• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Lokomotywa elektryczna ET22-243 1:25 CARGO

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#1
Witam.
Ponieważ kończę już budowę modelu lokomotywy elektrycznej ET22-243 w skali 1:25
nadszedł czas pokazać efekty pracy.
Model powstał w ramach testu dla wydawnictwa ANGRAF.
Ponieważ ostatnio za dużo zielonych modeli powstało postanowiłem ciut przerobić model i powstał niebieski CARGO :)
Malowanie wykonałem na podstawie zdjęć oraz instrukcji malowania i nanoszeni anapisów jaka pojawiła się w pdf na internecie.

Model zapowiedziany będzie w STD kolorze zielonym.
Wydawca po przetestowaniu modelu dostał też wersję niebieską CARGO - także jest w przyszłości możliwość, że będzie wydrukowany.
Różnica pomiędzy wersją zieloną a niebieską Cargo to inne zderzaki i sposób ich mocowania do czołownicy oraz dodatkowe pomosty na czole lokomotywy.

A kolor i nr lokomotywy w wycinance poniżej.


A teraz przejdźmy już do zdjęć.
Uprzedzając pytania model posiada kompletne poszycie dachu.
W modelu nie ma przedziału maszynowego - znajduje się tam podobnie jak w Eu07 kratownica wzmacniająca pudło lokomotywy.
Model nie jest trudny w budowie i powinni sobie z nim poradzić mniej doświadczeniu modelarze.
MIłego oglądania :)








cdn....
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#3
i część 3






Pozostały do zrobienia klosze reflektorów, klamki, poprawki lakiernicze oraz nałożenie kalkomani.
Za parę dni powinna pojawić się galeria gotowego modelu.
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#4
Właściwie to już koniec - pozostało nałożyć napisy eksploatacyjne i model pokaże już w galerii końcoiwej.
Na dziś 3 zdjęcia po doklejeniu reflektorów oraz paru kalek.




Posumowując- model sklejało sie przyjemnie, troszkę namęczyłem się przy formowaniu przodu kabiny oraz przy ramie wózków.
Model jest dobrym materiałem wyjsciowym dla modelarzy którzy chcą bardzo wiernie odtworzyć orginał jak i również dla modelarzy z małym doświadczeniem.
Za parę dni zapraszam do galerii końcowej.
Za parę dni ruszy również relacja z budowy parowozu Ty51 - troszkę opóźniona bo prace już troszkę zaawansowane przy modelu :) ale to wynik braku czasu ( taka praca )
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
#5
Piekny i nareszcie poprawny wyglad czyli z oryginalnymi "kwadratowymi" swiatlami. Szkoda ze nie robia takich w skali 1:87. Czekam na pelna galerie, czy mozna prosic o zrobienie kilku zdjec na zewnatrz?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:25 16

Podobne wątki