• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Lokomotywa - co polecacie?

Reakcje
0 0 0
#23

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#24
każda z nich pojedzie, pod warunkiem, że dekodery będą zgodne z normą NMRA. Tyle, że z opisu tych pikoli wynika, że oświetlenie będzie działało od momentu postawienia loka na tory i nie będzie możliwe jego sterowaniem. Odnśnie silnika się nie chcę wypowiadać za wiele, ale skoro jest wysokoobrotowy, to znaczy, że przy niskich obrotach jest słabiutki, a parowozy za szybko jeździć nie powinny.
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#25
Ej no zaraz......
Wysokoobrotowe to sa japońskie jednośladowe szlifierki firm Hondźnotu, Kawanaława i Yamam'haha.
Cosik mi tu spalinowymi śmierdzi.
W 1:87 Newtonometry i inne momenty to nie za bardzo ;)
Chyba że ktosik ma tabelki i idealne charakterystyki tychże silników :D
Te silniki z alletniocha maja duze obrociki allee w DCC do opanowania są ;)
Jakbym cosik wiedział o ich pracy a raczej ustawieniach deków ;)
Nie dotykałem ich jeśli ktoś by pytał - to nie moje :LOL:
 

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#27
Re: A co sądzicie o tym??

Larry napisał(a):
A co sądzicie o tym. Znalazłem te trzy propozycje na Allegro:
To jest Mehano. Co o tym sądzicie?? Pojedzie na TRIX Mobile Station?

http://www.allegro.pl/item254791493_kru ... _cena.html

Te są używane. Mam pytanie czy z zamontowanym dekoderem pojadą na TRIX Mobile Station? Czy wogóle się do czegoś nadają?

http://www.allegro.pl/item255094974_lok ... _bcm_.html

http://www.allegro.pl/item255158797_lok ... _bcm_.html
Krupp Mehano jest świetny jak na początek. Silna lokomotywa. Polecam
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
#29
Blue napisał(a):
Właśnie pojawiły się metalowe elektrowozy Trixa z dekoderami w cenie poniżej 300 zł. Lecę kupić.
Leć, leć !

Moim skromnym zdaniem trudno o lepiej jeżdżące loki niż TRIXY. Posiadam co prawda tylko 3 lokomotywy TRIXa ( BR01+dźwięk, V 180 i ET 87) ale ich właściwości jezdne biją na głowe innych producentów. Jeżdżą gładziutko, cicho i nad wyraz płynnie, nawet na najmniejszych, bliskich zeru prędkościach. Posiadają pokaźny ciężar, przez co zarówno jazda jest płynniejsza jak i uciąg naprawde solidny. A do tego są niezwykle trwałe. Ostatnio miałem na makiecie katastrofę w wyniku której moja BR01 gruchnęła na podłogę z wysokości 1,2 m. Moje przerażenie ustąpiło podziwowi kiedy stwierdziłem, że poza drobnymi otarciami lokomotywie nic się nie stało, ani mechanicznie, ani elektycznie. Moim zdaniem wszystkie ww własności przemaiają za TRIXEm w 100% nawet jeśli uszczegółowienie niektórych modeli jest słabsze niż u konkurencji. Podsumowując: Jak jeżdże Trixami, nigdy nie muszę się martwić, że gdzieś tam mi zwolnią, gdzieś tam coś przerywa, gdzieś nie kontaktuje, co nie rzadko się zdarza z Rocami i Fl-ami, a wtedy przyjemność z zabawy jakby mniejsza. Trawestując hasło reklamowe BMW zakończę:
TRIX - radość z jazdy!!!!!!!!
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#30
Poleciałem, nabyłem (22090 - czarna MRCE), zrobiłem światła białe/czerwone. Wygląda śliczniaście. W wolnej chwili wrzucę zdjęcia w dział "elektryczny".
 

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
Blue napisał(a):
W wolnej chwili wrzucę zdjęcia w dział "elektryczny".
Blue, oczekuję Twoich zdjęć. Jak możesz to zrób także "bebechy". Chyba że dorabianie oświetlenia to Twój patent :cool:

A ten Kolega od tego posta to coś kupił. Teraz te Trixy są po 280 w techno-hobby. Taniej juz nie będzie, chyba.
 

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#32
Załączam obrazki, ale nie mojej czarnulki, tylko identycznej w środku, a czerwonej z zewnątrz BR185 DB, którą przerabiałem dzień wcześniej:
 

Załączniki

Blue

Użytkownik
Reakcje
30 1 0
#34
Nie wszystko - tylko pomysł, schemat, projekt płytki i montaż. Lokomotywy są made by Trix, LED z Azji via Niemcy, a rezystory i tranzystor ze sklepu ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 1
Tabor 1
Tabor 28
Tabor 7
Tabor 22

Podobne wątki