie pomiarów, szkiców i zdjęć w celu budowy modelu
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#3
W Krzyżu trochę tego jest, ponadto ludzie tam pracujący ponoć dość uprzejmi i uczynni. Gdybyś zdecydował się na Krzyż to radziłbym się jednak pospieszyć, gdyż po połowie roku lokomotywownia PR w Krzyżu ma zostać zlikwidowana, a większość taboru przetworzona bezpowrotnie na żyletki.
 
OP
OP
Jarosław

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#4
Wielkie dzięki za podpowiedzi. Do Krzyża trochę daleko mam. Bardziej odpowiadałby mi Wrocław, tylko czy tam one jeszcze są i czy już wszystkich nie zezłomowali. W necie nie mogę aktualnych fotek trafić tego sławnego cmentarzyska.
 
Ostatnio edytowane:

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#6
Kiedyś te lokomotywy widywałem w Siedlcach. Stacjonowały w tamtejszej lokomotywowni. Nie mogę sobie tylko przypomnieć, na jakich liniach planowo jeździły siedleckie SP32. Jedną z nich (SP32-114) spotkałem w Bezwoli na linii z Lublin-Łuków. Tam raczej najczęściej spotykałem lubelskie SP45 niż siedleckie SP32. Może więc ktoś przypomni i odpowie?
 

oelka49-26

Aktywny użytkownik
Reakcje
75 0 0
#8
Kiedyś te lokomotywy widywałem w Siedlcach. Stacjonowały w tamtejszej lokomotywowni. Nie mogę sobie tylko przypomnieć, na jakich liniach planowo jeździły siedleckie SP32. Jedną z nich (SP32-114) spotkałem w Bezwoli na linii z Lublin-Łuków. Tam raczej najczęściej spotykałem lubelskie SP45 niż siedleckie SP32. Może więc ktoś przypomni i odpowie?
SP32 obsługiwały pociągi na linii 34 z Siedlec do Małkini i Ostrołęki.
 

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
#10
Cmentarzyska SP32 we Wrocławiu dawno już nie ma jak i tych lokomotyw z tego zgrupowania. Istnieje takie miejsce jak lokomotywownia Wrocław Brochów i pewnie w jej zakamarkach stoi gdzieś przytaszczona SP32-149 z Kamieńca Ząbkowickiego którą uchwyciłem pierwszego dnia, którego przyjechała do Wrocławia.

http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=19282&mode=search
http://www.wgk.cal.pl/details.php?image_id=19281&mode=search

Dość dawno nie było mnie w okolicy, więc nie wiem czy stoi w rzędach lokomotyw na jednej z grup towarowych w północnej części stacji, czy jest schowana w hali - fiat jest napewno na zewnątrz. Tajemnicą jest dla kogo została ona przeznaczona ale mówiło się wtedy, że ona i/lub SU45-052 są przeznaczone dla KSK (lub nie). W tymże czasie toczyły się też boje w/w KSK o SU45-115 (zbiórka internetowa), więc być może tak się stało. Nie należy jednak traktować drugiego akapitu mojej wypowiedzi jako świadectwa czy zeznania sądowego, to były tylko moje (i kolegów) domysły. Proszę też wziąć pod uwagę, że fotografowałem je w 2016 roku (i wtedy też o tym dyskutowaliśmy).
 

Podobne wątki