• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Lokomotywa nr 5000 General Electric ES44AC

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#1
Spokojnie ..... to nie moj pieciotysieczny model ;-) tylko model pieciotysiecznego egzemplarza lokomotywy z serii Evolution Series wyprodukowanej przez Generel Electric.

Poprzednio prezentowalem wersje demonstracyjna w wykonaniu MTH. Jak widac lokomotywa tak dobrze sie sprzedaje ze juz w 2012 roku sprzedano jej 5000 sztuk.
Tym razem prezentuje dla porownania model wyprodukowany przez InterMountain.

Jako ciekawostka wpis ze strony UP z informacja o tej lokomotywie + zdjecie oryginalu.

DSC_0790.JPG DSC_0791.JPG DSC_0792.JPG DSC_0793.JPG DSC_0794.JPG DSC_0795.JPG DSC_0796.JPG DSC_0797.JPG
up.jpg 3298_1362849702.jpg
 
Reakcje
292 0 0
#4
Cobrix, nie mam żadnego modelu od InterMountain. Jak one plasują się jakościowo w stosunku do MTH, Athearn Genesis, czy Atlas'a? Pomijam teraz kwestie dekoderów dźwiękowych. Raczej materiały, precyzja wykonania, itd.
 
OP
OP
C

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#5
Moim zdaniem IM ma najlepsze malowanie. Na MTH albo Athearnie czasami sie zdarza ze malowanie nie jest dokladnie. Sczegolnie to widac na bialych barierkach. Biala farba nie pokrywa dokladnie i widac smugi. W IM lakier jest elegancki i jakby kolory zywsze :)
Od dawna IM mial eleganckie weze z metalizowanymi koncowkami. Taka "bizuteria" bardzo wyrozniala ich modele na plus w stosunku do brzydkich, cienkich, plastikowych, czarnych wezy konkurencji. Jakis czas temu Athearn i MTH tez zaczeli dawac takie weze wiec ta przewaga zniknela.
Jezeli pytasz o jakosc wykonania to ocena bardzo dobra. W pierwszych modelach Gevo byl problem z oswietleniem. Bardzo slabo swiecily diody. Ludzie narzekali, firma zmienila to w modelach, a chetnym za free rozsylala nowe uklady diod do wymiany.
Materialy bardzo dobre, sprzegi Kadee w standardzie. Nigdy nie mialem krzywych barierek w IM co w MTH ostatnio zdarza sie nagminne :(

Co do dekoderow.
IM zmienil dostawce dekoderow z Soundtraxx'a na LokSound'a. Dzwieki sa ladniejsze i ciekawsze w LokSound - jutro zamieszcze filmik o ktory Misiek prosil sami posluchacie. Swietnie to brzmi ale troche cicho. Kiedys pisalem, ze mozna zmienic glosnik - tak zrobilem w pierwszych modelach, ktore mam. Troche pomoglo. Ten jest jeszcze goracy - dopiero przyjechal wiec jeszcze go nie rozbieralem. Nie wiem czy nie zmienili czegos.
Jezeli chodzi o liczbe dzwiekow, ich rodzajow, funkcji, efektow mysle, ze liderem pozostaje MTH chociaz LokSound bardzo ladnie brzmi.

No i tradycyjne dla LokSounda problemy z podtrzymaniem napiecia. Na brudnych torach potrafia sie zaciac i zresetowac co powoduje zatrzymanie. Nie moge zrozumiec dlaczego w standardzie nie ma tam podtrzymania zasilania. MTH jeszcze przez 1-2 s kreca kolami jak sie je zdejmie z torow. Athearn z Soundtraxx'em tez idzie jak przecinak a IM sa bardzo czule na zaniki pradu.
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
984 23 0
#6
Dorzucę jednak łyżkę dziegciu do pochlebnej opinii o Intermountain ;) mam dwie sztuki ES44 i niestety ściąganie obudowy, odłączanie barierek, to prawdziwe wyzwanie ;) czynność wymaga bardzo mocnych nerwów i cierpliwości. Obudowa ściąga się bardzo ciężko, a materiał z którego wykonane są barierki, jest niestety kruchy. W Kato takich problemów nie ma :)
 
OP
OP
C

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#9
Dekoder tu zastosowany to LokSound - w pelni zgodny z NMRA.
Nigdy nie korzystalem z fredkow ale z tego co wiem to manipulatory dla systemow DCC opartych o Loconet. Jezeli wiec mamy centralke DCC ido komunikacji z nia uzywamy Fredi to tym samym sterujemy modelami.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.061 140 0
#11
Do DCC bezgłośnego, fredek jest jak najbardziej OK.
Przy dźwiękach, może zbraknąć klawiszy, aczkolwiek FREDI (F0 do F8) zasadniczo ogarnia podstawowe dźwięki np. Loksounda. No chyba, że koniecznie na każdym przystanku chcesz uruchamiać dźwięk "wodowania" (u mnie chyba F15) ;)
 

Podobne wątki