• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa roco br185 z dekoderem lenz i Piko digi1

epox

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Dzień dobry. Mam Lokomotywę roco br185 z dekoderem lenz i Piko digi1. Dekoder sam zakładałem, próbowałem wszystko pierwszy raz uruchomić ale lokomotywa nie drgnęła. Nie wiem jak posługiwać się pilotem w angielskiej instrukcji PIKO była mowa o wpisaniu adresu ze spodu lokomotywy, jakaś naklejka tam jest nie jestem pewien czy to adres. Proszę o instrukcje i rady użytkowników, jak uruchomić ten zestaw ? Nie wiem czy ma to znaczenie ale używam torów Piko a-gleis a+e.
Pozdrawiam i czekam na porady
 
D

Docteur

Gość
#2
Pierwsza porada - wywal sterowanie cyfrowe PIKO i zainwestuj np. w Roco Multimaus, to dobry wybór na początek.
Druga porada - na spodzie lokomotyw spoza cyfrowych zestawów startowych PIKO nie znajdziesz raczej naklejki z adresem dla Digi1. Znakomita większość dekoderów cyfrowych ma fabrycznie ustawiony adres 3, co oznacza, że przy ustawieniach fabrycznych Digi 1 należy wcisnąć na pilocie przycisk C i lokomotywa powinna zareagować.
 
OP
OP
epox

epox

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze o instrukcję obsługi digi1 po polsku w pdf. Jeżeli nie będzie działać to jest jeszcze opcja, że źle podpiąłem dekoder do gniazda lokomotywy(trzeba odwrócić wtyczkę w gnieździe) . Instrukcję potrzebuję po to żeby znać całą sekwencję przycisków na pilocie do uruchomienia lokomotywy. Nad roco multimaus się zastanawiałem i może zmienię. Ale puki mam, to co mam to chcę to uruchomić i przekonać się jak to działa.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Dziękuję za odpowiedź. Proszę jeszcze o instrukcję obsługi digi1 po polsku w pdf. Jeżeli nie będzie działać to jest jeszcze opcja, że źle podpiąłem dekoder do gniazda lokomotywy(trzeba odwrócić wtyczkę w gnieździe) . Instrukcję potrzebuję po to żeby znać całą sekwencję przycisków na pilocie do uruchomienia lokomotywy. Nad roco multimaus się zastanawiałem i może zmienię. Ale puki mam, to co mam to chcę to uruchomić i przekonać się jak to działa.
Na you tube tyle ,że po Rosyjsku jest filmik programowania lokomotyw z PIKO Digi 1 z tego co pamiętam to trzeba dwa razy nacisnąć guzik ( podwójny rozjazd ) programowanie powinno się zacząć automatycznie nie jestem pewien na 100% ale spróbuj
 

Podobne wątki