• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa parowa BR50

klyz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam szanownych kolegów .Prosiłbym o pomoc z lokomotywą BR50.Lokomotywa jeździ i w jedną i w drugą strone lecz góra 10 cm i sama się zatrzymuje .Traci zasilanie ,po chwili jedzie znów te 10 cm i znowu staje.Robiąc na krótko jest to samo.Szczotki wymieniłem i przesmarowałem lokomotywę i nic.Światła podczas jazdy się świecą później gasną a jak ma wystartować to zaczynają się żarzyć i jak staruje świecą normalnie.Szkoda mi jej choć stara ale piękna.Jeżeli nie w tym w tym dziale piszę o ty proszę o przeniesienie wątku do odpowiedniego.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#4
To rzeczywiście był nie ten wątek, co trzeba. Model jest w wielkości H0 (1:87) i dlatego wątek został tu przeniesiony.
 
OP
OP
klyz

klyz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Zasilacze mam dwa nowe typy piko, ale wydaje mi się jeżeli jedzie chwilkę to raczej starczają.Wydaje mi się że robi się jakieś zwarcie bo myszka piko przygasa a jak ma starować to zapala się.Na torach w czasie gdy lokomotywa się zatrzymuje nie ma prądu a za chwile jest znowu.,na krótko lokomotywa zachowuje się tak samo .
 

Juras XR4Ti

Aktywny użytkownik
Reakcje
195 9 0
#7
No i tu może być problem. Być może te zasilacze mają w sobie układ przeciwprzeciążeniowy. W momencie startu lokomotywy układ się uaktywnia i ogranicza napięcie. Lokomotywa staje. Układ próbkuje, zwiększa napięcie - lokomotywa rusza. Układ wykrywa przeciążenie i znów zmniejsza napięcie. W sumie chodzi o to, że te zasilacze mają zbyt małą wydolność prądową dla tej lokomotywy.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#8
Tu kolega ma rację te małe zasilaczyki Piko są bardzo słabe i nadają się wyłącznie do zasilania modeli z nowszych lat produkcji.
Ta BR50 to bardzo stary model sprzed blisko 60 lat i potrzebuje bardzo duży prąd by jeździć. Polecam może archaiczny ale moim zdaniem najlepszy zasilacz analogowy Piko FZ1. Na tym ta lokomotywa powinna jeździć bez problemu
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 0
Tabor 33
Tabor 2
Tabor 7
Tabor 22

Podobne wątki